Jump to content

Czy smsy ze znajomym to powód do rozstania ?


Agu

Recommended Posts

Witam. Mam partnera, którego wzięłam w pakiecie z jego 3letnia córką. Na początku sielanka. Potem zaczęło sie psuć- pewnego dnia oznajmił mi, że rodzicielstwo jest cudowne, ale nie czuje sie w roli drugiego dziecka i zdecydował sie na zabieg, by miec pewność, ze nie zaliczy wpadki. Dla mnie był to cios, bo jednak marzyłam o wspólnym dziecku, ale po kilku przepłakanych nocach zdecydowałam, ze akceptuje jego decyzje i nie bede próbowała jej zmienić. Chwile był spokoj. W międzyczasie miał coraz mniej czasu dla mnie, nie odczuwał potrzeby, zeby zapytac jak mi mija dzien, wymawiając sie na obowiązki dnia codziennego. 

Na początku znajomosci opowiedziałam o poprzednich związkach, o lękach związanych z zaangażowaniem w cos nowego, by był ostrożny i nie był kolejna osoba, ktora mnie zrani. Ustaliłam tez zasady, ze jesteśmy ze soba szczerzy, duzo rozmawiamy i nie spotykamy sie z kolezankami/ kolegami na kawe. Z jego strony nie było żadnych zasad, ale na moje przystał. 

W chwili kiedy poświęcał mi mniej czasu napisał do mnie znajomy. Wspominałam wczesniej swojemu parterowi o nim, tak sie złożyło, ze kojarzyli sie nawzajem. Pytał co u mnie, miał kryzys w zwiazku, wiec akurat chciał sie wyżalić przez wiadomosci. Przy okazji padło pytanie czy jestem szczesliwa i wyszło jaka moj ówczesny partner ma opinie na miescie - niezrownowazony psychicznie. Zapraszał mnie na spotkanie, ale konsekwentnie odmawiałam( zgodnie z ustaleniami na początku zwiazku). Popisaliśmy pare dni i znajomość ucichła. 

Pewnego dnia moj partner mnie „podpuścił” twierdząc, ze ktos mu doniósł, ze z kims flirtuje. Nie było mowi o flircie, wiec sie oburzyłam. I sie zaczęło... Zrobił mi awanturę o pare dni tych smsow. Stwierdził, ze za jego plecami urządziłam sobie sesje terapeutyczne z kolegami. Nie jest istotny dla niego fakt, ze nie spotkałam sie z nim, a wysyłanie wiadomosci to tylko niewinny rodzaj rozmowy. Teraz sie okazało, ze jego poprzednie partnerki go okłamywały, ale mi o tym nie powiedział. Mówił tylko o jednej, miał pewne podejrzenia, wiec założył posłuch (!) i wpadła. Wyzwał mnie od nielojalnych, naiwnych gówniar i przez smsy (!) wyznał ze nie chce miec ze mna nic wspólnego i wypisuje sie z tej relacji. 

Pytanie: czy jego zachowanie jest uzasadnione? Czy jest to powód do rozstania ? Czy starac sie sie ratować ten związek czy odpuścić? Mam wrażenie, ze to obsesyjne szukanie dziury w całym ... 

Link to comment
Share on other sites

Człowiek który został zdradzony i to nie raz potrafi popaść w obsesję. I to nie da mu spokoju. Smutna byłaś gdy poddał się zabiegowi, i to jest fakt że o tym z nim nie rozmawiałaś, nie wiedział że planujesz dziecko. Stąd moje rozważanie że nie macie zbytni wspólnych tematów. Także nie widzę w tym przyszłości. 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym sie trzymala z daleka od takiego kolesia. Ewidentnie to tokstyczny typ , ktore stosuje wobec Ciebie przemoc psychiczna i nie szanuje skoro zrywa przez sms, dodatkowo ta obsesyjna zazdrosc... A wracajac do Twojego pytania.. oczywiscie,ze to nie zdrada, nic kompletnie zlego nie zrobilas, sama pytania jest dla mnie dziwne ale podejrzewam,ze szalone zachowanie kolesia zasialo ziarno watpliwosci

Link to comment
Share on other sites

Dnia 3.10.2019 o 09:51, gregoryhouse napisał:

Człowiek który został zdradzony i to nie raz potrafi popaść w obsesję. I to nie da mu spokoju. Smutna byłaś gdy poddał się zabiegowi, i to jest fakt że o tym z nim nie rozmawiałaś, nie wiedział że planujesz dziecko. Stąd moje rozważanie że nie macie zbytni wspólnych tematów. Także nie widzę w tym przyszłości. 

Nie poddał sie zabiegowi, oznajmił ze chce sie poddać, ale po dzis dzien go nie zrobil. A co do moich planów odnośnie powiększenia rodziny- mówiłam o tym juz na pierwszym naszym spotkaniu i temat był co chwile podejmowany. On nigdy wczesniej nie mówił, ze juz nie chce miec więcej dzieci, oznajmił mi to nagle pewnego dnia. 

Link to comment
Share on other sites

To nie zmienia faktu, jest jest zbiorem porażek i jakiś tam upokorzeń, on tak to odbiera, tak czy owak nie widzę przyszłości, będzie to związek toksyczny. Ja też jestem samotny, ale potencjalnej partnerce oświadczam od razu że nie zamierzam mieć dzieci. Sprawy stawiam jasno, gdy się od razu nie mówi o ważnych sprawach, problemy narastają, i takie są efekty. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Badania nad efektem placebo dostarczają fascynujących spostrzeżeń na temat siły umysłu i wpływu wierzeń na doświadczenia fizyczne. Efekt placebo polega na poprawie stanu zdrowia lub zmniejszeniu objawów choroby po podaniu substancji, która nie ma żadnego rzeczywistego działania farmakologicznego. To zjawisko jest często obserwowane w badaniach klinicznych, gdzie pacjenci otrzymują placebo, a ich umysły wierzą, że przyjmują lekarstwo.
   Ciekawym aspektem tego efektu jest to, że niektóre badania wykazują, iż efekt placebo może być skuteczny nawet wtedy, gdy osoba jest świadoma, że przyjmuje placebo. Mózg reaguje na oczekiwania i przekonania jednostki, co prowadzi do realnych zmian w organizmie.
   Efekt placebo podkreśla potężny wpływ psychiki na zdrowie fizyczne. Jest także ważnym elementem badań klinicznych, ponieważ ilustruje, jak skomplikowane są mechanizmy odpowiedzi organizmu na sugestie i oczekiwania. To jedno z zjawisk, które skłaniają naukowców do głębszego zrozumienia relacji między umysłem a ciałem oraz roli psychologii w procesie zdrowienia.
   Efekt placebo może działać nie tylko w kontekście zdrowia, ale także zjawisk społecznych. Jeśli przekonujące przedstawi się rozwiązanie, które ma rzekomo uleczyć jakąś problematyczną sytuację, ludzie pod wpływem tej sugestii mogą zacząć dochodzić do wniosku, że faktycznie korzystnie wpływa ono na okoliczności chociaż zupełnie inne czynniki tak naprawdę ją zmieniają. Fakt ten może być wykorzystywany w propagandzie. "To naszym rozwiązaniom zawdzięczamy pozytywne zmiany" - mogą głosić niektóre środowiska, dążąc do poprawy, wzmocnienia swojego wizerunku i pozycji. 
  • 0 comments
   Znane jest zjawisko zwanie efektem Stroopa, które zostało nazwane od nazwiska psychologa Johna Ridleya Stroopa, który je opisał w 1935 roku. W eksperymencie Stroopa badani mieli za zadanie wymienić kolory, w jakich napisane były słowa, ale problem polegał na tym, że słowa te opisywały kolory inne niż te, w których były napisane. Na przykład, słowo "czerwony" było napisane kolorem niebieskim. Ludzie mieli trudności w nazwaniu koloru, ponieważ mózg miał skłonność do automatycznego czytania słowa, zamiast skupienia się na kolorze.
   czerwony niebieski zielony
   Efekt Stroopa ilustruje zjawisko interferencji poznawczej, gdzie dwie funkcje kognitywne rywalizują ze sobą, utrudniając efektywne wykonanie zadania. To zjawisko jest szeroko stosowane w psychologii jako narzędzie badawcze do zrozumienia procesów uwagi, kontroli poznawczej i zdolności do przetwarzania informacji w mózgu. Efekt Stroopa ma również zastosowanie w psychologii klinicznej, gdzie jest używany do oceny funkcji poznawczych u osób z różnymi zaburzeniami.
  • 0 comments
   Ilu ludzi trzeba, aby zmienić żarówkę? To popularne pytanie, które często jest używane w kontekście żartów, ale istnieje również poważniejsze podejście psychologiczne do tego pytania. W psychologii społecznej istnieje koncepcja znana jako "efekt widowni" (ang. bystander effect). Obejmuje ona sytuację, w której im więcej osób jest obecnych, tym mniejsza szansa, że ktoś zareaguje na potrzebę pomocy.
   To zjawisko zostało zauważone po tragicznym zdarzeniu w 1964 roku, kiedy Kitty Genovese była brutalnie napadnięta i zamordowana na ulicy w Nowym Jorku, a liczne osoby były świadkami tego ataku, ale nikt nie interweniował ani nie wezwał pomocy. Psychologowie społeczni zaczęli analizować, dlaczego ludzie w grupie mogą wykazywać mniejszą skłonność do udzielania pomocy niż w sytuacji, gdy są sami.
   Jednym z wyjaśnień jest tzw. "rozproszenie odpowiedzialności" – w grupie każdy może zakładać, że ktoś inny już dzwoni po pomoc, co prowadzi do zjawiska bierności. To zjawisko jest ważnym obszarem badań w psychologii społecznej i przypomina nam, jak istotne jest zrozumienie, jak ludzie reagują na sytuacje wymagające pomocy społecznej.
   "Susan Catherine Genovese (ur. 7 lipca 1935, zm. 13 marca 1964; powszechnie znana jako Kitty Genovese) – mieszkanka Nowego Jorku, która została brutalnie zamordowana pod swoim domem w Kew Gardens, dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Dwa tygodnie po pierwszej wzmiance o wydarzeniu w kronice policyjnej, The New York Times opublikował na jego temat reportaż, według którego 37–38 świadków było świadomych toczącej się pod ich oknami zbrodni, i nie zareagowało ani nie wezwało policji." - Wikipedia
  • 0 comments
   Uwodzenie - dobro czy zło, hit czy kit - czyli fakty i mity. Podcast psychologiczny:
    
  • 0 comments
   Tak zwany syndrom DDA to zespół różnych problemów, które nierzadko współwystępują u osób, które wywodzą się z domu z problemem alkoholowym, z rodziny dysfunkcyjnej. Jest to pojemna kategoria wielu zróżnicowanych trudności i nie stanowi w ścisłym rozumieniu tego słowa zaburzenia psychicznego, nie jest jednostką chorobową.
   Tzw. syndrom DDA i czym się objawia
   Faktem jest jednak, że w stopniu częstym, Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) doświadczają problemów utrudniających normalne funkcjonowanie. Jednym z nich bywa zaburzenie znane jako zespół stresu pourazowego (PTSD) związany z traumatycznymi przeżyciami z młodości i wczesnej dorosłości, zwłaszcza mającymi miejsce w domu rodzinnym. 
   Zespół stresu pourazowego PTSD - objawy, leczenie
   PTSD (zespół stresu pourazowego) to zaburzenie, które może wystąpić po przeżyciu traumatycznego wydarzenia lub serii wydarzeń, skrajnie trudnego doświadczenia rozciągniętego w czasie. Może to obejmować:
   sytuacje takie jak wojna, gwałt i molestowanie, katastrofy naturalne, przemoc domowa, chroniczne narażenie na złe traktowanie, długotrwała deprywacja najważniejszych potrzeb (poczucie bezpieczeństwa, miłość rodzicielska, zdrowie), inne doświadczenia traumatyczne. Objawy PTSD mogą obejmować nawracające koszmary (nawet wybudzające w nocy), natrętne wspomnienia traumatycznych wydarzeń, wybuchy gniewu z byle powodu, wycofanie społeczne oraz izolacja, zaburzenia snu (niemożność normalnego zaśnięcia, budzenie się przedwcześnie), nadmierną pobudliwość i impulsywność oraz inne kłopotliwe reakcje emocjonalne i fizyczne (roztrzęsienie, uderzenia zimna lub gorąc, łzy stające w oczach w sytuacjach kojarzących się z traumą), duże ryzyko szkodliwego łagodzenia przykrych emocji poprzez sięganie po alkohol i inne substancje, wysokie prawdopodobieństwo występowania niskiego poczucia własnej wartości, a także wchodzenia w toksyczne związki.
   DDA a PTSD
   W przeciwieństwie do DDA, PTSD jest uznawane za oficjalne zaburzenie psychiczne i jest klasyfikowane w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) i Kryteriach Zaburzeń Psychicznych (DSM). Osoby cierpiące na PTSD zwykle potrzebują profesjonalnej pomocy psychologicznej bądź psychiatrycznej w celu zarządzania swoimi objawami i przystosowania się do życia po traumatycznym doświadczeniu.
   NA MARGINESIE: Dołącz na Facebooku:
   DDA - grupa psychologiczna OcalSiebie.pl prowadzi psycholog Rafał Olszak, autor tego tekstu
   https://www.facebook.com/groups/1210223780527193 
   Podsumowując, warto by DDA doznając życiowych trudności skorzystały z konsultacji psychologicznej. Diagnoza pozwoliłaby ustalić, czy i w jakiej części wynikają one z takich bądź innych następstw wychowywania się w rodzinie z problemem alkoholowym. Elementem diagnostyki jest także przyjrzenie się temu, czy osoba zmaga się z PTSD. Jeśli tak, wskazana byłaby psychoterapia, a niekiedy kontakt z lekarzem psychiatrą. 
   - psycholog Rafał Marcin Olszak

    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • Toksyczny związek Ocal siebie książka PDF

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • PODCASTY.jpg

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.