Jump to content

Kompleksy i strach przed ukazaniem ich innym osobom


Ascor_

Recommended Posts

Witam, na wstępie powiem że to nie ja mam problem tylko dziewczyna którą nie dawno poznałem w internecie piszę tu bo chwytam się każdej opcji żeby jakoś rozwiązać ten problem i go zrozumieć i rozmowa z tą osobą nic nie daje. Dziewczyna ma 18 lat i ma siostrę bliźniaczkę co może być bardzo ważną informacją. To ona pierwsza do mnie napisała na aplikacji "slowly" od początku było widać że wkłada w naszą relacje dużo energii i emocji i tak samo z resztą jak i ja. Po tygodniu pisania dowiedzieliśmy się jak wyglądamy, wyznaliśmy sobie że przypadliśmy sobie do gustu i się sobie podobamy więc przeszliśmy do szybszego i bardziej bezpośredniego pisania. zaproponowałem spotkanie w weekend na co ona się zgodziła. Dni spokojnie mijały a relacja rozwijała się w bardzo dobrym kierunku aż pewnego dnia z naszej rozmowy dowiedziałem się że dziewczyna ma tak głębokie kompleksy że na samą myśl o spotkaniu jest przerażona, zszokowało mnie to bo przez cały czas nie dawała po sobie tego poznać. Ze szczerej rozmowy dowiedziałem się że całe życie się musi za siebie wstydzić i nie chce dodatkowo jeszcze przede mną się wstydzić i ze spotkania nic nie będzie chodź chciała by się spotkać ale jak to ona powiedziała kompleksy jej na to nie pozwalają i woli cierpieć w samotności niż się przełamać. Dowiedziałem się również że nie chodzi o kompleksy twarzy tylko o coś innego, określiła że jej problemy nie siedzą w jej głowie tylko są w pełni realne i można je dostrzec gołym okiem, w co nie wierze bo osoba z kompleksami zawsze twierdzi że problemy z kompleksami są namacalne i nie siedzą w głowie. Jest bardzo chuda bo ma 47kg na 171cm, nie je mięsa i chyba bywała na różnych dietach. W prost mi powiedziała że lepiej będzie jeśli zakończymy znajomość bo jak ją zobaczę na żywo to na pewno się nią rozczaruje i właśnie dla tego nie chce się spotkać bo "nie chce mnie rozczarować" i ona jest o tym święcie przekonana. Nie wiem co mam robić, mam kontakt z jej siostrą więc mogę coś podziałać, może dobrym pomysłem będzie terapia szokowa? ustalić z jej siostrą że pojadę do ich miasta, siostra ją wyciągnie pod pretekstem z domu a ja będę wtedy mógł z nią porozmawiać twarzą w twarz. Przyjmę każdą poradę. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.