Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Recommended Posts

Dzień Dobry, jestem 20 letnią kobietą, która od pewnego czasu rozumie, że jej życie wymyka jej się spod kontroli. Rok temu poznałam cudownego faceta. Na początku czułam się świetnie w jego obecności, taka wyjątkowa, sprawiał, że się uśmiecham. Jako iż mam mega niską samoocenę pozwalałam mu wytykać moje wady, a iż nie jestem z rodzicami tylko z babcią, bo im prawa zostały odebrane, pozwalałam mu na coraz więcej. Teraz jesteśmy w etapie, że on może mi rozkazywać i cały czas grozi zerwaniem, gdy robię coś nie po jego myśli. Bardzo boli mnie to, bo go kocham, nie wyobrażam sobie, że mogę poznać kogoś lepszego mimo jego wad. Płaczę już czasem z bezsilności, a on nazywa mnie walniętą. Nie umiem zrobić nic przeciwko sobie, ale też nie chce go stracić. Wszystko to popycha mnie do złych myśli, nie umiem sobie nic zrobić, bo chce żyć, ale się boję. Po tym jak wytyka mi cały czas moje wady i mówi "kto by cię chciał?" nie umiem go zostawić z obawy zostania samą, pozatym moja rodzina zna go z dobrej strony. Robi wszystko by oszpecić mój wygląd (nie bije mnie spokojnie), ale chce bym tyła, a potem wyśmiewa każdą fałdkę. Moja koleżanka mówi, że to może być zazdrość, ale ja już nie wiem. Błagam by pani/pan psycholog się wypowiedzieli, bo totalnie nie wiem co robić. Dziękuję za poświęcony czas :)

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

zachowanie partnera, które Pani opisuje nosi symptomy przemocy psychicznej. Wytykanie wad, obelgi, wyzwiska, poniżanie, wyśmiewanie, obrażanie to tylko niektóre przykłady zachowania nacechowanego przemocą. Przemocą jest również zmuszanie drugiej osoby do robienia rzeczy, których ona nie chce robić - pisze Pani o zmuszaniu Pani do jedzenia i groźbach.

Przemoc to wykorzystanie swojej przewagi do zmuszenia drugiej osoby do uległości w celu uzyskania nad nią kontroli.

Osoby przemocowe bardzo często w towarzystwie innych osób zachowują się bardzo poprawnie i nikt nie domyśli się jak naprawdę wygląda sytuacja w związku. Ofiary przemocy nie odnajdują więc wsparcia wśród innych osób bo nikt im nie wierzy a w związku z tym ciężko im zerwać szkodliwą dla nich relacje i stają się coraz bardziej uwikłane i zależne od partnera. Z czasem obniża się ich poczucie własnej wartości i mają poczucie bezsilności i bezradności.

Więcej informacji o przemocy oraz formach pomocy może Pani znaleźć: http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia

Może Pani zastanowić się nad relacją, jak Pani chciałaby być traktowana, jak będzie wyglądać Pani przyszłość w takim związku. Może Pani o tym porozmawiać z psychologiem.

Na pewno warto aby Pani popracowała z psychologiem nad poczuciem własnej wartości bo czytam z Pani postu, że ma Pani poczucie winy lub wstyd z tego powodu, że wychowali Panią dziadkowie. A jaki miała Pani wpływ na to, że tak się stało?

Niech Pani zadba o samą siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.