Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Witam... i proszę o pomoc.


Maargretje
 Share

Recommended Posts

 

Jeszcze 3 lata temu powiedziałabym o sobie- szczęśliwa dziewczyna, ambitna studentka... z ambicjami, przyjaciółmi, planem na siebie i motywacją do jego spełnienia.

 

Wszystko jednak z dnia na dzień szło coraz gorzej, w skutek wielu przeżyć, które mnie spotkały...

....urwałam kontakt ze wszystkimi znajomymi, z rodzicami rozmawiam sporadycznie, bo oczekują sukcesów, których przecież nie mam. Boję się wyjść z domu, nie chodzę na zajęcia na uczelnię, z której najpewniej mnie niebawem wywalą, jeśli pilnie czegoś nie zrobię.

Wszystko, nawet pójście do wanny, zrobienie makijażu,żeby wyjść z tego domu  urasta do rangi jakiegoś wielkiego problemu... a nawet jak się zmuszę- odpuszczam w ostatniej chwili.

 

Byłam już u psychiatry... 2 lata temu, kiedy zaczęły się wszystkie problemy... dostałam leki... ale ciągle zmieniałam zdanie, raz brałam je a raz nie.. a potem wcale, bo wszystko było niby dobrze.  Niby było... wróciłam na studia, myślałam, że się wszystko jakoś ułoży... ale niestety, lęk przed nowymi sytuacjami, nowymi ludźmi mnie paraliżowała. Pochodziłam na zajęcia od października do stycznia???? oczywiście z przerwami (dwu/trzy dniowymi, bo nie miałam ochoty wstać z łóżka, a potem było mi już głupio iść i odrabiać)....

Ratowałam się wieloma rzeczami... alkohole, imprezy, nowe głupie znajomości... bezcelowo,bezskutecznie...

Aktualnie mieszkam z bratem, który dodatkowo mnie niszczy,bo jest pupilkiem rodziców, a ja zawsze jestem tą gorszą... i chyba jestem.

Aktualnie nie mam celu w życiu, nie ma żadnej rzeczy która sprawiałaby mi przyjemność, żeby jakoś to wszystko odreagować... żeby wrócić do tego co było...

 

Nie wiem co robić. To już chyba ostatnia deska ratunku... pomocy.

Link to comment
Share on other sites

@Maargretje

Szanowna Pani,

zastanawiam się, czy rzeczywiście potrzebuje Pani mojej porady? Sama Pani przecież widzi, że dolegliwości bardzo utrudniają normalne funkcjonowanie i osiąganie bieżących celów życiowych – czasem nawet tych przyziemnych. Powiem krótko… Marsz do psychoterapeuty oraz do psychiatry, by zdiagnozować przyczyny problemów i zacząć je leczyć. Tu się nie ma nad czym zastanawiać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.