Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

nahnah

Powrót do normalności

Recommended Posts

Witam, jestem 25 letnią kobietą i od pewnego czasu cierpię na zupełną bezsilność. Nie wiem nawet jak mam opisać mój stan. Wszystko zaczęło się od śmierci rodzica. Następnie gdy zaczęłam sobie z tym w jakikolwiek sposób radzić, próbować nie myśleć pojawił się inne problemy. Mam kochającego mężczyznę i zaczęłam szukać dziury w całym, opowiadać mu całą swoją, nie zawsze dobrą przeszłość. Nie chciałam tego robić ale czułam silną potrzebą wewnętrzną, czułam tzw uścisk w żołądku i roztrzęsienie gdy wiedziałam, że on czegoś może nie wiedzieć.  Gdy jeden paskudny temat wyszedł mi z głowy, przychodził następny. Następnie zaczęły się problemy w pracy. Wszystkie problemy zaczęły mnie przygnębiać i wszystko przestało mnie cieszyć. Ostatnim czasem mieliśmy ochotę z Ukochanym trochę się wyluzować i poszliśmy do baru na kilka drinków. Niosło to za sobą takie konsekwencje, iż po prostu nie pamiętam co się działo i bałam się, że zdradziłam Ukochanego. Mój Ukochany zapewniał mnie, iż nic takiego absolutnie nie miało miejsca i cały czas kontrolował sytuację, że nie odstępował mnie na krok. Chwilowo uwierzyłam, ale następnie później przypominam sobie twarzy jego brata, który po prostu przechodził i przywitał się z nami. Wmówiłam sobie, że to na pewno z nim go zdradziłam, chociaż nawet nie miałam podstawy aby tak myśleć, żadnej i nie mogę się pozbyć tego typu myśli. CO mam w tej sytuacji zrobić? Nie potrafię się na chwilę obecną cieszyć niczym. Uprzejmie proszę o pomoc w tej sprawie i rady abym wiedziała co robić dalej.

Link to comment
Share on other sites

Droga nahnah,

trudno jednoznacznie znaleźć i wyjaśnić przyczynę tego, co obecnie czujesz i przeżywasz. Potrzebny jest dokładny wywiad i więcej danych. Na pewno warto w tej sprawie podjąc pracę z terapeutą, ponieważ definitywnie przeżywasz dużo nieprzyjemnych uczuć, a wcześniej doświadczyłaś również trudnej i ciężkiej sytuacji stresowej- prawdopodobnie jeszcze wcześniej również przeżyłaś jakieś doswiadczenia traumatyczne, być może nie końca rozwiązane- tak odczytuję to, co nazwałaś "nie zawsze dobrą przeszłością". Utrata rodzica to zawsze olbrzymia zmana w życiu i trudne przeżycie, nawet dla dorosłego człowieka. Osierocenie boli niezależnie od tego, czy jest się dzieckiem nieletnim, czy dzieckiem dorosłym. Akcpetacja i wsparcie Ukochanego są bardzo ważnym czynnikiem umożliwiającym powrót do równowagi i takiego stanu, byś czuła się tak dobrze, jak tego chcesz- może Ci w tym pomóc terapia. Podczas terapii w bezpiecznej atmosferze, bez oceniania, za to z pełną akceptacją i empatią terapeuty będziesz miała okazję przepracować rózne zdarzenia ze swojej przeszłości, pożegnać się z tym ciężkim bagażem, który nie pozwala Ci iść dalej i cieszyć się życiem tu i teraz. Myślę, że terapia w nurcie poznawczo- behawioralnym lub systemowym może pomóc Ci spojrzeć na pewne wydarzenia z innej strony, realnie zmienić Twoje myśli, emocje oraz przywrócić lepszą jakość życia.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.