Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

XYZz

Jestem dziewczyna i nie lubie swojej kobiecości ¿? Proszę o pomoc

Recommended Posts

Witajcie jestem dziewczyną mam 19 lat i stwierdziłam od jakiegoś czasu ze nie lubię być odbierna jak kobieta ( dobra jak kobieta mogę być ale nie lubię być odbierana jakoś bardzo kobieco) zauważyłam że nie lubię eksponowac swojej kobiecosc, zakładać jakieś bardzo kobiece stroje, sukienki itp jakoś źle mi z tym. Wole np być odbierana "bezplciowo" ale raczej czuje się kobieta i wiem ze nią jestem ale władnie to wszystko kaplikuje ten "sposób bycia". Nie jest to uwarunkowione raczej przez kulturę i traktowanie dziewczyn w społeczeństwie bo to mi nie przeszkadza, wydaje mi się ze to nie ma w sumie przyczyny tylko po prostu tak mam, jakceptacja szłam kiedyś z malutka Bratanica na spacer i gdy ludzie zatrzymywał się i pytali o nią myślą że ja jestem mamą było mi dziwnie. To też nie jest tak ze np nie lubię kobiecych rzeczy, sukienek itp bo osobiście chętnie bym sobie kupiła np wysokie szpilki albo zrobiła sobie piękne długie paznokcie ale wiem ze będę się w tym źle czuc.... wydaje mi się ze ja nie chce po prostu być odbierana przez środowisko kobieco.... gdyby była sytuacja podzielenia się rolami i ze np dziewczyny idą gotować obiad a chłopaki np nie wiem rabac drewno to wolalabym isc z chłopakami ( tak się czuje lepiej) ale czuje się dziewczyna. To mnie bardzo denerwuje bo chciałabym być kobieca polubić kobiecy tryb życia kobiecosc itp. Czy mogę coś zrobić żeby to zmienić i żeby lepiej poczuć się w tym " kobiecym świecie" 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

nie ma jednej definicji kobiecości. Możesz nie nosić sukienek, szpilek i nie mieć długich paznokci i czuć się kobieco. Możesz rąbać drewno i czuć się kobieco.

Najważniejsze jest Twoje samopoczucie, żebyś Ty czuła się ze sobą dobrze.

Piszesz o tym, że nie lubisz być odbierana "kobieco". Przyjrzyj się sobie - czy to chodzi o kobiecość czy chodzi o to, że nie lubisz zwracać na siebie uwagi? A może kobiecość kojarzy Ci się z seksualnością?

Przytaczasz przykład gdy byłaś na spacerze z bratanicą i ludzie pytali czy jesteś jej mamą czułaś się dziwnie. Czy dlatego, że macierzyństwo kojarzy Ci się z kobiecością czy dlatego, że masz 19 lat i po prostu nie myślisz o tym aby w tym wieku mieć dziecko?

Natomiast jeśli masz ochotę spróbować mienić swój wizerunek to spróbuj małymi krokami. Zacznij od tego z czym Ci będzie najłatwiej i zobacz jak się będziesz czuła. Może np. paznokcie, a jak będzie ok, to buty na wyższym obcasie? A jak Ci to w ogóle nie będzie pasować to nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia. Bądź sobą.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.