Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Kraviec10

Problem z marihuaną.

Recommended Posts

Witam. Piszę z takim problemem który mnie wręcz od jakiegoś czasu psychicznie męczy. Długo się z tym kryłem jednak nie mogę dłużej udawać że jest dobrze. Otóż od ponad 2-3 lat palę systematycznie i nałogowo marihuane. Na początku było to weekendowo z kolegami dla towarzystwa (1-2 skręty). Wyjechałem za granicę z moja narzeczoną za lepszym życiem i wtedy się zaczęło... Ciężka praca po 10-12 godz, kierowniczka uporczywa wręcz chora psychicznie (bez komentarza), i masę problemów na głowie. Jedynie co w takiej sytuacji mnie ratowało to zapalenie marihuany. Niestety odbija się to na moim podejściu do życia, nic mi się po prostu nie chce, wyłączam się z życia, wydaje masę pieniędzy które mógłbym przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego, psują mi się relacje z ukochaną osobą która powiedziała mi prosto z mostu że jak nie przestanę palić albo przynajmniej tego nie ograniczę to mnie zostawi. Palę momentami po 2 gramy dziennie... Czasami popadam w paranoje i lęki nad którymi jeszcze kontroluje, próbowałem przestać palić jednak wytrzymuje max 2-3 dni i potem znowu biorę następnego grama ponieważ to "ciśnienie" w głowie i chęć zapalenia jest silniejsza od mojej silnej woli.  Są takie dni że chce mi się płakać ponieważ chcę przestać już JARAĆ. Szukałem jakiś zamienników np. trawa z CBD lub specyfików  "tabletek" na zaspokojenie głodu THC jednak w moi kraju gdzie mieszkam jest to drogie albo trudno dostępne. Proszę o pomoc ponieważ to już zaczyna mnie powoli przerastać. Pozdrawiam.

Edited by Kraviec10

Dzień Dobry,

opisuje Pan objawy uzależnienie od substancji:

-przymus stosowania,

-konieczność zwiększania ilości substancji/częstotliwości stosowania,

-koncentracja życia wokół substancji,

-kontynuacja stosowania substancji pomimo widocznych strat jakie to Panu przynosi

- trudności z powstrzymaniem się od stosowania

- objawy fizyczne i psychiczne po odstawieniu substancji

Stosował Pan marihuanę aby odciąć się od problemów, poczuć się lepiej. W rezultacie czuje się Pan gorzej. Próbuje Pan poprawić swój nastrój tym co w rzeczywistości go obniża.

Stosowanie marihuany dawało ulgę ale na krótko, bo problemy pozostały nierozwiązane i jest ich coraz więcej. I czuje się Pan coraz gorzej. W ten sposób utracił Pan kontrolę nad częścią swojego życia na rzecz palenia marihuany. Jest Pan bezsilny wobec substancji.

Aby przestać palić trzeba przestać palić.

Pod opieką specjalistów będzie Panu łatwiej podjąć decyzje, znaleźć motywację, dowiedzieć się o chorobie (uzależnienie to choroba przewlekła) oraz popracować nad radzeniem sobie z emocjami i trudnościami dnia codziennego w sposób konstruktywny.

Może Pan sprawdzić jakie są możliwości terapii w kraju w którym Pan przebywa. Może Pan podjąć terapię on-line na platformie OcalSiebie z psychologiem i terapeutą uzależnień.

Szuka Pan pomocy więc zrobił Pan już ważny krok w stronę zmiany swojego zachowania. Podjęcie terapii to zadbanie o siebie.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Przeznacz te pieniądze na jakąś nową pasję, złap bakcyla a sam będziesz zdziwiony jak dobrze się poczujesz wyładowując złe emocje na jakimś sporcie.

Polecam, sam też odczuwałem skutki palenia w formie "nic mi się nie chce" i właśnie w taki sposób sobie z tym poradziłęm. Zdecydowanie wole pozytywne endorfiny po sporcie, niż ten sposób "relaksu" po skręcie.