Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Mąż zawinił i się nie stara


Recommended Posts

Mam 30 lat, jestem 3 lata pp ślubie, w związku 8 lat, z mężem znamy sie od dziecka. Do tej pory układało nam die bardzo dobrze, dopóki znalazłam na poczcie męża maile do koleżanki z pracy w których z nia flirtuje i proponujr seks w magazynie. Oboje twierdzą ze to głupie zarty, jestem na etapie w którym wierzr, że nie doszło do niczego więcej. Teraz potrzebuję omówić z mężem wszystkie moje wątpliwości i obawy, potrzebuję z jego strony ciepła, czułości, zapewnien, zachowania które świadczą o tym ze mu na mnie zależy ponieważ zaczęłam w to wątpić. Rozmawiamy o tym już 4 dzień a on twierdzi że robię "gównoburzę". Otwarcie komunikuję mu czego konkretnie potrzebuję ale on nie stara się zaspokoić moich potrzeb. Stwierdził ze juz nie jesteśmy młodym związkiem więc żebym nie oczekiwała fajerwerków. Zastanawiam sie czy już mu na mnie nie zależy, czy tak w przyszłości będą wyglądały nasze problemy? Ze będzie czekał aż samo mi przejdzie? Jak trwać w związku gdy druga osoba nie angażuje sie mimo że "przeskrobała" i to ona powinna bardziej zabiegać o powrót do szczęśliwości? 

Link to comment
Share on other sites

Jak mówił wielki uczony Albert Einstein "Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota, aczkolwiek nie jestem pewien co do tej pierwszej." Cóż Twój mąż jest głupi, flirtuje z koleżanką, nie wiemy czy na serio czy to głupie żarty, ale w relacjach damsko-męskich seks jest na pierwszym planie, inaczej żaden facet nie pisze do koleżanki od tak sobie, i udaje ( my faceci mówimy franka tnie ) że nic się nie stało. Otóż stało się, tylko jest w fazie wyparcia prawdy, ponieważ Ty się o tym dowiedziałaś. Musisz postawić na swoim, znam takową sytuację z autopsji, gdzie znana mi osoba, mężczyzna flirtował z koleżanką swoją w pracy, prawda wyszła na jaw gdy owa koleżanka napisała jednoznaczny tekst na telefon, a odczytała to przypadkiem żona. Zrobiła awanturę i się opamiętał, póki co są razem i żyją jak ludzie, ale skaza pozostała na zawsze. Ty jak postawisz na swoim, musisz użyć argumentów, tylko Ty wiesz jakich, by się opamiętał, będziesz i tak z tym żyć, świadomość że jest skłonny do zdrady, ponieważ prędzej czy później do zbliżenia by doszło, o ile już nie było, tego nie wiemy. Takie sytuacje dają do myślenia, o drastycznie obniżają poziom zaufania do bliskiej osoby. To jest bardzo trudne, co do niego wypiera się to normalna postawa obronna, ale nie możesz odpuścić, bo gdy tak zrobisz, to dasz mu zielone światło do tego by robił to samo dalej. Wtedy nic się nie zmieni, oprócz Twojej świadomości że Cię zdradza, a z tą wiedzą ciężko żyć. 

Edited by gregoryhouse
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.