Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Zaburzenia lękowe/nerwica hipochondryczna


Recommended Posts

Witam. Od dłuższego czasu zmagam się z pewnym problemem. Mianowicie odczuwam ogromny lęk przed chorobami fizycznymi, szpitalem, osobami chorymi (fizycznie). Jest to bardzo duży lęk. Miewam ataki paniki, uczucie niepewności strachu i jak już wcześniej powiedziałam owego leku. Od niedawna jest gorzej czasem nie mogę spać po nocach bo rozmyslam o chorobach i że je mam. Wmawiam sobie różne choroby regularnie sprawdzam swoje ciało z obawą że dopadła mnie jakaś choroba. Pytam bliskie mnie osoby czy z moim zdrowiem jest na pewno wszystko dobrze. Oni zawsze odpowiadają że wszystko jest bardzo dobrze. Czasem mam tak że chodzę do lekarza żeby zbadał moje ciało np brzuch . Zawsze każda wizyta kończy się pozytywnie. Jednak to mnie nie uspokaja. Proszę o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

@OrczykJoanna1

Cześć mam do samo. Ciągle lęki w kółko chodziła bym do lekarza. U mnie zaczęło się od problemów z pulsem samoistnego kołatania i pulsu który w stanie spoczynku bez wyraźnej przyczyny sięgał nawet 150 uderzeń na minutę. Zaczęłam wariować byłam nawet na pogotowiu robili mi badania z sercem okej a moje objawy i leki dalej są. Od lekarza rodzinnego dostałam jakieś leki na uspokojenie i kazał zrobić badania krwi wszystko okej. A ja nadal codziennie jak przychodzi wieczór mam już w głowie że nie zasne. Boje się spać boje się że się nie obudzę że umrę że coś mi się stanie że przestanę oddychać. Moi bliscy mówią że szukam sobie choroby na siłę. Sama nie wiem co się dzieje ciągle kontroluje puls. A jeśli jest za wysoki lub za niski dostaje ataku paniki nie mogę oddychać zaczynam się zanosić płaczem czasami nawet bez przyczyny. Nie wiem co robić? Powinniśmy iść do psychologa to napewno by pomogło. A jak u ciebie przeszło czy nadal meczą? Bo ja już nie daje rady jestem bezsilna. 

Link to comment
Share on other sites

Szanowna Pani, wskazana jest konsultacja diagnostyczna. Przy dolegliwościach lękowych warto porozmawiać z lekarzem psychiatrą oraz z psychoterapeutą. Zaburzenia lękowe leczy się – w razie takiej diagnozy specjaliści powiedzą jak konkretnie miałoby to wyglądać w Pani wypadku. Stosuje się farmakoterapię i / lub psychoterapię indywidualną zwłaszcza w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.