Jump to content

Niepotrzebna zazdrość ...


Ania12

Recommended Posts

Witam mam 31l samotna mama . Pisze bo chciałam się doradzić . Od stycznia spotykam się ze starszym mężczyzną ale mnie to nie przeszkadza. Od początku naszej znajomości  było naprawde fajnie dogadywaliśmy się było naprawdę super podniósł  mnie z dołka ..ale 2miesiace temu gdzie poprostu przez jeden mój glubi błąd (nie zdradziłam go) się pozmienialo.Teraz przez ten błąd  Traktuje mnie inaczej ma do mnie pretensje o to że tak postąpiłam nie mówiąc mu o tym. Wypomina mi ciągle ten błąd przez to traktuje mnie ozięble fakt spotykamy się nadal ale nie ma tej dobrej relacji co była na początku. On w przeszłości też nie był święty też miał różne grzeszki na sumieniu. Ostatnio też pomimo tej sytuacji stałam się o niego zazdrosna wiem że nie powinnam tak bo to psuje naszą relację ale tak jest.. Jak mam tą zazdrość pokonać by nie popsuć tej naszej relacji do końca. Wiem że niejestem w jego oczach lalka barbie może przez to się wzięła ta moja zazdrość niewiem. Proszę o jakąś radę .dodam że ostatnio napisał że po tej sytuacji co się wydazyla mógł mnie zostawić i teraz żałuję tego że tak nie zrobił poprostu przez to czuję się jak piąte koło u wozu. Co mam z tym zrobić by moja zazdrość nie zniszczyła tej naszej znajomości. 

Link to comment
Share on other sites

Czy możesz napisać na czym polegał ten błąd? Żeby nie być zazdrosną to trzeba nad sobą popracować, od tak tego nie zmienisz ale możesz tego nie okazywać po prostu. Może jak zrozumiesz że przez okazywanie więcej tracisz niż zyskujesz to Cię jakoś zmotywuje.

Link to comment
Share on other sites

Poprostu rozeszło się o pożyczenie jednej rzeczy  wiem może to zabrzmi smiesznie ale rozeszło się o walizke. Moja jak na zlosc się  popsuła a nie miałam czasu kupić nowej niesety. przed wyjazdem, który mieliśmy parę di po tym zdarzeniu . Po powrocie zrobił mi ostra wymianę zdań czemu mu nie powiedziałam że napisałam do byłego przyjaciela o ta rzecz. Ja tylko napisałam się spytać nic więcej , dla mnie blacha a zrobił taka aferę że jakby to chodziło o coś poważnego .Dziękuję za odpisanie dla mnie to dużo znaczy. 

Link to comment
Share on other sites

No mysle ze przesadzil z reakcja, a Ty dalas sobie wmówić że to był Twój błąd. Nie, nie byl.. nie zrobilas nic co mogloby zaszkodzic waszemu zwiazkowi. Posiadanie znajomych i utrzymywanie z nimi relacji czy wspolna pomoc nie jest niczym zlym i tego sie trzymaj. Dostosowujac sie do jego niezdrowych zasad nie uratujesz zwiazku, przeciwnie- bedzie tylko gorzej.

Edited by Dżasta
Link to comment
Share on other sites

Też niewiem co mam myśleć jak mi napisał że mógł po tym  zdarzeniu zrezygnować i że teraz zaczyna żałować że tego nie zrobil. On też nie był swiety. Też ma swoje grzechy których też mnie się nie podobają ale jak mu mówię o tym to odrazu ,że jestem głupia itp. Fakt patrząc kilka miesięcy w tył to na początku się z nim czułam dobrze ,że jestem coś warta a teraz to sama się zastanawiam co robić ,wiem że on jest kobieciarzem i że zdarza mu się pisać do innych a on się wypiera tego. Poprostu nie chce zepsuć tego przez zazdrość ,z którą będę walczyła dzięki Pani . Czasem myślę że mimo że się spotykamy to ta nasza znajomość gdzieś ulatuje .. Dziękuję za dobre slowa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Szanowni Państwo, zwrócono mi uwagę na używanie tzw. Testu Drzewa do diagnozy dzieci (test polega na tym, że dziecko rysuje drzewo, a specjalista analizując ilustrację wyciąga różne wnioski na temat psychiki dziecka).
   Zwracam Państwa uwagę, że NIE należy wyrażać zgody na przeprowadzanie tego testu.
   Wystarczy, że wejdzie się na stronę Wikipedii na temat Testu Kocha, a uzyska się informację „Ten artykuł opisuje teorie, metody lub czynności niezgodne ze współczesną wiedzą medyczną”. Można również sięgnąć do fachowych recenzji tego narzędzia powstałego jakieś 70 lat temu. Przytoczę fragment przykładowej: „Test Drzewa nie spełnia współczesnych kryteriów wiarygodnego narzędzia diagnostycznego. Brak jest naukowych podstaw teoretycznych, jak również danych empirycznych dowodzących trafności i rzetelności narzędzia, brak też badań normalizacyjnych. Nie ma standardowego i choćby częściowo zobiektywizowanego systemu interpretacji wyników. Diagnosta jest zachęcany do praktyk sprzecznych z naukową metodologią, które zwiększają ryzyko wystąpienia myślenia konfirmacyjnego i innych błędów we wnioskowaniu diagnostycznym. Kategorie interpretacyjne są anachroniczne, oceniające, niekiedy oparte na stereotypach, natomiast – z racji braku spójnych podstaw teoretycznych – nie obejmują wiedzy psychologicznej. W świetle powyższego trzeba stwierdzić, że współcześnie TD nie jest psychologicznym narzędziem diagnostycznym, a stosowany w tej funkcji może być szkodliwy.” Szczegółowe informacje:  https://kompsych.pan.pl/images/RecenzjaTestu_Drzewa_skrócona.pdf
    
   Warto też posłuchać podcastu:
    
  • 0 comments
   Badania nad efektem placebo dostarczają fascynujących spostrzeżeń na temat siły umysłu i wpływu wierzeń na doświadczenia fizyczne. Efekt placebo polega na poprawie stanu zdrowia lub zmniejszeniu objawów choroby po podaniu substancji, która nie ma żadnego rzeczywistego działania farmakologicznego. To zjawisko jest często obserwowane w badaniach klinicznych, gdzie pacjenci otrzymują placebo, a ich umysły wierzą, że przyjmują lekarstwo.
   Ciekawym aspektem tego efektu jest to, że niektóre badania wykazują, iż efekt placebo może być skuteczny nawet wtedy, gdy osoba jest świadoma, że przyjmuje placebo. Mózg reaguje na oczekiwania i przekonania jednostki, co prowadzi do realnych zmian w organizmie.
   Efekt placebo podkreśla potężny wpływ psychiki na zdrowie fizyczne. Jest także ważnym elementem badań klinicznych, ponieważ ilustruje, jak skomplikowane są mechanizmy odpowiedzi organizmu na sugestie i oczekiwania. To jedno z zjawisk, które skłaniają naukowców do głębszego zrozumienia relacji między umysłem a ciałem oraz roli psychologii w procesie zdrowienia.
   Efekt placebo może działać nie tylko w kontekście zdrowia, ale także zjawisk społecznych. Jeśli przekonujące przedstawi się rozwiązanie, które ma rzekomo uleczyć jakąś problematyczną sytuację, ludzie pod wpływem tej sugestii mogą zacząć dochodzić do wniosku, że faktycznie korzystnie wpływa ono na okoliczności chociaż zupełnie inne czynniki tak naprawdę ją zmieniają. Fakt ten może być wykorzystywany w propagandzie. "To naszym rozwiązaniom zawdzięczamy pozytywne zmiany" - mogą głosić niektóre środowiska, dążąc do poprawy, wzmocnienia swojego wizerunku i pozycji. 
  • 0 comments
   Znane jest zjawisko zwanie efektem Stroopa, które zostało nazwane od nazwiska psychologa Johna Ridleya Stroopa, który je opisał w 1935 roku. W eksperymencie Stroopa badani mieli za zadanie wymienić kolory, w jakich napisane były słowa, ale problem polegał na tym, że słowa te opisywały kolory inne niż te, w których były napisane. Na przykład, słowo "czerwony" było napisane kolorem niebieskim. Ludzie mieli trudności w nazwaniu koloru, ponieważ mózg miał skłonność do automatycznego czytania słowa, zamiast skupienia się na kolorze.
   czerwony niebieski zielony
   Efekt Stroopa ilustruje zjawisko interferencji poznawczej, gdzie dwie funkcje kognitywne rywalizują ze sobą, utrudniając efektywne wykonanie zadania. To zjawisko jest szeroko stosowane w psychologii jako narzędzie badawcze do zrozumienia procesów uwagi, kontroli poznawczej i zdolności do przetwarzania informacji w mózgu. Efekt Stroopa ma również zastosowanie w psychologii klinicznej, gdzie jest używany do oceny funkcji poznawczych u osób z różnymi zaburzeniami.
  • 0 comments
   Ilu ludzi trzeba, aby zmienić żarówkę? To popularne pytanie, które często jest używane w kontekście żartów, ale istnieje również poważniejsze podejście psychologiczne do tego pytania. W psychologii społecznej istnieje koncepcja znana jako "efekt widowni" (ang. bystander effect). Obejmuje ona sytuację, w której im więcej osób jest obecnych, tym mniejsza szansa, że ktoś zareaguje na potrzebę pomocy.
   To zjawisko zostało zauważone po tragicznym zdarzeniu w 1964 roku, kiedy Kitty Genovese była brutalnie napadnięta i zamordowana na ulicy w Nowym Jorku, a liczne osoby były świadkami tego ataku, ale nikt nie interweniował ani nie wezwał pomocy. Psychologowie społeczni zaczęli analizować, dlaczego ludzie w grupie mogą wykazywać mniejszą skłonność do udzielania pomocy niż w sytuacji, gdy są sami.
   Jednym z wyjaśnień jest tzw. "rozproszenie odpowiedzialności" – w grupie każdy może zakładać, że ktoś inny już dzwoni po pomoc, co prowadzi do zjawiska bierności. To zjawisko jest ważnym obszarem badań w psychologii społecznej i przypomina nam, jak istotne jest zrozumienie, jak ludzie reagują na sytuacje wymagające pomocy społecznej.
   "Susan Catherine Genovese (ur. 7 lipca 1935, zm. 13 marca 1964; powszechnie znana jako Kitty Genovese) – mieszkanka Nowego Jorku, która została brutalnie zamordowana pod swoim domem w Kew Gardens, dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Dwa tygodnie po pierwszej wzmiance o wydarzeniu w kronice policyjnej, The New York Times opublikował na jego temat reportaż, według którego 37–38 świadków było świadomych toczącej się pod ich oknami zbrodni, i nie zareagowało ani nie wezwało policji." - Wikipedia
  • 0 comments
   Uwodzenie - dobro czy zło, hit czy kit - czyli fakty i mity. Podcast psychologiczny:
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • Toksyczny związek Ocal siebie książka PDF

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • PODCASTY.jpg

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.