Jump to content

Zdezorientowany


DA_C

Recommended Posts

 

Nawet nie wiem od czego zacząć, mam 24 lata jestem studentem na ostatnim roku zarządzania biznesem i finansami (podczas studiów, zaliczone 2 ersmusy). Poprzednio ukończyłem z wyróżnieniem technikum elektroniczne, jestem obecnie na etapie życia, gdzie nie mam pojęcia co robić dalej mam pewną wizję, ale ona jest bardzo szalona. Obecnie mój problem polega na tym, że praktycznie nie ma ma żadnych znajomych, a o związkach już nie mówiąc. Nigdy w żadnym nie byłem i myślę, że jest to spowodowane moją wysoką inteligencją. Co prawda nie robiłem żadnego jeszcze specjalistycznego testu, ale mam pewne podejrzenia ponieważ, potrafię zrobić wszystko na co przyjdzie mi tylko ochota: począwszy od zbudowania i zaprojektowania układu elektronicznego, a skończywszy na nauce języka chińskiego - to nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Jestem przekonany, że to właśnie powoduje przepaść pomiędzy mną, a innymi - po prostu ludzie szybko mnie nudzą. 

Przez ostatni czas próbowałem się o sobie czegoś dowiedzieć, poprzez robienie różnego rodzaju testów począwszy od testu gallupa, a skończywszy na jakiś kolorach osobowości (wyszedł czerwony). Coraz częściej mam poczucie beznadziei, że nie uda mi się robić tego czego chce, a problem polega na tym, że do końca nie wiem co tym jest (nie potrafie znaleźć zawodu). Obecnie mój największy problem polega na tym, że nie potrafię tworzyć głębszych relacji z ludźmi nie mówiąc już o wchodzeniu w jakikolwiek związki, i odczuwam z tego powodu bardzo duże przygnębienie ponieważ coraz częściej z ust rodziny słyszę pytania typu "kiedy sobie znajdziesz dziewczyny".

Czuję się z tego powodu bardzo osamotniony, co prowadzi do ciągłych rozmyślań według testu znajdującego się na stronie prawdopodobnie posiadam łagodna depresja. Z tym związany jest kolejny mój problem, a polega na tym, że jestem uzależniony od masturbacji (próbuje z tym walczyć, udało mi się powtrzymać na 2tyg). Jednak są też pozytywne strony mojej osoby, z których jestem bardzo dumny na przykład w ciągu ostatniego roku udało mi się schudnąć 30 kilo co tym samym bardzo odmieniło mój wygląd aktualnie ćwiczę na siłowni, żeby poprawić swoją sylwetkę, a robię to tylko po to aby zwiększyć swoje szanse u kobiet. Posiadam również bardzo dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne, potrafię rozmawiać na dowolny temat z każdym typem osobowości i zazwyczaj rozmowa bardzo się klei i świetnie się przy tym bawię nie mam problemu z zagadywaniem do ludźmi, ale mimo to nie potrafię stworzyć relacji.

Przez ost 2lata (na studiach) byłem zakochany w pewnej dziewczynie, zaczeliśmy się spotykać coraz lepiej nam się rozmawiało (nadawalismy na tych samych falach), jednak gdy postanowięłm jej powiedzieć co czuję okazało się, że się zręczyła, a naszą znajomośc traktowała jedynie jako korzyść dla siebie w zdawaniu egaminów (zawsze jej tłumaczyłem pewnne zagadnienia), poczułem się traktowany przedmiotowo i natychmiast, przestałem się do niej odzywać. Nie potrafie opisać uczuć jakie mi towarzyszyły i przepłakanych noc.

To co bym chciał uzyskać to przede wszystkim poukładać sobie w głowie, a w szczególności rozprawić się z przekonaniami typu:

1. nigdy nie stworzę związku i zostanę sam

2. nie uda mi się znaleźć prawdziwych przyjaciół

3. nigdy nie znajde somie miejsca na świecie tzw. nie uda mi się znaleźć fajnej pracy

4. nie potrafie się pogodzić z przeszłością tzw. od dziecka chciałem być inzynierem, niesty słaba edukacja matematyczno-fizyczna odbiła się tym, że nie poradziłem sobie na I semestrze studiów elektrotechniczych, przez co musiałem je przerwać i zacząc studiować zarządzanie (załuje tej decyzji). Ponieważ fascynuje mnie technologia i każdą wolną chwilę poświecam na jej studiowanie, ostatnio polubiełem matematykę, ale mam wrażenie, że jest na to za późno (mam 24lata) i dlatego nie wiem o dalej. Marzę jednak o własnej firmie technologiczej (bardzo inpiruje mnie Elon Musk) i przez to wciąż mam siłę.

Edited by DA_C
Link to comment
Share on other sites

Przynajmniej masz wysokie ambicję i jako takie możliwości. Ja musiałem przerwać studia z powodów osobistych i zająć się tyraczką. Jeżeli dodamy do tego źle zainwestowane pieniądze, nieudane relację i zmarnowany czas to przepis na samobója murowany. Jak widzisz jestem i rozmawiamy xd Naczelna zasada brzmi, ty tworzysz swoją przyszłość. Musisz skupić swoje myśli na jakiejś wizji, tego kim chcesz być albo ile chcesz zarabiać, a następnie wbijać sobie to do głowy przy pomocy obrazów mentalnych, historyjek we własnej głowie, spisanych afirmacji, wtedy twój świadomy umysł zacznie przesiewać rzeczywistość tak by wskazać Ci najlepszą drogę. Poprzyj to wytrwałością i nie zarażaj się słabszymi momentami, one są nieuniknione, chociaż czasem mamy wrażenie że już zawsze będzie posucha. Masz już przyjemną osobowość, wypadało by się z relacjami damsko-męskimi w formie podręcznikowej zapoznać, by unikać błędów to w sferze osobistej. Może by jakaś dodatkowa aktywność się przydała, w oparciu o którą zbudujesz swoje poczucie wartości. Pobierz sobie aplikację storytel i wykup abonament, warto, znajdziesz tam dużo książek które pozwolą Ci przejść przez obszar zmiany przekonań. Będzie dobrze ! Odwagi ! 

Link to comment
Share on other sites

Tak trochę zaprzeczasz sam sobie, z jednej strony zdajesz sobie sprawę ze swoich umiejetnosci i inteligencji a wręcz nawet ocierasz się o narcyzm z drugiej ..nie wierzysz w siebie ..?

Takie polaczenie nasunelo mi mysl ze masz w rzeczywistosci jakies kompleksy ktore chcesz "zakryc" talentem do nauki.. Inteligentny czlowiek to nie tylko ten ktory ma swiadectwa z paskiem ale rowniez taki ktory radzi sobie w zyciu, relacjach z innymi.. Piszesz ,ze z komunikacja nie masz problemu a jednak nie da sie zaprzeczyc ze cos tu kuleje skoro sprawy wygladaja tak jak wygladaja.. Mozliwe tez, ze przy rozmowie z innymi za bardzo starasz sie ich "przegadac" i udowodnic ze nie maja racji? Czy nie jest tak? Pomyslalam o tym po twoim stwierdzeniu ze znajomosci nudza Ci sie bo nikt nie dorównuje Twojej inteligencji. Może warto przeanalizowac swoje zachowania i wypowiedzi w rozmowach ze znajomymi.

Link to comment
Share on other sites

hmmm podejrzewam u siebie narcyzm, po przesłuchaniu materiału z yt kilka chech się pokrywa

Wydaje mi sie że uciekając się do nauki, próbuje nie mysleć o tym że jestem nadal sam. A co do ludzi, to staram sie nie oceniać podczas rozmowy, ale problem w tym że potrafie ich bardzo szybko rozgryźć i wiem jakie mają intencje - dlatego mnie nudzą. Nie mam problemu z komunikacją jeśli chodzi o zwykłą rozowę, nawet z obcymi. Natomiast nie mam pojęcia jak mógłbym porowadzić rozowę z osobą która mi się "podoba" żeby stworzyć głębszą relację :(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Szanowni Państwo, zwrócono mi uwagę na używanie tzw. Testu Drzewa do diagnozy dzieci (test polega na tym, że dziecko rysuje drzewo, a specjalista analizując ilustrację wyciąga różne wnioski na temat psychiki dziecka).
   Zwracam Państwa uwagę, że NIE należy wyrażać zgody na przeprowadzanie tego testu.
   Wystarczy, że wejdzie się na stronę Wikipedii na temat Testu Kocha, a uzyska się informację „Ten artykuł opisuje teorie, metody lub czynności niezgodne ze współczesną wiedzą medyczną”. Można również sięgnąć do fachowych recenzji tego narzędzia powstałego jakieś 70 lat temu. Przytoczę fragment przykładowej: „Test Drzewa nie spełnia współczesnych kryteriów wiarygodnego narzędzia diagnostycznego. Brak jest naukowych podstaw teoretycznych, jak również danych empirycznych dowodzących trafności i rzetelności narzędzia, brak też badań normalizacyjnych. Nie ma standardowego i choćby częściowo zobiektywizowanego systemu interpretacji wyników. Diagnosta jest zachęcany do praktyk sprzecznych z naukową metodologią, które zwiększają ryzyko wystąpienia myślenia konfirmacyjnego i innych błędów we wnioskowaniu diagnostycznym. Kategorie interpretacyjne są anachroniczne, oceniające, niekiedy oparte na stereotypach, natomiast – z racji braku spójnych podstaw teoretycznych – nie obejmują wiedzy psychologicznej. W świetle powyższego trzeba stwierdzić, że współcześnie TD nie jest psychologicznym narzędziem diagnostycznym, a stosowany w tej funkcji może być szkodliwy.” Szczegółowe informacje:  https://kompsych.pan.pl/images/RecenzjaTestu_Drzewa_skrócona.pdf
    
   Warto też posłuchać podcastu:
    
  • 0 comments
   Badania nad efektem placebo dostarczają fascynujących spostrzeżeń na temat siły umysłu i wpływu wierzeń na doświadczenia fizyczne. Efekt placebo polega na poprawie stanu zdrowia lub zmniejszeniu objawów choroby po podaniu substancji, która nie ma żadnego rzeczywistego działania farmakologicznego. To zjawisko jest często obserwowane w badaniach klinicznych, gdzie pacjenci otrzymują placebo, a ich umysły wierzą, że przyjmują lekarstwo.
   Ciekawym aspektem tego efektu jest to, że niektóre badania wykazują, iż efekt placebo może być skuteczny nawet wtedy, gdy osoba jest świadoma, że przyjmuje placebo. Mózg reaguje na oczekiwania i przekonania jednostki, co prowadzi do realnych zmian w organizmie.
   Efekt placebo podkreśla potężny wpływ psychiki na zdrowie fizyczne. Jest także ważnym elementem badań klinicznych, ponieważ ilustruje, jak skomplikowane są mechanizmy odpowiedzi organizmu na sugestie i oczekiwania. To jedno z zjawisk, które skłaniają naukowców do głębszego zrozumienia relacji między umysłem a ciałem oraz roli psychologii w procesie zdrowienia.
   Efekt placebo może działać nie tylko w kontekście zdrowia, ale także zjawisk społecznych. Jeśli przekonujące przedstawi się rozwiązanie, które ma rzekomo uleczyć jakąś problematyczną sytuację, ludzie pod wpływem tej sugestii mogą zacząć dochodzić do wniosku, że faktycznie korzystnie wpływa ono na okoliczności chociaż zupełnie inne czynniki tak naprawdę ją zmieniają. Fakt ten może być wykorzystywany w propagandzie. "To naszym rozwiązaniom zawdzięczamy pozytywne zmiany" - mogą głosić niektóre środowiska, dążąc do poprawy, wzmocnienia swojego wizerunku i pozycji. 
  • 0 comments
   Znane jest zjawisko zwanie efektem Stroopa, które zostało nazwane od nazwiska psychologa Johna Ridleya Stroopa, który je opisał w 1935 roku. W eksperymencie Stroopa badani mieli za zadanie wymienić kolory, w jakich napisane były słowa, ale problem polegał na tym, że słowa te opisywały kolory inne niż te, w których były napisane. Na przykład, słowo "czerwony" było napisane kolorem niebieskim. Ludzie mieli trudności w nazwaniu koloru, ponieważ mózg miał skłonność do automatycznego czytania słowa, zamiast skupienia się na kolorze.
   czerwony niebieski zielony
   Efekt Stroopa ilustruje zjawisko interferencji poznawczej, gdzie dwie funkcje kognitywne rywalizują ze sobą, utrudniając efektywne wykonanie zadania. To zjawisko jest szeroko stosowane w psychologii jako narzędzie badawcze do zrozumienia procesów uwagi, kontroli poznawczej i zdolności do przetwarzania informacji w mózgu. Efekt Stroopa ma również zastosowanie w psychologii klinicznej, gdzie jest używany do oceny funkcji poznawczych u osób z różnymi zaburzeniami.
  • 0 comments
   Ilu ludzi trzeba, aby zmienić żarówkę? To popularne pytanie, które często jest używane w kontekście żartów, ale istnieje również poważniejsze podejście psychologiczne do tego pytania. W psychologii społecznej istnieje koncepcja znana jako "efekt widowni" (ang. bystander effect). Obejmuje ona sytuację, w której im więcej osób jest obecnych, tym mniejsza szansa, że ktoś zareaguje na potrzebę pomocy.
   To zjawisko zostało zauważone po tragicznym zdarzeniu w 1964 roku, kiedy Kitty Genovese była brutalnie napadnięta i zamordowana na ulicy w Nowym Jorku, a liczne osoby były świadkami tego ataku, ale nikt nie interweniował ani nie wezwał pomocy. Psychologowie społeczni zaczęli analizować, dlaczego ludzie w grupie mogą wykazywać mniejszą skłonność do udzielania pomocy niż w sytuacji, gdy są sami.
   Jednym z wyjaśnień jest tzw. "rozproszenie odpowiedzialności" – w grupie każdy może zakładać, że ktoś inny już dzwoni po pomoc, co prowadzi do zjawiska bierności. To zjawisko jest ważnym obszarem badań w psychologii społecznej i przypomina nam, jak istotne jest zrozumienie, jak ludzie reagują na sytuacje wymagające pomocy społecznej.
   "Susan Catherine Genovese (ur. 7 lipca 1935, zm. 13 marca 1964; powszechnie znana jako Kitty Genovese) – mieszkanka Nowego Jorku, która została brutalnie zamordowana pod swoim domem w Kew Gardens, dzielnicy Queens w Nowym Jorku. Dwa tygodnie po pierwszej wzmiance o wydarzeniu w kronice policyjnej, The New York Times opublikował na jego temat reportaż, według którego 37–38 świadków było świadomych toczącej się pod ich oknami zbrodni, i nie zareagowało ani nie wezwało policji." - Wikipedia
  • 0 comments
   Uwodzenie - dobro czy zło, hit czy kit - czyli fakty i mity. Podcast psychologiczny:
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • Toksyczny związek Ocal siebie książka PDF

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • PODCASTY.jpg

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.