Jump to content

Zdezorientowany


DA_C

Recommended Posts

 

Nawet nie wiem od czego zacząć, mam 24 lata jestem studentem na ostatnim roku zarządzania biznesem i finansami (podczas studiów, zaliczone 2 ersmusy). Poprzednio ukończyłem z wyróżnieniem technikum elektroniczne, jestem obecnie na etapie życia, gdzie nie mam pojęcia co robić dalej mam pewną wizję, ale ona jest bardzo szalona. Obecnie mój problem polega na tym, że praktycznie nie ma ma żadnych znajomych, a o związkach już nie mówiąc. Nigdy w żadnym nie byłem i myślę, że jest to spowodowane moją wysoką inteligencją. Co prawda nie robiłem żadnego jeszcze specjalistycznego testu, ale mam pewne podejrzenia ponieważ, potrafię zrobić wszystko na co przyjdzie mi tylko ochota: począwszy od zbudowania i zaprojektowania układu elektronicznego, a skończywszy na nauce języka chińskiego - to nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Jestem przekonany, że to właśnie powoduje przepaść pomiędzy mną, a innymi - po prostu ludzie szybko mnie nudzą. 

Przez ostatni czas próbowałem się o sobie czegoś dowiedzieć, poprzez robienie różnego rodzaju testów począwszy od testu gallupa, a skończywszy na jakiś kolorach osobowości (wyszedł czerwony). Coraz częściej mam poczucie beznadziei, że nie uda mi się robić tego czego chce, a problem polega na tym, że do końca nie wiem co tym jest (nie potrafie znaleźć zawodu). Obecnie mój największy problem polega na tym, że nie potrafię tworzyć głębszych relacji z ludźmi nie mówiąc już o wchodzeniu w jakikolwiek związki, i odczuwam z tego powodu bardzo duże przygnębienie ponieważ coraz częściej z ust rodziny słyszę pytania typu "kiedy sobie znajdziesz dziewczyny".

Czuję się z tego powodu bardzo osamotniony, co prowadzi do ciągłych rozmyślań według testu znajdującego się na stronie prawdopodobnie posiadam łagodna depresja. Z tym związany jest kolejny mój problem, a polega na tym, że jestem uzależniony od masturbacji (próbuje z tym walczyć, udało mi się powtrzymać na 2tyg). Jednak są też pozytywne strony mojej osoby, z których jestem bardzo dumny na przykład w ciągu ostatniego roku udało mi się schudnąć 30 kilo co tym samym bardzo odmieniło mój wygląd aktualnie ćwiczę na siłowni, żeby poprawić swoją sylwetkę, a robię to tylko po to aby zwiększyć swoje szanse u kobiet. Posiadam również bardzo dobrze rozwinięte zdolności komunikacyjne, potrafię rozmawiać na dowolny temat z każdym typem osobowości i zazwyczaj rozmowa bardzo się klei i świetnie się przy tym bawię nie mam problemu z zagadywaniem do ludźmi, ale mimo to nie potrafię stworzyć relacji.

Przez ost 2lata (na studiach) byłem zakochany w pewnej dziewczynie, zaczeliśmy się spotykać coraz lepiej nam się rozmawiało (nadawalismy na tych samych falach), jednak gdy postanowięłm jej powiedzieć co czuję okazało się, że się zręczyła, a naszą znajomośc traktowała jedynie jako korzyść dla siebie w zdawaniu egaminów (zawsze jej tłumaczyłem pewnne zagadnienia), poczułem się traktowany przedmiotowo i natychmiast, przestałem się do niej odzywać. Nie potrafie opisać uczuć jakie mi towarzyszyły i przepłakanych noc.

To co bym chciał uzyskać to przede wszystkim poukładać sobie w głowie, a w szczególności rozprawić się z przekonaniami typu:

1. nigdy nie stworzę związku i zostanę sam

2. nie uda mi się znaleźć prawdziwych przyjaciół

3. nigdy nie znajde somie miejsca na świecie tzw. nie uda mi się znaleźć fajnej pracy

4. nie potrafie się pogodzić z przeszłością tzw. od dziecka chciałem być inzynierem, niesty słaba edukacja matematyczno-fizyczna odbiła się tym, że nie poradziłem sobie na I semestrze studiów elektrotechniczych, przez co musiałem je przerwać i zacząc studiować zarządzanie (załuje tej decyzji). Ponieważ fascynuje mnie technologia i każdą wolną chwilę poświecam na jej studiowanie, ostatnio polubiełem matematykę, ale mam wrażenie, że jest na to za późno (mam 24lata) i dlatego nie wiem o dalej. Marzę jednak o własnej firmie technologiczej (bardzo inpiruje mnie Elon Musk) i przez to wciąż mam siłę.

Edited by DA_C
Link to comment
Share on other sites

Przynajmniej masz wysokie ambicję i jako takie możliwości. Ja musiałem przerwać studia z powodów osobistych i zająć się tyraczką. Jeżeli dodamy do tego źle zainwestowane pieniądze, nieudane relację i zmarnowany czas to przepis na samobója murowany. Jak widzisz jestem i rozmawiamy xd Naczelna zasada brzmi, ty tworzysz swoją przyszłość. Musisz skupić swoje myśli na jakiejś wizji, tego kim chcesz być albo ile chcesz zarabiać, a następnie wbijać sobie to do głowy przy pomocy obrazów mentalnych, historyjek we własnej głowie, spisanych afirmacji, wtedy twój świadomy umysł zacznie przesiewać rzeczywistość tak by wskazać Ci najlepszą drogę. Poprzyj to wytrwałością i nie zarażaj się słabszymi momentami, one są nieuniknione, chociaż czasem mamy wrażenie że już zawsze będzie posucha. Masz już przyjemną osobowość, wypadało by się z relacjami damsko-męskimi w formie podręcznikowej zapoznać, by unikać błędów to w sferze osobistej. Może by jakaś dodatkowa aktywność się przydała, w oparciu o którą zbudujesz swoje poczucie wartości. Pobierz sobie aplikację storytel i wykup abonament, warto, znajdziesz tam dużo książek które pozwolą Ci przejść przez obszar zmiany przekonań. Będzie dobrze ! Odwagi ! 

Link to comment
Share on other sites

Tak trochę zaprzeczasz sam sobie, z jednej strony zdajesz sobie sprawę ze swoich umiejetnosci i inteligencji a wręcz nawet ocierasz się o narcyzm z drugiej ..nie wierzysz w siebie ..?

Takie polaczenie nasunelo mi mysl ze masz w rzeczywistosci jakies kompleksy ktore chcesz "zakryc" talentem do nauki.. Inteligentny czlowiek to nie tylko ten ktory ma swiadectwa z paskiem ale rowniez taki ktory radzi sobie w zyciu, relacjach z innymi.. Piszesz ,ze z komunikacja nie masz problemu a jednak nie da sie zaprzeczyc ze cos tu kuleje skoro sprawy wygladaja tak jak wygladaja.. Mozliwe tez, ze przy rozmowie z innymi za bardzo starasz sie ich "przegadac" i udowodnic ze nie maja racji? Czy nie jest tak? Pomyslalam o tym po twoim stwierdzeniu ze znajomosci nudza Ci sie bo nikt nie dorównuje Twojej inteligencji. Może warto przeanalizowac swoje zachowania i wypowiedzi w rozmowach ze znajomymi.

Link to comment
Share on other sites

hmmm podejrzewam u siebie narcyzm, po przesłuchaniu materiału z yt kilka chech się pokrywa

Wydaje mi sie że uciekając się do nauki, próbuje nie mysleć o tym że jestem nadal sam. A co do ludzi, to staram sie nie oceniać podczas rozmowy, ale problem w tym że potrafie ich bardzo szybko rozgryźć i wiem jakie mają intencje - dlatego mnie nudzą. Nie mam problemu z komunikacją jeśli chodzi o zwykłą rozowę, nawet z obcymi. Natomiast nie mam pojęcia jak mógłbym porowadzić rozowę z osobą która mi się "podoba" żeby stworzyć głębszą relację :(

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.