Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

emeraldblonde

Minęło trochę czasu od rozstania a ja nadal popadam w skrajne relacje

Recommended Posts

Tkwiłam bardzo długo w pewnym związku , żyłam w złotej klatce... Po wielu latach próby przekonywania partnera do zmiany "podejścia do życia, chęci założenia rodziny..." , pełna frustracji - odeszłam... Minęły dwa lata... Napotykam ludzi nieosiągalnych , posiadających swoją historie , życie... Gdzie mam szukać w sobie "usterki"? Dlaczego przyciągam jak magnes osoby "nie dla mnie"? Nie chce być samotna, bardzo mnie to boli , zaczynam się nienawidzić...

Mam podobną sytuację, to nie jest odpowiedź na pytanie, ale może trochę podniesie na duchu. 
Teraz wiem, że czasem lepiej być samotnym i przetrwać, niż być w złym związku.
Ta pierwsza opcja niesie ze sobą nadzieję, że gdzieś ktoś tam jest.

Cytat

Po wielu latach próby przekonywania partnera do zmiany "podejścia do życia, chęci założenia rodziny..." , pełna frustracji - odeszłam... 

ja to już nazywam przejściem 

Cytat

Napotykam ludzi nieosiągalnych , posiadających swoją historie , życie...

realnie czego się spodziewasz każdy ma jakieś przejścia 

Dnia 23.04.2019 o 22:15, emeraldblonde napisał:

Gdzie mam szukać w sobie "usterki"? Dlaczego przyciągam jak magnes osoby "nie dla mnie"?

dwa ostatnie wpisy już i tak wyczerpują temat. Zastanawia mnie wiek, status społeczny, wykształcenie i ilość  twoich potomków jakich posiadasz? Wścibskie wręcz mało kulturalna ale prawda jest taka że możesz już nie być 8/10

Edited by Qzes

Dnia 1.05.2019 o 17:42, Qzes napisał:

ja to już nazywam przejściem 

realnie czego się spodziewasz każdy ma jakieś przejścia 

dwa ostatnie wpisy już i tak wyczerpują temat. Zastanawia mnie wiek, status społeczny, wykształcenie i ilość  twoich potomków jakich posiadasz? Wścibskie wręcz mało kulturalna ale prawda jest taka że możesz już nie być 8/10

Bezdzietna, prowadząca swoją działalność, w przedziale 27-35 lat. Może wystarczy?

To niby się da wypracować z psychologiem, podobno. Sam pracowałem ciężko.

Nie wiem dokładnie co oznacza "przyciągam jak magnes osoby nie dla mnie". Można to rozumieć na wiele sposobów. Czy to są osoby z którymi się nie dogadujesz, może nic do nich nie jesteś w stanie poczuć, czy może coś innego?

A może ciągłe rozstania, bałagan w życiu i związku? Wtedy napewno warto się zgłosić do psychologa.

Może trochę rozwinę poprzednią wypowiedź.

Ja mam na odwrót, przyciągam "osoby dla mnie" - pragmatycznie patrząc, ale tracę głowę dla osób "nie dla mnie". 
Lata związku (i związków) bez uczucia coraz bardziej mi uświadamiają, że czasem niektórych rzeczy lepiej nie zmieniać.

Kiedyś bardzo kochałem, to były trudne miłości, toksyczne związki, ale było uczucie, byłem ze sobą szczery - i te chwile gdy dodawało mi skrzydeł są bezcenne.
Teraz mam związek "idealny", bez miłości, chęci, tak się kręci bo się kręci, tylko druga strona jest potwornie zaangażowana i coraz trudniej mi się z tego wydostać - w zasadzie jestem w potrzasku, a nawet gdybym to przerwał to znowu bym wbił się w zwiazek bez uczucia.

Napisałem to by uświadomić Ci, że może to nie jest problem z Tobą, tylko widzisz swoją sytuację w zbyt czarnych barwach, lub wyolbrzymiasz samotność. Ja bym chciał być w twojej sytuacji - mieć nadzieję że coś gdzieś z kimś zaiskrzy jeszcze.