Jump to content

Zranione uczucia i dylemat


Recommended Posts

Cześć, nazywam się Monika i mam 21 lat jestem studentką na drugim roku. Przez ponad 2 lata rozmawiałam i spotykałam się z pewnym chłopakiem. Była to dość specyficzna relacja, ponieważ bywało tak, że przez tydzień, czasami dwa a czasami nawet miesiąc nie mieliśmy kontaktu, ale później rozmawialiśmy jak gdyby nigdy nic. Oczywiście męczyło mnie to, bo nie wiedziałam na czym stoję dlatego zwróciłam na to uwagę i przez pewien czas rozmawialiśmy codziennie. No właśnie przez pewien czas... wydawało się, że jesteśmy bardzo blisko mimo, iż nie spotykaliśmy się bardzo często. Jednakże pewnego razu, gdy byliśmy na wspólnej imprezie, on za dużo wypił i wtedy powiedział mi, że mu na mnie zależy (wcześniej tego nigdy nie mówił, bo traktowaliśmy to jako relacje przyjacielską) ale też, że chce mnie tylko "zaliczyć", próbowałam to sobie jakoś tłumaczyć ale bardzo mnie to zabolało(oczywiście też nie przeprosił), więc w październiku dwa lata temu napisałam mu aby dał mi spokój i oczywiście przestał się odzywać. W kwietniu zeszłego roku wysłał mi życzenia na święta ale odpisałam jedynie, że "dziękuję" i na tym rozmowa się urwała. Od tego czasu nie mam kontaktu (poza tym, że piszemy sobie życzenia urodzinowe na FB), jednak czuje, że mi go brakuje i mimo, że to nie była idealna relacja chyba wciąż mi na nim zależy i za nim tęsknię. Mam wrażenie, że po prostu się zakochałam ale nie wiem co on czuje i po prostu boję się odrzucenia. Od tego czasu z nikim nie byłam bo po prostu nie potrafię zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Chciałabym prosić o poradę, co mam w tej sytuacji zrobić ? Czy spróbować napisać życzenia w święta i spróbować odnowić znajomość, czy dać sobie z nim spokój i iść do psychologa na terapię? Proszę o pomoc, bo biję się z myślami już bardzo długo a wciąż nie wiem co powinnam zrobić.. 

Link to comment
Share on other sites

Dnia 5.04.2019 o 13:17, Zwariowanaana napisał:

powiedział mi, że mu na mnie zależy ale też, że chce mnie tylko "zaliczyć"

Na co dzień zamknięty, po alkoholu puściły blokady i powiedział czego od Ciebie na prawdę chce.

Ja bym sobie odpuścił na Twoim miejscu, na pewno stać Cie na kogoś lepszego tylko w siebie uwierz. Skup się na sobie, rozwijaj się a na pewno będzie grono chętnych by Cie poznać. Popracuj nad samooceną i wszystko będzie dobrze a temu Panu podziękuj :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.