Jump to content

Dziecko ,,złapało" rodzica podczas seksu


Recommended Posts

Dzień dobry Zwracam się do państwa z pytaniem / oceną sytuacji odnośnie sytuacji w której nasz małoletni syn (10 lat) zobaczył mnie i moją Żonę w sytuacji łóżkowej gdy my o tym nie wiedzieliśmy, że on w ogóle nas podglądnął.

Syn w środku nocy po cichutku zakradł się do korytarza. My zajęci sobą wraz z Żoną nie zamknelismy drzwi bo myśleliśmy, że spi na piętrze w swoim łóżku ( mamy duży, piętrowy dom odleglosc od naszej sypialni z jego pokoju to ok 15m plus piętro). 

Nie wiedzieliśmy, że syn nas zobaczył i obserwował nic nie mówiąc gdyż  przez cały następny dzień od rana, syn jadł z nami wszystkie posiłki, rozmawiał na inne tematy. Absolutnie NIE UNIKAŁ z nami kontaktu wzrokowego a wręcz bawił się z nami i psami, późnym popołudniem  przyszedł też do łóżka i razem oglądaliśmy film. NIC nie wskazywało na żadne stany lękowe ani niestabilności emocjonalnej. Nic nie odbiegało od normy. Przysłowiowy  Dzień jak codzień.

Wieczorem odwieźliśmy Syna do mojej byłej partnerki ( biologiczna matka Syna) I syn jej powiedział / zapytał się co robił tata ?

W TYM momencie biologiczna matka wpadła w furię i szał. Przy dziecku zadzwoniła do mnie ( ojca ) nie przebierając w słowach mówiąc co o tym myśli. Zrobila ze mnie w oczach dziecka zboczenca i degenerata itd.

 Nigdy wcześniej nie miałem takiej sytuacji - nie wiedziałem co mam powiedzieć synowi. Moja Żona zapytała więc o opinię swoich dwóch znajomych psychologów ( ktorzy dla biologicznej matki i mojej byłej partnerki nie są oczywiście ŻADNYMI autorytetami bo są znajomymi ... )

- w opini tych psychologów nie powinno oczywiście do tego dojść. 

- w opini tych psychologów matka nie powinna tak reagować bo dziecko było w nowej sytuacji z przyslowiową niezapisaną kartką papieru odnosnie reakcji na co wskazywał absolutny brak unikania kontaktu wzrokowego z nami i całkowicie normalne zachowanie. Przyszedł też do naszej sypialni ( tam gdzie to sie stalo ) i oglądał z nami film. 

- Wg opini tych psychologów jest to dowod na brak traumatycznej reakcji po zobaczeniu nas

- wg opini tych psychologów furiatyczna reakcja matki doprowadziła do stresu u dziecka które objawiło się stanami lękowymi i zmianą zachowania w szkole.

- wg opini tych psychologów biologiczna matka powinna powiedzieć dziecku że nie było jej tam i nie wie co dokładnie się wydarzyło i syn powinien się zapytać mnie. 

- wg opini tych psychologów seks małżeński nie jest niczym złym ale reakcja biologicznej matki pokazala synowi co innego 

Wg ich opini błędem natomiast było nie zamknięcie drzwi do sypialni.

- biologiczna matka w dzieciństwie była molestowana przez ojczyma. Ojczym również przy niej oglądał filmy pornograficzne i się onanizował. Nigdy tego nie przepracowała z zadnym psychologiem. Biologiczna matka mając te traumy z dzieciństwa roztoczyła w szkole wśród znajomych i swojej rodziny wersję że uprawialiśmy seks PRZY DZIECKU. 

W opini psychologów ( naszych znajomych ) to biologiczna matka 
 MUSI iść do psychologa bo będzie na każdą sytuację stresowa reagowała furią i wściekłością i to matka ma powazny nieprzepracowany problem z dzieciństwa. Innego mechanizmu nie wytworzyła. Molestujący ojczym nigdy nie poniósł żadnych konsekwencji swoich czynów a matka mojej byłej partnerki nigdy z nią nie była u żadnego specjalisty. Wyjechała do Niemiec układając sobie życie na nowo z nowym mężem. 


- psycholog szkolny wraz z kurator szkolną powiedziały że mam przeprosić dziecko. Że nie ma we mnie empati tylko podchodzę do sprawy na chłodno i bez emocji. 

Natomiast W MOJEJ subiektywnej opini nie powinienem przepraszać bo było by to przyznanie się do tego, że seks małżeński to zło i reakcja matki ( do dziś samotna ) była poprawna. Nie uprawialiśmy seksu przy dziecku świadomie ani specjalnie - to jak siedząc na toalecie ktoś by wszedł i powiedzieć że przy kimś się załatwiać???? 

Wytłumaczyłem synowi że to co zobaczył jest w małżeństwie normalnym sposobem okazania miłości między żoną a mężem i sam też to będzie robił.

- nasi znajomi psycholodzy stwierdzili ze to matka swoimi reakcjami i emocjami rozdrapała niepotrzebnie ranę. Zalecili po wytłumaczeniu synowi już do tego nie wracać. Nie chodzić po żadnych seksuologach ani terapeutach z dzieckiem na co nalegała biologiczna matka.  Posłuchałem się moich znajomych psychologów. 

I teraz pytania do Państwa jako że jestescie Państwo niezaangazowani emocjonalnie 
I cała sytuacja jest anonimowa dla wszystkich stron w tej kwestii ' 

Czy moja postawa i Wytłumaczenie  synowi po radach znajomych psychologow były właściwe?

- Czy reakcja matki i to jak zdemonizowala nasz małżeński seks swoją reakcja były właściwe?


Czy psychologowie ( nasi znajomi ) maja rację w swojej interpretacji i poradach ?

Czy matka dziecka powinna odbyć jakąś terapię ?

- dodam jeszcze że matka biologicznej matki jest jej doradcą. Nie jest ZADNYM psychologiem ani terapeutą. Popiera córkę w 100% mówiąc że sama by zrobila identycznie bo ona się kieruje sercem i emocjami. Jak sama mowi nigdy nie rozmawiała z rodzicami na żadne trudne tematy. W mojej subiektywnej ocenie musiała wytworzyć jakiś rodzaj mechanizmów obronno poznawczych a bez wsparcia rodziców postawiła na swoje emocje. Dokonała emocjami wyboru ojca córki ( rozstanie ) oraz wyboru ojczyma - również zakończone rozstaniem. Ale córce polecą kierowanie się emocjami ...

Nazywa mnie chorym psychicznie facetem i to ja mam isc na terapię ... więc ja jej powiedziałem że to ona też ma nieprzepracowane problemy i to ona wraz z córką powinny iść na terapię pomimo iż są dorosłymi kobietami wiek nie zaleczą traum. 

Kto w tej sytuacji ma rację ??

Dziękuję za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Wydaje się że mogą być to dwa przypadki, jeden o którym piszesz czyli trauma byłej żony z dzieciństwa (stąd nieswiadomie nieadekwatnie nerwowa reakcja żony) lub/i zagranie przeciw Tobie poprzez nastawienie przeciw dziecka(reakcja tym razem świadoma ). Takie sytuacje sie dzieją, jak przeszukasz forum to znajdziesz podobne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.