Jump to content

Problem ze złością dziecka po rozstaniu rodziców


Recommended Posts

Mam ponad trzydzieści lat, rok temu rozstałam się z mężem. Mamy 6-letniego syna. Syn mieszka głównie ze mną ale często bywa u taty. Po rozstaniu wyprowadziłam się od męża.

Mam problem, ponieważ syn po naszym rozstaniu często, głownie wieczorami, ma wybuchy złości, bije mnie, mówi że jestem głupia, że nie chce mieć takiej głupiej mamy, że kocha tylko tatę.

Jest mi strasznie ciężko to słyszeć. Z jednej strony wiem, że on tak nie myśli, że to co mówi jest spowodowane tym że nie może sobie poradzić z tym rozstaniem. Ale te powtarzające się napady złości i obwinianie mnie przez syna są ponad moje siły. Czasem czuję że jestem złą matką, może coś robię źle? Co mam zrobić żeby te złości syna się skończyły, jak mam mu pomóc?

Link to comment
Share on other sites

Witaj, rozstanie/rozwód rodziców, zmiana miejsca zamieszkania i otoczenia to ogromne przeżycie dla dziecka. Samej może być Ci na prawdę trudno. Jeżeli masz możliwość skorzystaj z pomocy dziecięcej poradni psychologiczno - pedagogicznej. Uwierz, że także pomogą i Tobie indywidualne spotkania z psychologiem. Wpłynie to pozytywnie na Ciebie a przede wszystkim na wychowywanie i rozwój Twojego dziecka. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.