Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lęk przed relacjami z ludźmi


karola0309
 Share

Recommended Posts

Mam 18 lat, mam kochającą rodzinę, znajdujemy się w dobrej sytuacji finansowej i zawsze dostaje to czego potrzebuję, mamy wspaniały dom, dużo podróżujemy, chodzę do dobrej szkoły. A jednak zawsze w życiu czuję się gorsza od moich rówieśników. Wiem, że dopiero wchodzę w dorosłości, ale czasem czuję się jakbym miała 13 lat. Nigdy nie miałam chłopaka, nie całowałam się, nie mialam nawet najlepszej przyjaciółki. Mam wrażenie, że nikogo nie obchodzę. Weekendy spędzam głównie z mamą i lubię spędzać z nią czas, ale kiedy indziej myślę -  nie jestem już za „stara”? Nie czerpię radości z życia jak moi rówieśnicy, którzy chodzą na imprezy, co chwila się z kimś spotykają. Dla mnie spotkania po szkole to katorga, boję się rozmów z ludźmi, boję się, że powiem coś nieodpowiedniego, nudnego, osoba mnie nie polubi. Każda relacja z rówieśnikiem jest dla mnie jak w filmach wygląda pierwsza randka z piękną dziewczyną, kiedy to chłopak cały się poci, stresuje, opowiada głupstwa. Nie należę do ludzi towarzyskich , ale też boję się, że mnóstwo tracę w życiu przez spędzanie każdego weekendu przed telewizorem. Czy to jest normalne w moim wieku?

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Pisze Pani o lęku w kontaktach z ludźmi. Ten lęk wynika z tego, że sama Pani się ocenia negatywnie i zakłada, zostanie odrzucona przez innych. W ten sposób sama ucieka Pani przed kontaktami z ludźmi. Warto o tym porozmawiać z psychologiem i przyjrzeć się sobie: dlaczego tak źle Pani się ocenia?; dlaczego czuje się Pani gorsza?; czy Pani przekonania na swój własny temat są prawdziwe? Podczas konsultacji zweryfikuje Pani swoje przekonania i nauczy się radzić sobie  z lękiem.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.