Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Atak paniki w łózku - trauma?


dzwoneczek88
 Share

Recommended Posts

Dzien dobry, 

Może ktoś poradzi jak przepracować taki problem 😞 

A jest on następujący - będąc z łóżku z nowym facetem z którym się obecnie spotykam, gdy już robi się 'fajnie' dostaję ataku paniki - przyśpieszony oddech i zaczynam płakać - nie jest to to jakaś straszna histeria, ale czuję nieuzasadniony lęk, którego nie mogę skontrolować gdy się pojawi i zaczynam płakać. Trwa to tylko parę chwil, aż emocje odpłyną. 

Wydaje mi się, że geneza mojego problemu jest następująca: będąc na wykończeniu swojego poporzedniego związku, którzy został zniszczony m. in przez moją zdradę,wciąż się z nim spotykałam i uprawiałam seks. Sęk w tym, że ja się wyprowadziłam, a więc moj dom przestał byc moim domem, i za każdym razem gdy się kochalismy już tylko 'u niego' miałam świadomość, że i tak będę musiała wrócić do swojego nowego miejsca, a ponieważ od Niego zależało, czy mi wybaczy i pozwoli wrócić na stałe do domu,  to nigdy nie wiedziałam, czy nie widzimy się czasem ostatni raz - bo mogł w każdej chwili zadecydować, że jednak już nie chce nic naprawiać.

 W ten sposób bardzo długo się tak raniłam i niszczyłam wracając do niego, gdyż pozwalał mi na skakanie koło siebie, gdyż uważałam, że mu sie to teraz należy,  podczas gdy z jego strony było zero zaangażowania, po prostu łaskawie pozwalał, żebym wracała; seks był dla niego bardzo ważny zatem oczywiście starałam się w sypialni potrójnie... Takie ataki paniki, czy jak to nazwać zaczęły zdarzać mi się paradoksalnie nie w stresowych sytuacjach, tylko właśnie jak czułam się dobrze, np. podczas ciepłej kapieli w jazcuzzi, czy leżąc po prostu z nim w łóżku, nie tylko podczas seksu z nim.

W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie depresję w związku z tymi wszystkimi wydarzeniami związanymi ze zdradą i rozpadem długiego związku (w skrócie - fizycznie ledwo funkcjonowałam, plus myśli samobójcze) jednak nie chodziłam do psychologa, poszłam jedynie od razu do psychiatry. Pobrałam trochę leków, które na pewie czas pomogły, ale w końcu przestałam, kiedy moje życie unormowało się po całkowitym zakończeniu przez nas tej relacji.  Czas zaleczył rany, pozwolił dojrzeć i wyciągnąć wnioski, zaczęłam uprawiać mnóstwo sportu, jakoś powoli cieszyć się życiem i większość objawów depresji zniknęła - obecnie wracają do mnie rzadko, a jeśli nawet, to umiem sobie z nimi poradzić, zanim znowu mnie to zacznie 'zjadać' i stracę kontrolę nad tym co czuję/myślę.

Niestety została ta panika w łóżku...

Nie mam zielonego pojęcia  co zrobić, żeby odzyskać nad swoim ciałem/głową kontrolę.

Pewnie jednak zdecyduję się skorzystać z fachowej pomocy, ale może ktoś tu coś podpowie...mam silną wolę i wiele jestem w stanie sobie wytłumaczyć i wypracować, jedynie w tym przypadku nie mam pojęcia jak.

Pomocy :|

Edited by dzwoneczek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.