Jump to content

Atak paniki w łózku - trauma?


dzwoneczek88

Recommended Posts

Dzien dobry, 

Może ktoś poradzi jak przepracować taki problem 😞 

A jest on następujący - będąc z łóżku z nowym facetem z którym się obecnie spotykam, gdy już robi się 'fajnie' dostaję ataku paniki - przyśpieszony oddech i zaczynam płakać - nie jest to to jakaś straszna histeria, ale czuję nieuzasadniony lęk, którego nie mogę skontrolować gdy się pojawi i zaczynam płakać. Trwa to tylko parę chwil, aż emocje odpłyną. 

Wydaje mi się, że geneza mojego problemu jest następująca: będąc na wykończeniu swojego poporzedniego związku, którzy został zniszczony m. in przez moją zdradę,wciąż się z nim spotykałam i uprawiałam seks. Sęk w tym, że ja się wyprowadziłam, a więc moj dom przestał byc moim domem, i za każdym razem gdy się kochalismy już tylko 'u niego' miałam świadomość, że i tak będę musiała wrócić do swojego nowego miejsca, a ponieważ od Niego zależało, czy mi wybaczy i pozwoli wrócić na stałe do domu,  to nigdy nie wiedziałam, czy nie widzimy się czasem ostatni raz - bo mogł w każdej chwili zadecydować, że jednak już nie chce nic naprawiać.

 W ten sposób bardzo długo się tak raniłam i niszczyłam wracając do niego, gdyż pozwalał mi na skakanie koło siebie, gdyż uważałam, że mu sie to teraz należy,  podczas gdy z jego strony było zero zaangażowania, po prostu łaskawie pozwalał, żebym wracała; seks był dla niego bardzo ważny zatem oczywiście starałam się w sypialni potrójnie... Takie ataki paniki, czy jak to nazwać zaczęły zdarzać mi się paradoksalnie nie w stresowych sytuacjach, tylko właśnie jak czułam się dobrze, np. podczas ciepłej kapieli w jazcuzzi, czy leżąc po prostu z nim w łóżku, nie tylko podczas seksu z nim.

W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie depresję w związku z tymi wszystkimi wydarzeniami związanymi ze zdradą i rozpadem długiego związku (w skrócie - fizycznie ledwo funkcjonowałam, plus myśli samobójcze) jednak nie chodziłam do psychologa, poszłam jedynie od razu do psychiatry. Pobrałam trochę leków, które na pewie czas pomogły, ale w końcu przestałam, kiedy moje życie unormowało się po całkowitym zakończeniu przez nas tej relacji.  Czas zaleczył rany, pozwolił dojrzeć i wyciągnąć wnioski, zaczęłam uprawiać mnóstwo sportu, jakoś powoli cieszyć się życiem i większość objawów depresji zniknęła - obecnie wracają do mnie rzadko, a jeśli nawet, to umiem sobie z nimi poradzić, zanim znowu mnie to zacznie 'zjadać' i stracę kontrolę nad tym co czuję/myślę.

Niestety została ta panika w łóżku...

Nie mam zielonego pojęcia  co zrobić, żeby odzyskać nad swoim ciałem/głową kontrolę.

Pewnie jednak zdecyduję się skorzystać z fachowej pomocy, ale może ktoś tu coś podpowie...mam silną wolę i wiele jestem w stanie sobie wytłumaczyć i wypracować, jedynie w tym przypadku nie mam pojęcia jak.

Pomocy :|

Edited by dzwoneczek88
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.