Jump to content

Problem z głośnymi sąsiadami


kerpal

Recommended Posts

Witam, nie wiem od czego zacząć bo mam milion myśli w głowie... W moim problemie chodzi o sąsiadów co mieszkają nade mną. 

Mieszkam w małym 4 piętrowym bloku od 2006 roku, nade mną mieszkało starsze małżeństwo, niestety zmarli, jedno w 2021 a drugie w 2022. W tym roku prawa do lokalu odziedziczył syn, bo to mieszkania komunalne. Na początku przyjezdzał sam co weekend albo i rzadziej, prawie nie było go słychać, natomiast od listopada przyjeżdża co weekend, zaczyna się w piątek wieczorem a kończy w niedziele wieczorem. W piątek z jakąś kochanicą wiadomo co robią i słychać na cały blok, ale nie przeszkadza mi to kompletnie. Najgorsze zaczyna się w sobotę od rana, przyjeżdżają dzieci jej i jego (chyba nie są małżeństwem, tylko te dzieci widuję w weekend) no i zaczyna się armagedon nad głową, skakanie, darcie się, bieganie. To wszystko powoduje u mnie dziwne stany depresyjne i lękowe. Mam problemy ze snem, budzę się cały spocony i przestraszony, jem mniej, ciąglę czuje w sobie niepokój. Mam w sobie ciągłe myślenie że to z weekendowego przeszkadzania w normalnym życiu, zmieni się w codzienne i będzie wtedy bardzo źle. Pracuję w domu więc to też ma jakiś wpływ. Obecnie zaczyna się czas świąteczny, zawsze się cieszyłem świętami, ubierało się choinkę, robiłem uszka i inne potrawy a w tym roku? kompletnie nic, nie mam na nic ochoty, jem szybko, mało i byle jak, pracuje też byle jak co widać po wynikach... Mam nawet takie coś że sprawdzam czy już przyjechał i stoi jego samochód albo jak ktoś trzaska drzwiami od klatki schodowej to idę i sprawdzam czy to on.

Wiem że to blok, wiem że w bloku mieszkają inni ludzie i jest głośno ale inne dźwięki nie przeszkadzają mi i nie paraliżują mnie tak jak ta sytuacja.

 

Dodam że mieszkam z narzeczoną od 2015 roku, ją też to denerwuje ale nie przeżywa  tego tak jak ja.

 

Mam 35 lat i nigdy jeszcze nie zwracałem uwagi sąsiadowi że ma być ciszej czy coś, z każdym sąsiadem gadam i nigdy nie miałem problemu ani skarg, dziwnie się z tym czuje bo wiem że któregoś dnia to nastąpi, idą święta więc pewnie święta będę miał z głowy bo będą całe święta biegać i skakać... Wiem też że to są dzieci i chcą się bawić ale jest przepis że mają się bawić tak żeby inni tego nie słyszeli i nie przeszkadzali innym...

 

 

Straciłem ochotę do życia, przez takie coś, po prostu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.