Jump to content

Przytłoczenie

NataliaN

Recommended Posts

Jestem od niedawna opiekunem prawnym młodszej siostry(17lat). Mam 20 lat i powoli takie życie dorosłe mnie przerasta. W maju pisałam mature i w trakcie tego okresu zmarli moi dziadkowie, którzy byli naszymi opiekunami prawnymi. Musiałam zacząć pracować i w międzyczasie zaczęłam studia, prawo jazdy( bez niego muszę dojeżdżać do pracy codziennie  rowerem ok. 20 km w dwie strony co jest męczące po jakimś czasie). Po tych paru miesiącach zaczynam sobie nie radzić na studiach, mam problemy z chodzeniem do pracy i prawka także nie mogę skończyć. Moja siostra jest w "okresie buntu" i z tym sobie też zaczynam nie radzić. Jeszcze przed tym całym zamieszaniem miałam problemy z samopoczuciem, nie widziałam sensu, ale starałam się isc dalej. Teraz po prostu chce to wszytsko skończyć. Wiem, że nie mogę. Nie zrobię tego siostrze. Brakuje mi strasznie dziadków. Codziennie o nich myślę i potwornie tęsknię. To babcia była taką osobą, której mówiłam jak się czuje. Gdy rozmawiam z innymi osobami mam wrażenie, że mnie nie rozumieją. Staram się ciągnąć to dalej, ale tracę poczucie siebie. Studia chyba sobie całkiem odpuszczę, bo z pełnym etatem w pracy nie znajdę czasu. Z siostrą staram się rozmawiać, ale nie potrafię być rodzicem i siostra jednocześnie. Mam coraz silniejsze wąchania nastrojów i nad tym nie panuje, a jeśli mi się przydarzy dzień wolny, nie wstaje w ogole z łóżka. Nie wiem co robić i proszę o jakąkolwiek radę, która jakoś pchnie mnie do przodu. Pozdrawiam 

Szanowna Pani,
trudno na forum streścić, jakimi sposobami można sobie radzić. Konieczna byłaby też diagnoza, aby ustalić konkretne przyczyny i móc zaproponować rozwiązania. Jeśli sytuacja w tej chwili jest niełatwa ekonomicznie, proszę rozważyć skorzystania z opcji dofinansowania. W pewnych wypadkach opłaty za konsultacje psychologiczne okazują się wtedy symboliczne. Więcej informacji: https://ocalsiebie.pl/psycholog-online-gdy-jest-ciezko/

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Ważna informacja

Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

• PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

• Podcasty i filmy o psychologii

• Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.