Jump to content

Alkoholizm wraz z dużymi lekami


Joker19

Recommended Posts

Witam, temat dotyczy mojej bliskiej osoby, od paru lat zauważyłem że popija alkohol, na początku to lekceważylem ale jak zacząłem liczyć to wychodziło 1-3 piwa dziennie.. Po tym jak okazało się że jest uzależniona, okazało się że cierpi na stany lękowe a pice pomaga jej w ich tłumieniu, stany lękowe polegają na tym że ciągle się czegoś boi lecz nie wie czego a przez to ma kołatania seca i ten stan leków który doprowadza ja do tego że nie może normalnie funkcjonować. Po ok roku usoadomienia że musimy z tym walczyć czyli a alkoholem i lekami zaszła w ciążę i wraz z tym jak zaszła przestała nagle pić a stany lękowe nagle minęły, ciąża nie przebiegła pomyślnie o niestety po paru miesiącach zaczęło się to samo.. Moje pytanie główne brzmi.. Dlaczego nagle po zajściu w ciążę minęły jej leki? Czy to skrytek jakichś hormonów, czy czegoś innego?  Chodzi o to że jeżeli ciąża potrafiła w nagły sposób zablokować leki to może jakiś lek na bazie hormonów zrobił by to samo? Chyba że tutaj chodzi o coś innego, może to alkohol powodował leki - mózg a żeby pić..?  Moje drugie pytanie planujemy detox.. Już był robiony kilka razy lecz poczytałem o tym i jednak musi on trwać kilka dni, na necie nic nie pisze jak powoli a nie nagle odstawić alkohol jak np pije 4 piwa dziennie to jak mamy zejść do zera a żeby nie zrobić tego w 1 dzień bo to groźne, proszę nie odsyłać mnie do specjalistów bo nie pójdzie.. Ja chce wiedzieć jak odstawić stopniowo picie, witwminy kroplówki itp już mam lecz jak mam zacząć detox.. Np w pierwszy dzień ma wypić tylko 1 piwo czy 2 a np w kolejny już jedno a potem dopiero na trzeci dzień coraz niej czyli znowu jedno? Nigdzie nie znalazłem na to jakichś rad.. 

Dziękuję 

Link to comment
Share on other sites

Witam, w tej sprawie należy skonsultować się z terapeutą uzależnień.  Można też zadzwonić do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania „Uzależnienia”: 800 199 990. Ogólnopolski Telefon Zaufania Uzależnienia to nadal miejsce, gdzie osoby z problemami związanymi z uzależnieniem i ich bliscy mogą otrzymać wsparcie, porozmawiać z wykwalifikowanymi konsultantami oraz uzyskać informacje na temat leczenia, terapii i innych form pomocy. 

Telefon Zaufania działa codziennie w godzinach 16.00 – 21.00.

Pomoc udzielana przez telefon jest anonimowa, bezpieczna i oparta na zasadzie zaufania.

Numer do Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Uzależnienia 800 199 990 jest bezpłatny dla osób chcących skorzystać z konsultacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.