Jump to content

Toksyczna mama, a jej choroba


Martyna8080

Recommended Posts

Cześć!

Mam problem z relacją z rodzicami, a najbardziej z mamą. Od ok. 3 lat mama mocno choruje (odkąd pamiętam zawsze miala peoblemy ze zdrowiem), jest mniej więcej 7 miesięcy łacznie w ciągu roku w szpitalu i więkość to trafia tam na własne życzenie. Ma zniszczoną wątrobę, małopłytkowość, przepuklinę, żylaki przełyku i wiele innych schorzeń. Tutaj już się pogodziłam, że musi być przynajmniej raz w miesiącu w szpitalu na przetaczanie krwii ale poza tym ona cały czas coś sobie robi lub nie daje sobie pomoc i ląduje w szpitalu zamiast na kilka dni(na samo przetaczanie) to jest kilka tygodni i czasami to są chwile gdzie walczy o życie bo np. Nie może złapać oddechu lub ma taki niski poziom hemoglobiny, że ją "zmiata" z nóg. Pomimo jej chorób nie szanuje swojego zdrowia, jak wychodzi ze szpitala do domu to przestaje jeść, podpala papierosy, jeszcze jakieś pół roku temu sporadycznie spożywała alkohol ogólnie wygląda jak osoba z Auschwitz, ma problemy psychiczne. Ogólnie dużo mi w życiu swoim zachowaniem do mnie "napsuła krwii" (nie chodzi o jej chorobę). Mam tego dość że jestem młodą osobą i większość mojego życia kreci się w okół niej i jej schorzeń, a ostatnie 3 lata spędzam co chwile w szpitalu drżąc, że mama umrze. Ona dodatkowo cały czas powtarza że chce umrzeć i że ma już dość, ja żyje w strachu i niepewności że zaraz dostanę telefon ze szpitala ... dodatkowo mama jest do mnie toksyczna, wciąga mnie w jakieś gierki, narzeka do mnie na ojca jest samolubna i nie widzi innego zdania tylko swoje. Czuję złość jak mam iść do szpitala... nie mam już siły do tego, nawet sam zapach na oddziale jak już na niego wchodzę to przyprawia mnie o miłości. Ojciec na poczatku zaostrzania sie choroby mamy zrzucal wszystko na mnie, ze ja sie mam nią opiekowac, martwic, ze pasuje zebym to ja rozmawiala z lekarzami itp. On uciekal csly czas od tego tematu. Byl taki czas ze totalnie nie mialam swojego życia, myśli - bo mama - caly czas w glowie: jak pomoc, co zrobic, zeby poczula sie lepiej...na szczescie dzieki terapii postawilam granicę i pokazałam, że to tata powinien zachować sie jak mąż i bardziej sie zaangazowac. Ja sama mam problemy ze sobą (zaburzenia lękowe) i pracuje nad tym na terapii, ale po prostu mam dość sytuacji z mamą i mam so siebie wyrzuty sumienia że jestem okrutna, że tak myślę... ze powinnam się oddać jej w 100% i poświęcić się dla niej i bardziej z nią być, pomagać itp. Sama nie wiem już co o tym myśleć... mam myśli że po prostu przesadzam mówiąc że mam dość 

Edited by Martyna8080
Zmiana tytułu
Link to comment
Share on other sites

 • Martyna8080 changed the title to Toksyczna mama, a jej choroba

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.