Jump to content

Delikatny problem


Jakotaki

Recommended Posts

Witam
Rozstałem się z kobieta po kilkunastoletnim związku. Po 3 miesiącach poznałem inną partnerkę. Zakochaliśmy sie w sobie do szaleństwa i od paru miesięcy mieszkamy razem. Bardzo łatwo mi było zapomnieć o poprzedniej i ciesze sie, że zniknęła z mojego życia. Nie myśle o niej i już napewno nie darze jej żadnym uczuciem. Zresztą od dawna jej niekochałem. 
Problem jest taki, że zdarzyło mi się kilka razy zwrócić do mojej dziewczyny po imieniu mojej eks. Kilka razy mam na myśli, raz na dwa tygodnie albo miesiąc, nie wiem bo nie liczę interwałów. Zawsze znosi to bardzo wyrozumiale i nie ma żadnych spięć, przeproszę i po kłopocie. Ostatnim razem jak ją nazwałem imieniem mojej eks, a nawet nie nazwałem tylko wymówiłem pierwsze dwie litery i sie zahamowałem, to już widziałem zauważalny smutek na jej twarzy i zadała mi pytanie czy za 5 lat też będę do niej tak mówił. Ogólnie też sam na siebie byłem bardzo zły. Najgorsze jest to, że nie mam nad tym żadnej kontroli:/ nie chce jej tak nazywać, to sie dzieje po prostu samo z siebie raz na jakiś czas. 
Dodam, że obydwie mają dość krótkie imiona , zaczynające się od tej samej litery i trochę wywnioskowałem, że mój mózg sam mówi za mnie to czego się nauczył przez tyle lat, ale nie jestem ekspertem.
Jest jakaś metoda na to, bo czuje się bezsilny?

dziekuję

Link to comment
Share on other sites

To nie jest żaden problem. Nie zapominaj, ze wcześniejszy związek trwał kilka lat podczas którego używałeś mnóstwo razy imienia poprzedniej partnerki, tutaj jeszcze dochodzi zbieżność brzmienia. Ludzki umysł możesz porównać do dysku pamięciowego komputera, gdzie zachowują się pliki, których nawet sami nie tworzyliśmy (kopie robocze) i niejednokrotnie jesteśmy zdziwieni skąd się one pojawiły. Dziewczyna może byc dotknięta tymi „imiennymi wpadkami” a ich śladem mogą pojawić się zbędne domysły. Rozmawiajcie o tym często, przyjmijcie omyłkę jak niegroźne potknięcie bo przecież tamta relacja została zamknięta i nie ma po co do niej wracać. 

Link to comment
Share on other sites

A bo to trzeba mówić per Słonko, Myszko, Żabko, Cukiereczku, i wtedy nawet przy obcowaniu z kilkoma kochankami nie będzie problemu :P 

Nie przejmujcie się, zaraz wyrobią Ci się w mózgu nowe ścieżki neuronalne z poprawnym imieniem i będzie git. Polecam skojarzyć sobie imię z jakąś znaną osobą o takim samym imieniu i na ćwierć sekundy przywoływać ją w myślach przed zwróceniem się do ukochanej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.