Jump to content

Przemoc psychiczna żony


Damianos

Recommended Posts

Dzień dobry. Jestem od ponad roku w małżeństwie, w którym żona ciągle wszczyna awantury, ciągle ma pretensje o różne rzeczy, krzyczy , podnosi głos, nie daje mi spokojnie żyć. A innym razem mówi, że czemu zawsze ona jest najgorsza, że przedawkuje leki itp. Bywa , że po takich akcjach przeprasza i mówi, że kocha. Czuję, że wyczerpuje się psychicznie. Ponadto żona idzie w konflikt z moją rodziną, i również z jej rodziną. Myśli, że racja jest po jej stronie i wszystko powinno być wg jej rozumowania i koncepcji. Co dalej mogę z tym zrobić, bo trace wiarę, że coś się zmieni. Nie mamy dzieci. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Gdy ktos podnosi głos znaczy, ze chce zwrócić na siebie uwagę a przede wszystkim broni się i za wszelka cenę chce podkreślić swoje racje. Zastanawia mnie czy zanim zostaliście małżeństwem zdarzały się podobne sytuacje? Z jakiego powodu tak łatwo popada w stan poddenerwowania i rozpoczyna słowną bitwę? Żona pracuje zawodowo czy spedza czas w większości w domu? Jeśli tak jest to brakuje jej komunikacji z innymi, pracy i obowiazkow z których byłaby rozliczana… Korzystała żona z pomocy specjalisty? Może to z powodów zdrowotnych ? Antykoncepcja… poziom hormonów. Podsuń zonie propozycje wykonania badania krwi. Czy ktos z bliskich próbował z nią rozmawiać? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.