Jump to content

Bycie tą drugą


Recommended Posts

Jakiś czasem temu dowiedziałam się, że mój już narzeczony po roku bycia w związku ze mną napisał, że tęskni za swoją pierwszą miłością, że to była ta jedyna, i że czasem wątpi w swój obecny związek (czyli ten ze mną). Od czasu, gdy to napisał, minął rok. Przeczytałam to może 5 miesięcy temu. Oczywiście próbowaliśmy to przegadać. W zasadzie kilkakrotnie. Podczas rozmów twierdził, że od roku nie ma już takich myśli, że mieliśmy wtedy trudniejszy czas, a on idealizował. Płakał, mówił, że nie chce, bym całe życie myślała, że jestem tą drugą; że jestem dla niego najważniejsza. Przekonywał, że ma problemy z wyrażaniem uczuć. A jednak o swojej pierwszej miłości pisał wielokrotnie w różnych komentarzach, że,,zszedł się z dziewczyną, którą kocha", że ,,rozstał się z dziewczyną, którą kocha". Kiedy pisał coś o mnie, były to jedynie sformułowania typu: "moja obecna dziewczyna",  czyli nic, co by wskazywało na jakiekolwiek ciepłe uczucia do mnie.  Wiem, że nie ma idealnych związków, że w każdym związku są kryzysy, że w relacji nie da się uniknąć zranień, że gdy to pisał, mieliśmy trudniejszy czas (zazdrość o jego zainteresowanie moją siostrą) - i może dlatego w międzyczasie przyjęłam jego oświadczyny, jednak nie bez wątpliwości. Generalnie nie potrafię się już cieszyć tym związkiem jak wcześniej. Miewaliśmy trudne momenty, ale starałam się wierzyć, że to mnie kocha najbardziej na świecie, że ze mną mu było do tej pory najlepiej, zgodnie z tym, co zapewniał, a potem trafiłam na te komentarze o byłej. Dodatkowo potem szukałam na forach osób w podobnych sytuacjach i trafiałam jedynie na wpisy, z których wynikało, że dalej tęsknią za ,,swoimi jedynymi ukochanymi, z którymi im nie wyszło" i tkwią w związkach, które ich tak nie satysfakcjonują, poniekąd oszukując tę osobę, z którą są w relacji. Jak się nie zadręczać? Jak nie psuć tego, co zbudowaliśmy? Jak uporać się z dojmującym poczuciem bycia niewystarczającą? 
 

Edited by kiniak1995
Link to comment
Share on other sites

  • kiniak1995 changed the title to Bycie tą drugą

Chwile zwątpienia w związku mają miejsce i to niejednokrotnie. Początki zawsze są piękne, a z czasem wyraziste barwy zaczynaja niestety blednąć. Narzeczony Twój ma kłopoty z wyrażaniem uczuć i sam to wyznał.  My kobiety do tego zagadnienia podchodzimy w bardziej lekki sposób, i jakże prosty, ale panowie całkowicie inaczej. Jemu łatwiej było/ jest opisac uczucia słowami tym bardziej, ze była ku temu okazja. Zazdrość, zwątpienie, tęsknota, wspomnienia zdarzeń i chwil spędzonych z poprzednią dziewczyną.   Dlaczego trafił na blog na którym zostawił swoje wpisy? To nie tylko „trudne dni” w Waszym związku mogły to wywołać, ale i inne przyczyny; Przypadkowe spotkanie byłej sympatii, może krótka rozmowa, wymiana kontaktów, kilka zdań w przelocie, obejrzenie profilu byłej dziewczyny w mediach FB, instagram, wspomnienie starych dziejów z kolegami/ znajomymi, brak akceptacji o nowym partnerze byłej dziewczyny. Nagle pojawiają się wspomnienia i porównywanie jak i gdybanie. Co by było gdybym z nią był… Dobrze, ze rozmawialiście w tej kwestii choć smutne, ze to odkryłaś po kilku miesiącach i czujesz niesmak a może i zal. Sama dobrze wiesz jak kobiece serce szybko zranić. Masz prawo poczuć sie dotknięta, skaza mała lub duża została, bo jednak watpliwości do Ciebie często wracają. Jeśli nie widzisz poprawy mimo jego zapewnień, może warto raz jeszcze wrócić do tego tematu. Nie potrafisz przejść z tym tematem do porządku dziennego więc nic dziwnego by ponowić rozmowę. Poproś o wyjaśnienie w czym jest /są przyczyny, bo jednak w komentarzach wracal do zakończonego związku. Czy powody tkwią w Twoim zachowaniu, w sferze intymnej, czy jesteś podobna do niej, czy całkowicie różna, czy patrząc na Ciebie widzi ją… Chyba, ze ustaliliście, ze Twoje watpliwości zostały rozwiane i odcinacie sprawę grubą kreską. Brak zaufania prowadzi do złych zachowań. Przez jego nadmiar psują sie relacje a partnerzy oddalają sie od siebie. Jeśli planujecie wspólną przyszłość to zanim pójdziecie dalej do przodu wyjaśnijcie co należy. 

  • Jestem za to wdzięczny 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.