Jump to content

Rozstanie mimo miłości?


Recommended Posts

Witam
Sama nie wierzę, że jestem aż tak zdesperowana, niezdecydowana czy niedojrzała że proszę o radę na forum...

Jestem w zwiazku od 7 lat. Ja mam 22 lata a mój partner 23. Mieszkamy wspólnie od 4 lat. Rok temu mieliśmy ogromny kryzys, ponieważ moje uczucia w stosunku do niego wygasły całkowicie przez brak wspólnej komunikacji. Udało nam się to naprawić jednak... no właśnie...

Jest on graczem oraz bałaganiarzem i to jest największy problem. Potrafi grać 8-10h dziennie mając możliwość. Gdy mu powiedziałam, że według mnie przesadza, jest to za dużo to powiedział:
- "tak odreagowuję cały dzień/tydzień pracy. Jakbym ten czas poświęcał na oglądanie tv w salonie, spacery czy coś innego to byłoby to akceptowane tylko przez Ciebie". Ma bardzo wymagającą i stresującą pracę to muszę przyznać, ponieważ pracuje w korpo i nie mają przez 8-9h chwili oddechu, więc już się zastanawiam czy to ja nie przesadzam i muszę się przyzwyczaić...

Jego schemat wygląda tak:
9;00-18;00 praca
18:30-19:30 czas ze mną
20:00-00:00 granie
00:00-8:00 sen
a w weekendy natomiast:
13:00/14:00 pobudka
14:00-16:00 komputer (ponieważ ja jestem na uczelni)
16:00-18:00 wspolny czas
18:30:-3:00/4:00 gry 
Czasami ma jakies spotkania graczy na dluższe granie i tego czasu nie ma dla mnie w ogóle. Ma w tych grach tak dziwnych znajomych, że aż szkoda gadać. Była sytuacja, że mówił o mojej chorobie (padaczka lekooporna jednak jestem rok po operacji i już jest w porządku) i jeden z nich zapytał "- a dostała kiedyś ataku podczas seksu? Czuła coś wtedy?" to mój "mądry i cudowny" facet powiedział "- jakbym zwykły seks zamienił na anal to by się nie zorientowała". Jak to się wydało, płakałam przez tydzień w poduszkę. Zabolalo strasznie (nigdy się na tę formę seksu nie zgadzam bo zwyczajnie sprawia mi ogromny ból a on czasami się za to obraża). Nie chce stosować antykoncepcji (on), bo "- jak zajdziesz to damy radę". Nie damy! Jesteśmy w kiepskiej sytuacji finansowej a on chce tylko przyjemność... Coraz bardziej widze w nim nastolatka a nie dorosłego mężczyznę. Kiedyś przymykałam na to wszystko oko ale chyba... dojrzewam (?). Nie ukrywam - nie raz miałam myśli jakby to było cudownie mieszkać samej, zacząć coś nowego, odżyć... Później wracają jednak myśli:
- "mam tak cudowną (przyszłą) tesciową"
- "romantycznego, kochanego i troskliwego faceta, który jest zawsze moim wsparciem i przez którego czuję się bezpiecznie"
- "wynajmujemy razem mieszkanie, mamy jeden kredyt, wspólne rzeczy, plany"
- "to już 7 lat..."
itd. 

Co do bałaganiarstwa - nie zwraca na porządek uwagi kompletnie i ma to w naturze jak i charakterze bo od 3 lat próbowaliśmy to zmienić. Tablica korkowa, kredowa, kartki na lustrze z przypomnieniem , SMS - nic. Naczynia mogą leżec brudne tygodniami, podłoga może nie być wcale myta, ubrania porozrzucane, kurz to już w ogóle. Mamy psa - szczeniaka. Jest nauczony załatwiać się na matę w razie "w". Można się domyślić, że tę matę trzeba wymieniać a jak jest "grubsza sprawa" to ją wyrzucić. To również może sobie leeeeżeć i leeeeeżec. Rozmowy były, to nic nie da.

Jest troskliwym, kochającym, szczerym i wiernym partnerem jednak ja jakoś męczę i duszę się przez te dwie rzeczy. Co mam zrobić? Próbuję na siłę to zaakceptować, przetłumaczyć sobie że on potrzebuje wolnego czasu i jakby jeszcze udało mi się zaakceptować to to bałaganiarstwo... tego nie potrafię. Odejść nie potrafię, tylko nawet mam myśli czy to miłość czy jedynie przywiązanie i wygoda. Wykończę się psychicznie bo jak mówię co mi przeszkadza i co z tym czuję to zaczynam mieć wyrzuty sumienia. Właśnie przez to wcześniej nie rozmawialiśmy wcale bo byłam zdania, że milczeniem uniknę tego uczucia i bólu, wymiany zdać, nie wyjdę na jędzę. Jednak skończyło się na wygasłych uczuciach, więc już nie popełniam tego błedu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.