Jump to content

Jak pomóc partnerowi uporać się z problemami?


magdalena0

Recommended Posts

Jestem mamą 2 letniego chłopca i mam 26 lat. Jestem w związku od prawie 5 lat z facetem, którego bardzo kocham i wiem że on kocha mnie i Synka. Problem jest taki że mój chłopak ma problem z alkoholem, nie jest tak że pije mocne alkohole dzień w dzień ale nie ma dnia żeby nie napił się piwa, zazwyczaj 1-2 max. w tygodniu bo pracuje w weekend niestety więcej, ostatnio doszly również problemy finansowe,ja nie pracuje mieszkamy za granicą, jesteśmy tutaj sami w trójkę, nikogo do pomocy, więc dopóki Syn nie pójdzie do przedszkola za rok nie mam możliwości podjęcia pracy, choć bardzo bym chciała. Mój chłopak zarabia sam, ja dostaje jakieś pieniądze od państwa lecz to są w tych czasach niewielkie pieniądze. Problemy go przerosły do takiego stopnia, że kilka dni temu powiedział mi że nie chce mu się już żyć, że nie daje rady, że go to przerasta, że wie że ma problem z alkoholem ale nie potrafi inaczej w ten weekend pił więcej wieczorami od soboty do poniedziałku zasypiał na kanapie i tam spał nie wracał do łóżka. Myślę że ma depresję+alkoholizm nie chce iść do lekarza, twierdzi, że poradzi sobie sam. A mi serce pęka jak myślę co on czuje, jak zobaczyłam te łzy i slyszalam ten łamiący się głos to się w środku rozpadłam. Widzę że walczy już od roku ze sobą, dlatego jestem, Kocham go i chce mu pomóc ale kompletnie nie mam pojęcia jak? 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, smutne to ale to jeszcze nie tragedia. 1-2 piwa w dzien powszedni bym nie dramatyzowal o ile nie jest tego wiecej a Ty widzisz tylko te 2. Facet poza pracą potrzebuje tez pasji, zajecia. Czy w weekendy cos robicie? wyjscia, wypady itp. Jak nie ma gdzie zostawic dziecka to zawsze tez mozna zorganizowac cos z dzieckiem. Jest duzo roznych opcji w zaleznosci co lubicie. Nuda bedzie dobrą okazją i pretekstem do napicia. Postaraj sie tez nie byc kompanem do picia, jak sie da to nie kupuj alko do domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.