Jump to content

Dlaczego on tak robi ?


Recommended Posts

Dzień dobry. Nie wiem już gdzie szukać pomocy i co robić. Mam problem z mężem. Mąż rok temu leczył się na ataki paniki ,nerwicę ( teraz dowiedziałam się ,że lekarstwa które przyjmował nie były mu potrzebne bo nie powiedział wszystkiego Pani doktor) . Mąż twierdzi że wszystkich skrzywdził ,że musi być sam ,nie może spojrzec w oczy i ewidentnie skrywa coś w sobie o czym nie chce powiedzieć nikomu. Z dnia na dzień kazał się spakować i napisał że nie wróci do domu,bo nie che Nas krzywdzić. Mąż 5 MSC brał tabletki ,teraz przestał i zaczął pić alkohol. Ciągle zaznacza że to tylko jego wina,że musi być sam i nikt mu nie pomoże ,on musi sam. Twierdzi że nie wróci do domu Jesteśmy ze sobą 16 lat ,mamy dwójkę dzieci a on z dnia na dzień pisze że mam o nim zapomnieć. Nie odbiera telefonów ,tylko pisze .O co ty chodzi ,nie wiem jak mam pomoc. Zdrady,romanse nic z tych rzeczy podobno nie miały miejsca.;(

Link to comment
Share on other sites

Cześć, sama z zewnątrz nic nie osiagniesz. Jedyne co możesz to stworzyć jemu dobre otoczenie, takie w którym najpierw by sam chciał sie otworzyc a jak bedzie wiadome o co poszło to wtedy dopiero pomyslicie wspolnie nad rozwiazaniem. Nie zostawilbym go tez samego a alko,to studnia w jednym kierunku. Moze poprostu bądź, pisz do niego tak by wiedzial ze sie jesteś i martwisz sie, moze zdj dzieci...nie wiem czym ale musisz to znalesc co go sciagnie do Ciebie i otworzy. Nie eskaluj. Musisz byc i trwac choc pewnie sama potrzebujesz wsparcia. Wierze ze dacie rade, bo macie po co. zycie nigdy nie jest takie na jakie wyglada. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.