Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Przywitanie


Trzewikodziób
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników i szanownych psychologów :)

Mam 28 lat. W wieku 14 lat zdiagnozowali u mnie zespół Aspergera. Przez ładnych parę lat nie chciałem przyjąć tego do wiadomości. Wmawiałem sobie że jestem normalny i nie ma problemu. Nie jest tak. Co było widać w relacjach z rówieśnikami. Często bywałem obiektem drwin a nawet przemocy z ich strony. Znajdywałem też kolegów, dzięki czemu czas szkolny jakoś przetrwałem bez wspominania tych czasów jako piekło, ale lekko nie było. Też w relacjach damsko-męskich. Zawsze się zastanawiałem co się dzieję że koledzy mają dziewczyny, pierwsze pocałunki, pierwszy seks, a ja zawsze byłem sam. Byłem i jestem do dziś nie śmiały, wstydzę się sam zagadać, ale zawsze kiedy nawiązywałem jakąś relację z dziewczyną czy potem kobietą nigdy nie było w stanie to wyjść poza koleżeństwo, mimo moich oczekiwań by było coś z tego więcej.

Moje dolegliwości też sprawiły że miałem kłopoty na studiach, egzaminy ustne były mordęgą, i skończyło się nawet powtarzaniem roku. Często zwalniałem się z pracy z powodu podejścia współpracowników do mnie co bywało nie do wytrzymania, aktualnie jestem w poszukiwaniu kolejnej. Zastanawiam się czy któryś z państwa psychologów ma doświadczenia z prowadzenia terapii z autystykami  bardzo wysoko funkcjonującymi, z ilorazem inteligencji w przedziale górnych dwóch percentylów? Zmagających się z depresją (typ depresyjny bez cienia manii) i bardzo niską samooceną. 

Od 1,5 roku jestem pod stałą opieką psychiatry i uczęszczam na psychoterapię, co jakiś czas wydaje się że przynosi to efekty, jednak nie zadowalające mnie. Chciałbym przede wszystkim popracować nad akceptacją siebie, żeby nie tyle zrozumieć siebie, co wiedzieć jak to przetrawić, i wykorzystać konstruktywnie to co zrozumiałem.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.