Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Czy to depresja czy inna choroba?


Malinowa1092
 Share

Recommended Posts

Witam, 
Uważam, że moja mam potrzebuje psychologa lub psychiatry. Potrafi urządzić awanturę z byle powodu a za chwilę udaje, że nic takiego nie miało miejsca. Ma silne napady agresji po których płacze, na zmianę wyzywa każdego wokół. Miała również partnera który nie był dla niej dobry, mimo że od rozstania minęło kilka lat ona wciąż mówi jak bardzo tęskni za nim i chce do niego wrócić. Bardzo dobrze wie jaki był, jest i będzie. Chwilami myślę, że cierpi na coś w rodzaju nerwicy, depresji i choroby dwubiegunowej. Jest agresywna, po czym miła aż do przesady następnie popada w rozpacz i tak w kółko. Każdego obwinia o swoje życie. Na propozycję rozmowy z psychologiem twierdzi, że jest normalna i wszyscy chcą z niej zrobić wariatkę z kolei następnego dnia stwierdza ze moze jednak pójdzie. Lekarz rodzinny przepisuje jej leki na uspokojenie po których robi się jeszcze bardziej agresywna. Kiedy ktoś próbuje jej pomóc ona stwierdza, że popełni samobójstwo. W domu przestała sprzątać, każdego wokół siebie odpycha. Nie widzi tego jakim człowiekiem się staje, wszystko co nie jest po jej myśli jest złe

Edited by Malinowa1092
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Jest to trudna sytuacja dla Państwa, ale i dla Pani mamy. Jeżeli ataki agresji, a przede wszystkim mówienie o samobójstwie ponownie u niej wystąpią należy wezwać pogotowie. Chodzi tu o bezpieczeństwo Pani mamy. Otrzyma doraźną pomoc, zostanie postawiona diagnoza i zaproponowane leczenie przez lekarza psychiatrę.

Pozdrawiam,

Katarzyna

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.