Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg


Zaqxsw
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam 23 lata i od ponad roku jestem z związku z moim partnerem. Poznałam go w wieku 15 lat, od tego momentu jestem w nim zakochana. 

Wiem, że jest to miłość mojego życia, nie wyobrażam sobie życia bez niego, lecz mamy duży problem... Podczas ostrych kłótni, w których ani ja oni on nie potrafi odpuścić, nieraz zdarzyło się, że mnie uderzył.

Próbowałam szukać odpowiedzi na własną rękę, lecz nigdy nie usłyszałam od niego, że to moja wina, że sobie zasłużyłam. Za każdym razem słyszałam, że to ostatni raz, że więcej już mnie nie uderzy. Niestety ma on problem z emocjami, jest bardzo nerwowy, chodzi do psychologa ale z tego co wiem, są to zwykłe rozmowy, w których radzone mu jest... Pograć na komputerze aby rozładować nerwy. Nie wiem czyja to wina, że te wizyty przyniosły marne efekty, myślę, że w większości jego. 

 

Poza tym jest to cudowny facet, bardzo mocno go kocham, lecz jego nerwy są nie do zniesienia. Bardzo łatwo się irytuje, dużo krzyczy a ja muszę tego wysłuchiwać. Bardzo kocha moją rodzinę, w wielu rzeczach im pomógł i pomagać chce nadal. Nie wyraża się o nich źle. 

 

W kłótniach wyzywa mnie, jednak ja nie jestem mu dłużna. Różni nas jedno - ja go nie biję. Nie wiem co mam zrobić, parę dni temu wyprowadziłam się od niego, liczę na jego zmianę ale czy to w ogóle ma sens? Długo, bardzo, długo obiecywał mi poprawę lecz zawsze było to samo. Nigdy nie rozstałam się z nim na dłużej niż tydzień po takiej awanturze, zawsze dosyć szybko się godziliśmy a ja mu wierzyłam. Widzę, że on nie radzi sobie z emocjami, nie potrafi wtedy myśleć w ogóle racjonalnie i wpada w swojego rodzaju "szał". Nie panuje nad tym co robi. Jest mi go z tego powodu ogromnie żal ale nie mogę pozwolić na bicie mnie i tym samym poniżanie.  Bardzo go kocham, on podobno mnie też, ale czy można nazwać miłością takie zachowanie? Podobno nie... 

 

Co mam robić? Czy mogę w ogóle liczyć na to, że się zmieni? 

Edited by Zaqxsw
Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

Pani partner nie radzi sobie z emocjami a głównie ze złością, która kumuluje się i wyraża ją w formie agresji słownej i fizycznej.  Przemoc domowa jest karalna. Załączam link, gdzie znajdzie Pani wiele informacji na ten temat oraz kontakt telefoniczny poradni dla osób, które doznają przemocy; http://www.niebieskalinia.info/index.php/przemoc-w-rodzinie

Nie może się Pani godzić na przemoc, z czasem tolerancja wobec przemocy wzrasta co prowadzi do destrukcji życia osoby doznającej przemocy. Proszę zwrócić uwagę, że pisze Pani, że jest Pani ogromnie żal partnera. To nie są adekwatne uczucia, w sytuacji gdy partner Panią bije.  Przede wszystkim niech zadba Pani o siebie, a Pani partner powinien pracować z psychologiem nad konstruktywnymi sposobami radzenia sobie ze złością.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.