Jump to content

Silna nerwica


Teivi

Recommended Posts

Witam, mam 32 lata, może ktoś będzie w stanie mi pomóc albo chociaż coś podpowiedzieć co robię nie tak, chociaż sam coraz mniej już w to wierzę. Mam zdiagnozowaną fobię społeczną, lęk uogólniony i nerwicę natręctw. Moje problemy są tak skomplikowane, że nie sposób opisać ich tutaj w całości na mniej niż kilka stron, więc postaram się opisać tylko najważniejsze rzeczy. Moje objawy z przeszłości to: przyspieszona, akcja serca, szczególnie podczas wyjścia z domu, ogromne podekscytowanie rzeczami, które na większości osób nie robią najmniejszego wrażenia (np. jak mam coś dodać od siebie niepytany), nieustanne poczucie, że zrobiłem coś złego, bóle głowy, problemy z trawieniem. Gdy próbuję stosować jakąś technikę relaksacyjną, np. oddychanie przeponowe, niby na początku jest lepiej, ale później mam w nocy objawy zaburzeń ze strony układu krążenia (np. arytmia, nagłe chwilowe przyspieszenie akcji serca i tym podobne, trudne do opisania zaburzenia). Miałem robione specjalistyczne badania serca i wszystkie wyszły dobrze. Z tego co się dowiadywałem, te objawy są nietypowe, nawet dla schorowanych osób ćwiczących oddychanie przeponowe. Czy problemy żołądkiem albo jelitami mogą dawać takie objawy? Gdy stosuję inne techniki oddechowe, bez wykorzystywania przepony, to z kolei później szumi mi w uszach. Jeśli próbuję arteterapii, jestem potem ogromnie podekscytowany, co jak mam wrażenie osłabia efekt terapeutyczny. Trudno mi wskazać źródło tej ekscytacji i mam już tego naprawdę dosyć. Chciałbym po prostu czuć się normalnie, a nie ciągle wahać się między jakimś ekstremum (od nadmiernego pobudzenia do zbytniego uspokojenia). W nocy mam okropne, często realistyczne koszmary, po niektórych budzę się wręcz w stanie szoku. Trzeba jednak przyznać, że są okresy w miarę normalnych snów. W przeszłości miałem duże problemy z wpadaniem w złość, na szczęście udało mi się w dużej części przerobić to uczucie za pomocą metody Sedony.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.