Jump to content

Toksyczny partner


moniula91

Recommended Posts

Witam. Jestem kobietą, pracuję i mam 31 lat. Mój problem pojawił sie odkąd poznałam mojego obecnego narzeczonego, a dokładnie to od czasu kiedy zamieszkałam w jego domu z jego matka. Mieszkamy razem 5 lat. On zostawia mnie stale z jego matka i wyjeżdza zarobkowo za granicę. Przez ten czas jego matka okazała się dosłownie diabłem jak go nie ma. W dodatku między nimi jest nieprzerwana pępowina. On mi w nic nie wierzy, a jak wraca zwala wine na mnie. Już dawbo chciałam się wyprowadzić, ale on twierdzi, że nie będzie siedział na wynajętym. To tylko pretekst, bo nie chce zostawiać matki. Przed nami ślub, a on nie potrafi zadbać o swoją przyszła rodzinę. Jest w nas pełno agresji, złości i przekleństw. Boję się go, bo on mi nie pozwala odejść, a mój dom rodzinny jest 150km stąd. Nie mam tu nikogo. Czuję jak mną manipuluje i robi wszystko żebym była mu podporządkowana. Jego matka dwa razy mnie uderzyła. Wyzywa mnie od k....w i bezdomnych. On nie widzi żadnego problemu. Lekceważy wszystko. Na chwilę sie zmienia, a potem robi ze mnie idiotkę i problem narasta. Nie wiem co robić. Straszy mnie, że jak odejdę to wszystkim rozpowie jak go wyrolowałam. Jest jest strasznym materialistą i egoistą. Liczy się tylko jego 'JA'.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Boisz się odejść, a nie boisz się tego, że tak życie będzie z nim i jego matką wyglądało?. Uciekaj od niego jak najprędzej,póki nie ma dzieci...a po ślubie będzie 100 razy gorzej...wiec musisz już zdecydować, czy wolisz żyć w piekle czy na wolności. Nic Cię z nim nie trzyma i to jest pozytywna wiadomość. Jak Cię nie będzie chciał wypuścić,to od razu dzwon na policje!. On nie ma prawa siłą zatrzymać Cie przy sobie. Wróć do domu rodzinnego,a potem pomyślisz ,co dalej. Wszędzie będzie Ci lepiej niż z NIMI. On będzie Ci obiecywał wszystko,ale tak na prawdę nic nie zmieni. Matka zawsze będzie na 1 miejscu. Nie daj sobą tak pomiatać,nie jesteś ich własnością. Masz prawo być szczęśliwa i będziesz,tylko nie z nim. 

Link to comment
Share on other sites

Obawiam sie, ze nie tylko jego matka moze byc diablem. Prawdopodobnie nie chce sie wyprowadzic  bo 1) jego matka moze Cie kontrolowac pod jego nieobecnosc 2) skoro pracuje za granica, to nie chce placic za mieszkanie, z którym go nie ma 3) moze faktycznie nie chce rozstawac sie z matka. Jestes w trójkacie i jesli nie chcesz zeby tak bylo, to jak kolezanka wyzej sygeruje - uciekaj! 

Mial 5 lat, zeby sie uniezaleznic do mamy. Skoro tego przez tyle lat nie zrobil, to najpewniej tego przez kolejne lata nie zrobi, a Ty go sila nie zmusisz. 

Tam gdzie w zwiazku jest przemoc, tam najprawdopodobniej nie ma milosci. 

Kim sa ci wszyscy, którym o Tobie rozpowie? Jego znajomymi? Mówisz, ze nikogo tam nie masz. Wyjedz, znajdz prace w innym miejscu i zacznij zycie od nowa...z daleka od toksyków i nie pozwol sie szantazowac. Polecam i trzymam kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.