Jump to content

Problem z zaufaniem


gosia_32

Recommended Posts

Cześć. Jestem 32- letnią kobietą. Od roku w związku, od 2 miesięcy mieszkam z chłopakiem. Postaram się krótko opisać problem

Jest wspaniałym mężczyzną: gotuje, czasami wstaje wcześniej żeby zrobić mi śniadanie, jest czuły, bardzo mi pomaga, wspiera, ma cierpliwość gdy coś tłumaczy mimo że wymagam długiego tłumaczenia. Po prostu ideał. 

Ale... Czasami zamyka się w drugim pokoju i spędza kilka godzin na komputerze. Nie wchodzę tam- chce żeby miał azyl jesli potrzebuje. Jednak nie potrafię mu zaufać. Nigdy nie korzysta przy mnie z telefonu (cokolwiek przegląda robi to nie koło mnie- oczywiście wyjątek pisanie z rodziną). Jeśli przechodzę obok to widzę jak klika na szybką zmianę ekranu. Ma wszystko zablokowane i potrafi w pół sekundy wyczyścić ekran. On bardzo wymaga bodźców, ciągle coś ogląda, czyta, przyswaja.

 

Wczoraj bolała go głową od komputera- mimo to zamknął się u siebie od 22 do 1 w nocy. Ja poszłam spać. Koło północy przyszedl- myślał chyba że śpię- pocałowal mnie w czoło i wrócił do komputera. Sprawdzał czy śpię? Godzinę później przyszedł spać. 

Rano tryskał energią i humorem.

Ja już popadam w paranoję. Nie wiem czy ogląda filmy i programy czy zwyczajnie pisze z innymi kobietami i flirtuje. 

Dodam że rozmawiamy o pracy, obiadach, nie ma głębokich rozmów. Myślałam że dlatego, że jest introwertykiem, ale jego telefon non stop wydaje dźwięk nowej wiadomości, więc non stop z kimś pisze. 

Nie wiem czy ma jakąś przyjaciółkę z którą wszystko omawia czy kontakt z tyloma osobami że ze mną już tylko o obiadach, wycieczkach i tyle.

Będę wdzięczna za porady 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Wyraź swoje obawy, które tu piszesz. Może bardziej delikatnie i w sposób dyplomatyczny. Powiedz, że wzbiera się w Tobie nieufność gdy tak często i długo przesiaduje na komputerze. Powiedz, że niepokoi Cię to czyszczenie ekranu, czujesz tak jakby coś ukrywał. Jeśli się na ciebie obrazi to źle wróży. Jeśli powie, że to nic takiego to wymagaj więcej. Nie pozwól żeby na tym stanęło, bo twoje obawy będą tylko się kumulować.

Możesz też zacząć z innej strony. Że chciałabyś poznać jego znajomych. Że czas poszerzyć grono znajomych. Może wtedy zyskasz zaufanie, jeśli cię zapozna 

Albo wywlecz jakąś emocję i naciskaj na rozmawianie o niej

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź @Ocalona_

Jego znajomych znam. 

Probe rozmowy podejmowałam. Pytałam czy ma kogoś z kim się dzieli wszystkim, bo ze mną wiele nie rozmawia. Zaprzeczył, powiedział że nie ma nikogo takiego. 

Jeśli powiem że niepokoi mnie że siedzi tyle przez komputerem to albo trochę ograniczy albo powie że tak lubi. Cokolwiek się nie stanie ja się nadal nie dowiem czy jest fair. 

Niedługo mamy się wyprowadzić, ale nie chcę tego robić jeśli nie będę mieć pewności że jest fair. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.