Jump to content

Brak akceptacji przez rodziców męża


sarajen 6

Recommended Posts

Witam , jestem z związku małżeńskim od 6 lat . Wspólnie z mężem mamy 3 dzieci . Od samego początku była wyczuwalna niechęć do mojej osoby ze strony teściów. Może chodziło o inne pochodzenie , brak studiów ...  Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że mój mąż nigdy nie stanął w mojej obronie. Parę dni temu byłam u teściów sama z dziećmi i usłyszałam takie zdanie od teścia  " myślisz ,że chce cię tu widzieć ? Dzieci tak ale nie ciebie " . Oczywiście zabrałam dzieci i wyszlm.Mam żal do męża ,że nie odezwał się ani słowem . Jestem rozdrażniona , podłamana i osamotniona . Za parę dni dzień ojca ,a mój mąż pewnie jakby nigdy nic zadzwoń z życzeniami . Jak mam się zachować ? Powinnam się odezwać , wymusić wsparcie ,czy udawać że nie ma tematu ? 

Link to comment
Share on other sites

Witam. Udawać, że nie ma tematu - nie, bo temat jest, uciekając od niego nic się nie zmieni. Wymusić wsparcie - też nie; wymuszone wsparcie to sztuczne wsparcie. Jeśli w ogóle udałoby się je uzyskać, raczej nie byłoby skuteczne, nie czułabyś się z tym dużo lepiej. Dobrym rozwiązaniem powinna być szczera rozmowa z mężem. Postaraj się na spokojnie i bardzo poważnie wytłumaczyć mu jak wtedy się poczułaś, jak odebrałaś zachowanie teściów i brak jego reakcji, jak czujesz się teraz i czego od niego oczekujesz. Zastanówcie się co można zrobić, żeby to się nie powtórzyło. Nie krzycz na niego, nie oskarżaj, wszystko na spokojnie.

Link to comment
Share on other sites

Podjęłam rozmowę . Powiedziałam co czuje i jak bardzo mnie to urazilo . Mój mąż powiedział że jest zszokowany zachowaniem ojca i jest mu bardzo przykro i w zasadzie temat jest zamknięty . Rozmawia ze swoim tata jakby nie było tematu . Taka sytuacja gdzie mój mąż boi się odezwać do ojca powtórzyła się niejednokrotnie przez te lata . Mam wrażenie że on myśli że to jest tylko mój problem a on się nie chce wtrącać by nie popsuć relacji z rodzicami . Nie wiem już co mam robić . Mieszkamy w lesie ,nie mamy sąsiadów , jestem z 3 dzieci ( 1 rok , 2 latka i 5 lat ) od 7 rano do 20:00 od poniedziałku do poniedzialku . Nie mam żadnej pomocy ani wsparcia męża . Rozmowa z nim jest z reguły przez telefon lub przy dzieciach . Jestem zmęczona , rozdrażniona a najbardziej odczuwają to dzieci . Ja nie mam już cierpliwości 

Link to comment
Share on other sites

Aha, więc mąż jest przy swoim ojcu małym , grzecznym, podporządkowanym chłopcem, który nie chce mieć problemów i może nawet się go boi? Tak to wygląda? A jak jest z teściową, tak samo wrogo nastawiona czy trochę bardziej ludzka? Może z nią udałoby się nawiązać sojusz. Musisz w ogóle odwiedzać teściów? Skoro nie jesteś tam mile widziana...

Ewidentnie przydałby Ci się odpoczynek, wakacje od bycia mamą i kurą domową. W tej sprawie jak najbardziej masz prawo wymagać pomocy od męża. Dlaczego Ci nie pomaga? Stanowczo domagasz się od niego tej pomocy, czy może łagodnie prosisz, a gdy nie ma reakcji, to dalej "robisz co trzeba zrobić, bo ktoś musi"?

Korzystaj z tego lasu, chodź często na spacery. Kontakt z naturą działa uspokajająco.

Link to comment
Share on other sites

Do tej pory jechałam do teściów z powodu syna ,który bardzo ich kocha . Relacje były poprawne aż do ostatniego spotkania .Mąż uważa ,że zarabianie pieniędzy jest najważniejsza sprawa i stawia to na pierwszym miejscu . Co do teściowej to poparla mnie ale za chwilę zaczęła tłumaczyć i chronić męża . Gdy zaszłam w 3 ciążę to miałam dużo wątpliwości i w tamtym momencie nie chciałam tego dziecka . Mój mąż zamiast ze mną porozmawiać to zadzwonił do swojej mamy wyzalic się ,a ta zadzwoniła do mnie z awantura . Od tego czasu była już dla mnie zimna i jakby obrażona . Tego wszystkiego jest tak wiele ,że mam w głowie już tylko jedno rozwiązanie - rozwód . Ale za chwilę zadaje sobie pytanie ,czy to będzie dobre dla dzieci ? Zapisałam nas na terapię małżeńska ale nie przyszedł na czas . Wiecznie się spóźnia i kłamie . Zapomniałam wspomnieć że mam 38 lat i  chodzę do szkoły ,a uczę się gdy dzieci usną o ile sama nie usnę . W noc wstaje 3-4 razy ,bo mała jest na piersi a starsza córka chce butelkę i jeszcze syn . Oczywiście wszyscy śpią ze mną 🙈 

 

Link to comment
Share on other sites

Mówisz, że mąż nie zachowuje się dojrzale, odpowiedzialność za rodzinę sprowadza do zabezpieczenia finansowego, nie przejmuje się zbytnio Twoim samopoczuciem, bywa że nie liczy się z Twoim zdaniem, ważniejsza jest dla niego mama. Spóźnia się, kłamie - okazuje brak szacunku. Nie widzi problemu, nie chce nic naprawiać, nie chce rozmawiać. Do tego wszystkiego masz na głowie trójkę małych dzieci i naukę. Rzeczywiście sporo tego.

Zastanawiasz się czy rozwód będzie dobry dla dzieci. Z zasady oczywiście lepiej jest mieć oboje rodziców w domu. Rozwód to rozpad rodziny i już samo to określenie brzmi boleśnie. Wiąże się z tym wiele stresu i dla małżonków, i dla dzieci. Na pewno negatywnie odbija się to na ich rozwoju. Chociaż, tak jak mówisz, teraz Twoje dzieci też odczuwają Twój zły stan i w pewnym stopniu to się na nie przenosi. Gdyby mąż był na przykład alkoholikiem, który was maltretuje, decyzja byłaby oczywista. Na szczęście jednak nie jest tak tragicznie, ale dobrze też nie. I co tu teraz robić...

Od jak dawna chodzi Ci po głowie rozwód? Jak rozumiem nawet nie wspominałaś o tym mężowi? Pewnie od razu powiedziałby rodzicom i dopiero by się zrobiło gorąco. No ale teściami nie ma się co za bardzo przejmować, nie o nich tutaj chodzi, tylko o Twoje zdrowie psychiczne i w konsekwencji dzieci. Zastanawiam się czy wizja rozwodu podziałałaby mobilizująco na Twojego męża i zacząłby się bardziej starać o dobro całej rodziny, czy może pogorszyłoby to tylko sytuację. Jak myślisz?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.