Jump to content

Napady złości, brak pewności siebie


Wiki2312

Recommended Posts

Witam. Jestem 39cio letnią kobietą, mam córkę, która ma 3 latka. Staram się być dla niej dobrą mamą, chociaż czasami popełniam błędy. Odkąd pojawiła się na świecie nasilił się mój brak pewności siebie, który powstał w dzieciństwie (tata był surowy, czasem uderzył, czułam się niedoceniana, moje uczucia były olewane, kiedyś ojciec powiedział, że jestem zerem). Mam napady zlości, wtedy krzyczę na córkę jak mnie wyprowadzi z równowagi, ostatnio zniszczylam zabawkę mojej córki na jej oczach i mialam wielkie wyrzuty sumienia, przepraszałam ją. Chociaż próbuje być dla niej lagodna i nie chce byc surowa to jednak czasem puszczają mi newry. Czytam o pozytywnej dyscyplinie i tą filozofią chce się kierować w jej wychowaniu. Jak mam stać się mniej surowa i spokojniejsza, jak przerwać to błędne koło, jak mogę stać się bardziej pewna siebie, jak pozbyć się negatywnych myśli, jak żyć pełnią życia, jak odzyskać radość życia? Boje się, że moja córka bedzie takim samym nerwusem jak ja, chociaż powtarzam jej codziennie, że ją kocham (coś czego moi rodzice mi nigdy nie mówili).

Edited by Wiki2312
Link to comment
Share on other sites

Witam, 

ciężka praca przed Tobą, ponieważ potrzebna będzie psychoterapia w tym przypadku. Z tego co Pani pisze dzieciństwo jest cały czas przed oczami. Doświadczyła Pani przemocy w domu. Nie posiada Pani innych wzorców wychowawczych, przez co wychowuje córkę w ten sam sposób lub podobny. Natomiast jeśli chodzi o napady złości mogą być spowodowane tym, że ma Pani nerwicę lub podobne schorzenia. Brak pewności siebie wynika z negatywnego myślenia na swoj temat. Wszystko to trzeba powierzyć w ręce dobrego specjalisty.

 

Pozdrawiam

psycholog Joanna Cholewa

 • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

 • 5 months later...

Witam. To, że ciężka i żmudna praca przed Panią jest prawdą i psychoterapia jest także konieczna. Warunkiem dobrej współpracy z psychoterapeutą jest jak Pani zapewne wie prawdomówność, szczerość i autentyczność a zwłaszcza to, co napisała Pani w swojej wypowiedzi, że "nikt nie powiedział Pani w dzieciństwie że Panią kocha". Miłość i uznanie w dzieciństwie jest konieczna dla dziecka, zwłaszcza tak wrażliwego jakim Pani kiedyś była, tak jak z resztą ja sam... . Nad tym szczególnie musicie Państwo razem z terapeutą dopracować. A jeśli chodzi o Pani córeczkę, to proszę obserwować jej zachowanie dyskretnie, tak by nie czuła się skrępowana. Słowa "Kocham Cię córeczko" nie może w tym wypadku pozostać dla niej bez znaczenia. Wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ kiedy byłem dzieckiem też nikt mi nie powiedział: kocham Cię synu lub bracie" mimo, że mam ogromną rodzinę. Bardzo Pani współczuję i jednocześnie chyba trochę rozumiem, bo tak jak Pani nie doświadczyłem w dzieciństwie miłości, która jest w tym okresie konieczna jeśli chce Pani uniknąć w wychowaniu córki wystąpienia różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Będę Pani dopingował i życzył powodzenia zarówno w omówieniu z psychoterapeutą swoich problemów z psychiką, które niewątpliwie mają korzenie zapuszczone już w Pani dzieciństwie jak i co dla Pani teraz bardzo ważne wychowaniu córeczki. Pozdrawiam i szczerze życzę powodzenia w pracy nad sobą i wychowaniem córeczki. 

Edited by kosmopolitanjasnogorski
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.