Skocz do zawartości

Brak chęci do życia przez chorobę


kasia1234109

Polecane posty

Dzień dobry, 

Postanowiłam napisać, ponieważ już sobie nie radzę. Jestem 24-letnią dziewczyną i nie chce mi się żyć z powodu mojej choroby. Od 2 lat zmagam się z kaszlem i katarem. Żadne leki nie pomagają, operacja zatok przyniosła ulgę na 3 tygodnie i znowu wszystko wróciło. Lekarze nie wiedząo co mi jest. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Kaszel jest bardzo napadowy i zdarza się w różnych momentach. Jest tak silny, że czasami nie mogę złapać oddechu albo tak mocny, że zwracam. Bardzo mnie ogranicza. Nie śpię w nocy, bo kaszle. Nie mogę prowadzić samochodu, podejmować aktywności fizycznych, chodzić do restauracji czy kina, wyjść ze znajomymi itd. Ludzie w sklepach czy komunikacji miejskiej często mnie obrażają jak zaczynam kaszleć zawsze wtedy kończy się to płaczem i wyjściem że sklepu. Pracuje w biurze, tam też często odsyłaja mnie do domu, bo przez kaszel nie jestem wstanie wykonywać swoich obowiązków. Boję się, że przez to stracę pracę.  Czuje sie jak taki niepotrzebny karaluch, którego wszyscy najchętnjej by sie pozbyli. Każdego dnia jak idę spać to modlę się o to żeby się nie budzić. Nie mam siły. Przestałam jeść, jem gotowe jedzenie jak już muszę, bo nie mam siły gotować. Nie sprzątam w mieszkaniu. Ciężko mi wstawać rano z łóżka. Nic mnie nie cieszy. Zaniedbuje bliskich i swoje obowiązki. Czuję, że wszystkim przeszkadzam. Od bliskich słyszę tylko będzie dobrze, ale ja czuje, że nie będzie, że w końcu się uduszę. Ciągle mam źle myśli i z każdym dniem przytłacza mnie to coraz bardziej. Przestałam o siebie dbać. Nie robię makijażu, ubieram się w cokolwiek, nawet się nie czesze. Jak się położę to jest koniec, nie jestem wstanie zrobić nic. Nawet mam problem ze zmuszeniem się do pójścia pod prysznic. Mam super partnera, ale dla niego też jestem uciążliwa, bo mój kaszel nie pozwala mu w nocy spać jak do mnie przyjeżdża. Nie możemy wyjść do restauracji czy kina. Nawet w domu film, który ma 1,5 H oglądamy 3 h, bo trzeba zatrzymywać jak kaszle. W trakcie zbliżeń także kaszel nam przeszkadza. Tak nie da się żyć. Chciałabym pójść do kogoś kto pomoże mi sobie z tym poradzić, ale nie wiem gdzie się zgłosić. Niestety nie stać mnie żeby płacić za wizyty. Błagam państwa o pomoc. Może ktoś tutaj jest mi wstanie doradzić co mogę zrobić żeby sobie z tym poradzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczając trudności tego typu warto podjąć kroki zaradcze. Pokrótce objaśnię je poniżej.

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem, bo przede wszystkim potrzebna jest dokładna diagnoza przyczyny problemu. Być może to depresja.

Oczekując na pomoc specjalisty doraźnie można też skorzystać ze wsparcia telefonów zaufania; niektóre numery podane są na stronie: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Jeśli znajduje się Pani w trudnej sytuacji finansowej a chciałaby skorzystać z psychologów online prywatnie, można wnioskować o cennik indywidualny https://ocalsiebie.pl/pomoc/
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.