Jump to content

Brak chęci do życia przez chorobę


kasia1234109

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Postanowiłam napisać, ponieważ już sobie nie radzę. Jestem 24-letnią dziewczyną i nie chce mi się żyć z powodu mojej choroby. Od 2 lat zmagam się z kaszlem i katarem. Żadne leki nie pomagają, operacja zatok przyniosła ulgę na 3 tygodnie i znowu wszystko wróciło. Lekarze nie wiedząo co mi jest. Teraz czekam na wynik badania histopatologicznego. Kaszel jest bardzo napadowy i zdarza się w różnych momentach. Jest tak silny, że czasami nie mogę złapać oddechu albo tak mocny, że zwracam. Bardzo mnie ogranicza. Nie śpię w nocy, bo kaszle. Nie mogę prowadzić samochodu, podejmować aktywności fizycznych, chodzić do restauracji czy kina, wyjść ze znajomymi itd. Ludzie w sklepach czy komunikacji miejskiej często mnie obrażają jak zaczynam kaszleć zawsze wtedy kończy się to płaczem i wyjściem że sklepu. Pracuje w biurze, tam też często odsyłaja mnie do domu, bo przez kaszel nie jestem wstanie wykonywać swoich obowiązków. Boję się, że przez to stracę pracę.  Czuje sie jak taki niepotrzebny karaluch, którego wszyscy najchętnjej by sie pozbyli. Każdego dnia jak idę spać to modlę się o to żeby się nie budzić. Nie mam siły. Przestałam jeść, jem gotowe jedzenie jak już muszę, bo nie mam siły gotować. Nie sprzątam w mieszkaniu. Ciężko mi wstawać rano z łóżka. Nic mnie nie cieszy. Zaniedbuje bliskich i swoje obowiązki. Czuję, że wszystkim przeszkadzam. Od bliskich słyszę tylko będzie dobrze, ale ja czuje, że nie będzie, że w końcu się uduszę. Ciągle mam źle myśli i z każdym dniem przytłacza mnie to coraz bardziej. Przestałam o siebie dbać. Nie robię makijażu, ubieram się w cokolwiek, nawet się nie czesze. Jak się położę to jest koniec, nie jestem wstanie zrobić nic. Nawet mam problem ze zmuszeniem się do pójścia pod prysznic. Mam super partnera, ale dla niego też jestem uciążliwa, bo mój kaszel nie pozwala mu w nocy spać jak do mnie przyjeżdża. Nie możemy wyjść do restauracji czy kina. Nawet w domu film, który ma 1,5 H oglądamy 3 h, bo trzeba zatrzymywać jak kaszle. W trakcie zbliżeń także kaszel nam przeszkadza. Tak nie da się żyć. Chciałabym pójść do kogoś kto pomoże mi sobie z tym poradzić, ale nie wiem gdzie się zgłosić. Niestety nie stać mnie żeby płacić za wizyty. Błagam państwa o pomoc. Może ktoś tutaj jest mi wstanie doradzić co mogę zrobić żeby sobie z tym poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Doświadczając trudności tego typu warto podjąć kroki zaradcze. Pokrótce objaśnię je poniżej.

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą oraz z psychologiem, bo przede wszystkim potrzebna jest dokładna diagnoza przyczyny problemu. Być może to depresja.

Oczekując na pomoc specjalisty doraźnie można też skorzystać ze wsparcia telefonów zaufania; niektóre numery podane są na stronie: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/

Jeśli znajduje się Pani w trudnej sytuacji finansowej a chciałaby skorzystać z psychologów online prywatnie, można wnioskować o cennik indywidualny https://ocalsiebie.pl/pomoc/
 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.