Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Obawy przed wyjściem z domu


Etnajzia
 Share

Recommended Posts

Witajcie mam 25 lat, jestem żoną i mama dwóch córek, na codzien zajmuje się domem. Mój problem zaczął się nie dawno 2 lata temu podczas drugiej ciąży, nie wyjdę nigdzie sama z domu, obawiam się że zemdleje problem dotyczy też sklepów do których nie wejdę. Cała sie wtedy trzęsę i serce wali  i muszę szybko wyjść, nawet na spacer z dzieckiem sama nie pojde.

Co to może byc, czy to depresja? Czy jakieś leki ? 

Link to comment
Share on other sites

Dzień dobry,

może zacznę od tego, że objawy, które Pani opisuje: przyspieszone bicie serca i skurcze mięśni to naturalny sposób w jaki organizm reaguje w chwili strachu. Pani interpretuje je jako zagrażające i to tylko wzmaga lęk. To nie jest depresja tylko zaburzenie lękowe, którą leczy się farmakologicznie i psychoterapią. Leki mają pomóc ustabilizować Pani stan a podczas pracy z terapeutą rozpozna Pani źródło lęku i nauczy się z nim sobie radzić. Sugeruję aby udała się Pani do lekarza psychiatry. który przepisze Pani leki i terapię. Może Pani również prowadzić terapię on-line.

W przypadku wystąpienia lęku może Pani spróbować głęboko oddychać i bardzo powoli wypuszczać powietrze, to powinno Pani przynieść ulgę

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.