Skocz do zawartości

Przejścia po rozstaniu z narcystyczna partnerka


behemoth

Polecane posty

Witam,

Piszę tutaj z nadzieją na wsparcie po ciężkich przejściach z moja (niestety) druga połówka.

Od ponad roku bylem z dziewczyną która wydawała Mi się najwieksza miloscia mojego zycia i wszystko było przecudowne.

Od okola miesiąca zacząłem podejrzewać ja o zdradę, najpierw przez telefon którego używała do kontaktowania się z kimś i uprawiania cyber seksu a później bylo juz po calosci. Podejrzenia zaczęły się kiedy jej grafik troszkę się zmienił i nie była już taka jak przez caly zwiazek. Z początku nie dowierzałem w to co się dzieje kiedykolwiek probowalem ja konfrontować faktami dosłownie złapana za rękę ona wszystkiego się wypierała i obracała kota ogonem. W momencie kiedy zlapalem ja w srodku nocy masturbujaca sie do telefonu z jakims facetem na drugim koncu ona obrocila to ze to ja ja szpieguje ( 4 rano jej nie ma w lozku kilka dni pod rzad najpierw myslalem ze poszla do toalety ale jak widac mylilem sie) wiec rano zaprosila cala rodzine i opowiadala wszystkie rzeczy z naszego zwiazku wlacznie z tymi intymnymi gdzie naturalnie ona byla ofiara a ja bylem ten najgorszy. Kiedykolwiek ja konfrontowalem to odwracala sytuacje mowiac ze to napewno ja mam kogos juz i chce to wszystko zepsuć bo sobie zaplanowalem cos innego. Jej ciagle gry i przeskakiwanie z dobrego humoru na zly i odwrotnie..wszystko ze wzgledu na to ze chciala kontrolowac wszystko! Kiedy mowilem jej ze wiem o jej zdradach ona wysylala mnie do seksuologa bo mam zaburzenia itp. To byl poprostu koszmar! Wielokrotnie się rozstawaliśmy a ja przez to ze tak bardzo bylem zakochany ciagle wracałem. Jakies 3 dni temu napatoszylem się na video na YouTube o ludziach narcystycznych.

Kiedy pokolei ogladalem filmiki Pani Psycholog kazda rzecz jaka powiedziala odbijała się na moim zyciu. Kropka w kropkę tę same schematy! Naprawde myslalem ze oszaleje.

Osoba ktora pokochalem naprawde nie istnieje a była to jedynie maska która była taka jak ja sobie wymarzyłem a pod spodem kryje się ktoś totalnie inny!

Dowiedziałem się że osoby narcystyczne nie odczuwają empatii i wiele innych rzeczy.

Wszystko zaczęło do mnie dochodzić i jestem wdzięczny swoim przeczuciom ze udało Mi się z nią rozstac.

Nie jest to jednak koniec historii ze względu na to ze ona nadal proboje mnie wciągnąć spowrotem różnymi sposobami i kontaktuję się z moją rodziną mówiąc ze sie o mnie martwi bo ze mną niedobrze..a jest to jedna z taktyk manipulacyjnych narcyza!

Odszedłem na swoich warunkach a oznacza to jedna rzecz..ze ona nie odpusci bo nie poszło po jej planie i nie ona kontrolowała moje odejście.

Jest to jedna z niewielu rzeczy jakich narcyz nienawidzi...być poza kontrola.

Kiedy odchodziłem od niej pierwszy raz obróciła to w taki sposób ze to ona mnie wywala z domu a nie ja odchodzę. Następnie po 2 dniach pisala ze mnie kocha i zebym wrocil i tak w kółko.

Ciagle bylem w jej teatrzyku.

Oglądając i ucząc się więcej o narcyzmie u ludzi dowiedziałem się również ze narcyz przez swoje życie może być w małżeństwie i być singlem w tym samym czasie ponieważ w małżeństwie będzie za maska a singlem jest ta osoba pod spodem.

Ciagle utrzymują kontakt z innymi osobami aby w przypadku kiedy skończą z jednym (w tym wypadku ja) mają już druga osobę na haczyku ponieważ potrzebują ciągłej uwagi i nienawidzą samotności!

Piszę ponieważ mimo ze udało mi się uciec w czasie kiedy moja samoocena nie została zniszczona całkowicie lecz chciałbym porozmawiac z kimś kto może pomóc z rozwiązaniem tego problemu oraz poradzić jak radzić sobie z tym wszystkim!

 

Pozdrawiam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ukochaj siebie i zajmij się sobą. Zacznij robić cokolwiek, co zajmie Twoje myśli i porzuć się w to.. Przynajmniej na jakiś czas. To może być basen, wycieczki, a jak z dala od ludzi to coś co robi się w domu. Sklejanie modeli samolotów, wypalanie w drewnie, nie wiem... Dużo jest tego. Sprawiaj sobie przyjemności, pozwól sobie odpocząć i myśl tylko i wyłącznie o tym jak się czujesz i na co masz ochotę w danej chwili (minimum pozytywną ochotę). Minie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.