Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Nie daje rady 馃槶

Zaagubiona
 Share

Recommended Posts

Witam. Mam 23 lata. W wieku 19lat zosta艂am zgwa艂cona. Po dw贸ch latach od zdarzenia zdecydowa艂am si臋 na terapi臋. (depresja, ptsd, nerwica serca) mia艂am przepracowac traume. Odby艂y si臋 3 sesje, terapeuta przerwa艂a kontynuacj臋 ze wzgl臋du na nowe problemy kt贸re mia艂am i m贸j stan psychiczny i fizyczny. Niestety mam wra偶enie 偶e to nie zosta艂o przerobione, boj臋 si臋 powiedzie膰 terapeutce o tym bo mo偶e to podwa偶y膰 jej kompetencje.. Mo偶e pomy艣li 偶e ju偶 powinnam mie膰 to za sob膮 a ja niestety do tego wracam. Mam teraz powa偶ne problemy zdrowotne i nie umiem si臋 z tym pogodzi膰. Zacz臋艂am pi膰 alkohol cz臋sto. Czasem zdarzy si臋 wzi膮膰 narkotyki. Bior臋 silne leki na m贸j kr臋gos艂up. I czasem popijam alkoholem 偶eby zasn膮膰. Najgorsze ze w snach odzywa si臋 ta trauma. Cz臋sto czuje leki jak id臋 sama. Jestem czujna za bardzo, dziwnie reaguje na pewne sytuacje ze wzgl臋du na przezyty gwa艂t.. Czemu to ci膮gle wraca? Gdy tylko co艣 si臋 przytrafi to moje my艣li wracaj膮 do traumy kt贸ra nadal mnie ci膮偶y. Czemu tak jest? W przesz艂o艣ci ojciec mnie bi艂, pil cz臋sto wi臋c obrywalam. 17lat i si臋 wyprowadzi艂a. Jako艣 to ju偶 zaakceptowa艂am i to nie wraca. A trauma ci膮gle. Co powinnam zrobi膰? Boje si臋 powiedzie膰 terapeutce bo nie wiem co o tym pomy艣li. Ale ja czuj臋 偶e ta trauma nadal odgrywa w moim 偶yciu znaczna rol臋. Nie umiem tego prze偶y膰. Czy to kiedy艣 si臋 sko艅czy? Wiem 偶e wspomnie艅 nie wymaze, ale chcia艂abym funkcjonowa膰 normalnie mimo gwa艂tu, chcia艂abym nie ba膰 si臋 seksu. A ci膮gle mam to w g艂owie i dziwne uczucie w sobie jak pomy艣l臋 o tamtym wydarzeniu. Wcze艣niejsze problemy na mnie nie ci膮偶a, nawet jak o nich pomy艣l臋 to bez 偶adnych emocji jestem, a po gwalcie nie umiem si臋 ogarn膮膰 w 偶yciu, prosz臋 o porad臋 bo nie wiem co robi膰锘縤 jak sobie poradzi膰, do psychologa id臋 21 lutego..聽Chcia艂abym jeszcze doda膰, 偶e do pracy wstaje z trudem. Mam problemy z zoladkiem od dawna i od ponad p贸艂 roku z kr臋gos艂upem. Na urodziny w prezencie dosta艂am chorob臋. Nie mog臋 chodzi膰. Mam du偶y problem z poruszaniem si臋. Kuleje jak siedze lub stoj臋 w miejscu i mam ruszy膰 do przodu. Nie umiem sobie poradzi膰 z t膮 sytuacj膮 i zaakaceptowac tego. Rehabilitacja nie pomaga, do operacji boj膮 si臋 mnie zakwalifikowa膰, jestem ograniczona. Nie mog臋 ta艅czy膰, biegac a kiedy艣 bieganie to by艂a pasja. Ludzie na mnie patrz膮 jak na debila.. Od czerwca nie by艂o dnia bym nie czu艂a b贸lu... Po prostu masakra. Izoluje si臋 od ludzi. Zdarza mi si臋 nie i艣膰 do pracy.. Bo mi wstyd. A przy tym i tak my艣l臋 cz臋艣ciej o traume kt贸ra prze偶y艂am, o tym jaka jestem beznadziejna 偶e niezg艂osi艂am wtedy tego na policj臋 itp, po prostuprze偶ywam to tak jakby by艂o niedawno mimo 偶e psycholog troch臋 mi t艂umaczy艂a kiedy艣 o tym.. Ale jest wiele rzeczy o kt贸rych nieumia艂am opowiedzie膰 odno艣niegwa艂tu.. Jestem zablokowana je艣li chodzi o opowiadanie szczeg贸艂贸w tamtej sytuacji. Nie przechodz膮 mi pewne s艂owa przez gard艂o bo czuje wstyd i ponizenie...聽