Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Trudny wybór


Tori
 Share

Recommended Posts

Mam 23 lata, od 4 lat jestem w stałym związku z partnerem dwa lata starszym ode mnie. Zawsze było nam ze sobą idealnie, niestety przez moją chwilową głupotę zdradziłam go a on o wszystkim się dowiedział rok po tym jak zakończyłam tamta przygodę. Udało nam się jednak nie rozstawać i kolejny rok żyliśmy tak jak by nic się nie wydarzyło. Mój chłopak wybaczył mi zdradę. Jednak wczoraj oznajmił mi, że mimo ze bardzo mnie kocha i cieszy się tym co jest tu i teraz, nie wyobraża sobie przyszłości ze mną jako żoną.  Powiedział że możemy być razem bo nie chce żebym odchodziła ale nie może mi dać gwarancji ze kiedykolwiek poczuje chęć założenia ze mną rodziny. Nie umie sobie z tym poradzić i ja również bo mimo ze bardzo go kocham to nie wiem czy jestem gotowa na życie bez przyszłości. Nie wiem czy powinnam decydować się na kolejną próbę ratowania związku. Od zdrady minął już ponad rok. A mój partner miewał przebłyski planowania ze mną przyszłości jednak przy każdej kłótni robimy krok w tył i on czuje że nie jest tego pewny. Jak mogę mu pomoc i sobie ? Myśl o rozstaniu jest dla mnie końcem wszystkiego...pomocy 

Link to comment
Share on other sites

Dzień Dobry,

W tej sytuacji niepewności co do przyszłości związku najlepiej by było gdybyście Państwo skorzystali z terapii dla par. Terapia to możliwość rozmowy na wszystkie trudne dla Państwa tematy w bezpiecznej atmosferze i w obecności terapeuty. Terapia nie ma na celu ratowania związku lecz spojrzenie na związek i na siebie pod różnym kątem, zrozumienie siebie nawzajem i swoich emocji co da Państwu możliwość podjęcia świadomej decyzji co do przyszłości.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Niestety mój partner sam rozwija się jako psycholog przez co niestety nie chce skorzystać z terapi bo zwyczajnie nie potrafi otworzyć się przed obcym człowiekiem. Chciałabym mu pomoc na tyle ile to możliwe sama. Akceptując jego wybór, że będzie się starał zmienić postrzeganie. Tylko czy to jest możliwe ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.