Jump to content

Nie wiem, czy to smutek czy depresja


Migiuel

Recommended Posts

Witajcie!
Jestem dziewczyną w wieku 22 lat, i od prawie 2 lat mam stałą pracę, skończyłam technikum, zdałam maturę itd. Najlepiej byłoby zacząć od mojej relacji z rodzicami. Rozwiedli się, mieszałam z mamą przez większość czasu. I ojciec i matka kochali i kochają mnie. Jedynym problemem był partner mojej matki który stosował wobec mnie przemoc, i znęcał się psychicznie i fizycznie.
Odkąd pamiętam, byłam typem samotnika i nie otaczałam się wieloma przyjaciółmi. Nie czułam się źle z tego powodu, bo lubiłam samotność i niezależność. Nigdy nie było sytuacji w której nie miałabym się do kogo odezwać. Często wyprowadzałam się, jednak w każdej szkole czy pracy spotykało mnie to samo. Znęcanie się w ten czy inny sposób.  Grupa ludzi który próbowali mi zepsuć dzień ze względu na mój styl bycia. Nie będę wdawać się w szczegóły, bo myślę , że każdy może sobie wyobrazić jak może wyglądać typowy bullying. 
Moja samoocena przez lata znacznie się zmniejszała. W wieku 14nastu lat, nie byłam w stanie spojrzeć na siebie w lustrze, mimo licznych komplementów. Nie dawałam, i nie daję wiary w żadną pozytywną rzecz jaką ktoś powie na mój temat. Zaniedbywałam i dalej zaniedbuję swój wygląd. W ostatnich dniach nie, biorę prysznica, nie myje zębów, nie rozczesuję włosów, i z tego względu zaczęły się kolejne problemy w pracy i ze zdrowiem. 
Towarzyszą mi okropne wachania nastroju, i najmniejsza rzecz może sprawić, że wybuchnę wściekłością czy krzyknę lub rozpłaczę się. Najbardziej martwi mnie to, że główną ofiarą moich wybuchów jest mój szczerze kochający mnie chłopak, który jest ze mną na codzień. 
Przez ostatnie dni, towarzyszą mi nieustanne myśli samobójcze. I przez nieustanne mam na myśli przy każdej możliwej okazji. Boję się, że mogę podjąć działania, ponieważ nigdy nie były one tak intensywne.

Jestem w pełni świadoma, że tak zawiły wątek nie jest tematem na forum. Chciałam się dowiedzieć jaki byłby najlepszy psycholog/psychiatra który byłby w stanie mi pomóc?
Panicznie boję się wyjść z domu i szukać na własną rękę. Miałam doświadczenie tylko z psychologiem szkolnym, i nie było to dobre doświadczenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.