Jump to content

między młotem a kowadłem


Recommended Posts

Dzień dobry, jestem między młotem a kowadłem. Od 1,5 roku jestem w związku. Jeszcze razem nie mieszkamy, bo dzieli nas 100 km. Ja mam stabilną pracę i trudno znaleźć posadę na podobnych warunkach w stronach mojej partnerki. Mieszkam w swoim domu rodzinnym, nad rodzicami. Związek jest weekendowy, tzn. ja jadę w piątek po pracy do niej i jestem tam do późnego popołudnia/wieczora w niedzielę. Przez cały czas związku ona nigdy nie była u mnie, bo (pomijam fakt, że ona jest słabym kierowcą i nie chcę jej wypuszczać samej w długie trasy) moi rodzice nie chcą jej poznać. Ile razy pytałem i prosiłem o wspólne spotkanie, zwłaszcza matka odmawiała (ojciec siedzi pod pantoflem). Nie wiem, czy to tylko ich decyzja , czy „pomaga” im w tym moja starsza siostra, która za mną nie przepada (nie utrzymujemy żadnych kontaktów ze sobą). I wszystkie próby poproszenia ich o spotkanie z moją partnerką kończą się tak samo, jakby mieli satysfakcję, że prawie na kolanach prosiłem ich tylko o spotkanie, o nic więcej. W końcu przestałem zabiegać o spotkanie. Od ok. roku rodzice mnie ignorują i wykluczają z życia rodzinnego. Wiedzą, że bez Marty do nich nie pójdę. Miejsce przy ich stole jest tylko dla ich córki i jej rodziny. Ja też zaprzestałem jakichkolwiek starań o  poprawę tych relacji. Ostatnio Marta postawiła sprawę na ostrzu noża, że albo pogodzę się ze swoją rodziną, albo kończymy nasz związek. Nie chce nic a nic słuchać, że na stan moich rodzinnych relacji wpłynęły wydarzenia z wielu lat, a nie tylko z czasów związku z Martą. Na czas związku z Martą nastąpiła eskalacja konfliktu w rodzinie. Mnie bardzo denerwuje napieranie Marty, bo ona nie chce zrozumieć, że ja już nie chcę żebrać o cokolwiek u moich rodziców. Nasz związek zaczyna się sypać. Mam wrażenie, że Marta jest głucha na to, co mówię i co czuję. Czy jest z tego jakieś racjonalne wyjście? Czy już po ptakach? Mną targają emocje, czuję złość na rodziców, bo przez swoją niechęć do mnie i do Marty zniszczyli nasz związek. A z drugiej strony Marta, która nie akceptuje mojego położenia. Mam wrażenie, jakby celowo naciskała na relacje z moją rodziną, bo to mój największy problem. Nie podobają mi się próby ingerencji Marty w moje rodzinne relacje. Czy mam prawo nie ulegać Marcie w tej kwestii? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.