Jump to content

Złość partnera i ja pośrodku tego


AguL

Recommended Posts

Witam, chciałabym uzyskać poradę ponieważ czasem mam ochotę zrezygnować ze związku z mężczyzną na którym mi zależy, jednak przez sytuacje w jakich nas stawia czasem jestem psychicznie wykończona. Mam 31 lat. Mój partner ma 29 lat, prowadzi własną działalność, zdarza się, że widzę jak dokucza mu stres. Zdarza się wiele sytuacji, które wyprowadzają go z równowagi, wpada w furię, czasem mam wrażenie że mógłby kogoś uderzyć, przewraca przedmioty, trzaska drzwiami, uderza w ścianę. Moim zdaniem nie są to sprawy, które powinny aż tak wyprowadzić człowieka z równowagi (On uważa, że ja mam znieczulicę jak ktoś mnie zdenerwuje to jest mi obojętne, co jest nieprawdą, denerwuję się ale panuję nad sobą). Przykładowo jedziemy autem, ktoś nie rusza na zielonym, a mój partner trąbi później zamiast jechać w tym kierunku gdzie mieliśmy jechać, podążą za tym kierowcą, zatrzymuje go i zaczyna robić awanturę, lecą słowa niekulturalne ("nieudacznik, rozwalę Ci łeb" przekleństwa i tego typu wyrażenia).  W restauracji wpada za bar do barmana pytając czy chce tu jeszcze pracować gdy nie dostajemy zamówienia bo ktoś o nas zapomniał. Mam wrażenie że nienawidzi ludzi, mi też kiedyś powiedział dużo przykrych rzeczy. Często ma zły nastrój, gdy pytam go o co chodzi mówi że jest normalny. Zasugerowałam mu rozmowę z psychologiem by poszukać przyczyny tej jego złości ale nie daje się przekonać. Nie wiem jak mogę mu pomóc i przy okazji sobie, ponieważ tyle dobrych wieczorów zostało zniszczonych przez te jego wybuchy, za które było mi wstyd :(. 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Facet ewidentnie potrzebuje pomocy z załatwieniem swoich problemów emocjonalnych. Ale do tego potrzebne są jego chęci, a skoro chęci brak... chyba nic się nie da zrobić. Każdy musi ratować siebie sam, inni za nas nic nie zrobią. On nie chce się zmierzyć ze swoimi słabościami, dla niego widocznie taki stan jest normalny, ale Ty nie musisz tego znosić, zawsze możesz odejść dla własnego spokoju. W ogóle jak często pojawiają się te przykre wybuchy?

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.