Jump to content

Mogę mieć depresję, ale silną wolę


Saigiera

Recommended Posts

Hej, mam dziwne samopoczucie. Leżę patrząc się w sufit przez godziny i jestem tego świadoma. Ale zawsze po jakimś czasie przestaje i idę coś robić. Cokolwiek. Bo wiem, że ludzie będą pytać, a o wiele bardziej męczące niż robienie czegoś jest odpowiadanie na pytania. Wiem, że potrzebuję pomocy, ale napisanie na forum to szczyt moich możliwości by ją zdobyć. Bo ludzie będą pytać dlaczego chodzisz do psychologa itd. Też nie chcę dzwonić, w sumie nie chcę rozmawiać. Mam wrażenie, że pomoże tylko ciągle przytulanie mnie, ale nikt nie będzie marnował swojego życia by mnie przytulać. Wracając, nie chcę robić rzeczy, nie mam na to siły, ale wiem, że muszę i jestem w stanie się zmusić. Może dlatego, że mam ciężką sytuację mieszkaniową, która niedługo się skończy i na to czekam, ponieważ utożsamiam tę sytuację z moim samopoczuciem. Czasem jak zostaję sama to mam ochotę coś sobie zrobić. Fantazjuję o tym i te wymysły pomagają, ale też krzywdzą. Sprawiają, że odczuwam ulgę, ale też muszę się bardziej wysilić by się skontrolować. Ciężko jest kiedy np jestem sama i wiem, że wystarczyłoby otworzyć okno i skoczyć. Przecież nikt by mnie nie powstrzymał, to zajęłoby parę sekund, wszystko by się skończyło. Lub wziąć nóż i wbić sobie w szyję. W takich momentach pragnę by ktoś mnie przytulał i w ten sposób powstrzymał, ale zawsze ciągle jestem wtedy sama i mam szczęście, że mam silną wolę. Bo zostało mi niewiele do wytrzymania tu gdzie jestem, ale z każdym dniem jest coraz gorzej. Czy mogę skoczyć? 

Link to comment
Share on other sites

Hej, znam fajny cytat Emila Ciorana "Gdyby nie idea samobójstwa, dawno już bym się zabił." Rozumiem, że myślenie o samobójstwie przynosi ulgę. Dobrze jest wiedzieć, że zawsze mamy wyjście awaryjne. Sam też już dawno temu obmyślałem, jak by to zrobić "w razie czego". Jednak póki co nie mam zamiaru tego robić, bo po co? Mamy do wykorzystania na tej ziemi ograniczoną liczbę dni, dlaczego by więc ich nie wykorzystać? Paradoksalnie myśl o samobójstwie może przywrócić do życia. Wyobraź sobie, że już umarłaś, w ten czy inny sposób, leżysz w trumnie, ludzie płaczą. wspominają Cię. Później zjadają Cie robaki, zostają kości... I co? Nic. Wszystkie problemy i zmartwienia się skończą, nic nie będzie bolało, nic nie będzie przeszkadzało. Skoro wiemy, że wszystko się skończy, dlaczego mamy się tym przejmować za życia? Jaki jest w tym sens?

Pragniesz przytulenia. Chcesz, aby ktoś zaakceptował Cię taką jaka jesteś, by powiedział, że wszystko będzie dobrze, by po prostu był z Tobą i dla Ciebie. Przytulić Cię nie dam rady, ale chyba dałbym radę potowarzyszyć Ci duchowo podczas rozmowy. Na pewno nie masz ochoty na rozmowę z kimś przyjaźnie nastawionym? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.