Jump to content

Samotność


Recommended Posts

Witam. Jestem mężczyzną mam 23 lata a pomimo tego nigdy nie byłem w żadnym związku że o bliższych kontaktach z płcią przeciwną nie mówiąc. Pochodzę z dysfunkcyjnej rodzinny. Ojciec alkoholik obecnie abstynent i nadopiekuńcza matka i ja sam jedynak ale to temat na inny wątek. Mój problem polega na tym że ilekroć próbuje wejść w jakiś związek to coś mnie przed tym powstrzymuje. Nachodzą mnie fatalistyczne wizję tego związku np. że i tak się rozstaniemy bo uzna mnie za nieudacznika, że jej rodzina i tak mnie nie zaakceptuje, że przecież i tak nie mam samochodu  i nagle odpuszczam. Schemat jest zawsze ten sam po pierwsze zakochuje się i zaczynam z nią rozmawiać starając się przy tym żartować przy czym jest to raczej robienie z siebie debila i podryw w stylu pięciolatka który a to uszczypnie a to powie coś drażliwego by za jakiś czas normalnie rozmawiać. Ta sytuacja powtarza się po raz kolejny. Przyszła niedawno do pracy nowa dziewczyna. Krótka piłka pogadaliśmy pośmialiśmy się i nagle zajęła wszystkie moje myśli. A ja od nowa podryw w stylu pięciolatka, próby rozmawiania na siłę pytając kilka razy na dzień co tam ?  Będąc przy tym trochę zbyt nachalnym. Świetnie zdaje sobię sprawę że to nie działa i że w pełni świadomie torpeduje kolejną szansę na związek swoim idiotycznym zachowaniem. Chciałbym inaczej, zmienić coś ale jestem szarym, nijakim człowiekiem bez zainteresowań, praca-dom od czasu do czasu studia. Mam w głowie sprzeczne myśli chce i nie chce związku, cenie sobie niezależność i przestrzeń osobista a jednocześnie chce by ktoś ją wypełnił. Czuje się jak w dniu świra, mam wrażenie że właśnie tak będzie wyglądało moje dalsze życie, że skończę jak Adaś Miałczyński nie wiedząc czego tak naprawdę od życia chce. 

Link to comment
Share on other sites

Nie zakochuj się za szybko. Miej świadomość, że to głownie potrzeby czysto fizyczne tak ukierunkowują Twoje myśli. Ktoś z kim będziesz, i tak pozna Cię z bardziej poważnej strony i z mniej poważnej. Bądź sobą i daj jej zadecydować, czy chce być Twoją koleżanką z pracy, przyjaciółką czy Twoją dziewczyną. Może po czasie skoryguje swoje preferencje.
Jest wiele rzeczy które mogą całkowicie zapełnić czas, praca, rozwój, próbowanie nowych hobby. Jak chcesz możesz zająć się odkrywaniem leku na raka, ale na 99,99% nic z tego nie wyjdzie, więc pewnie będziesz musiał zaakceptować typowe życie. Adaś Miałczyński miał życie jak przeciętny Polak z niższej klasy średniej, tylko miał problem z akceptacją siebie, Świata i innych takimi jakimi są. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.