Skocz do zawartości

Witam


Jason

Polecane posty

Witam.

Jestem 32-letnim facetem. Mam stwierdzone zaburzenia psychiczne, które zaczęły się, gdy byłem jeszcze nastolatkiem. Miałem jakieś 18-19 lat, gdy zaczynały pojawiać się poważniejsze problemy, o których teraz nie będę pisał. W ostatnim czasie nie mam specjalnie kryzysowych sytuacji, ale mój stan wymaga w dalszym ciągu pewnej pracy. A może uczestniczenie w tym forum też mi w tym pomoże? :)

Od razu powiem, że nie jestem jakoś fanem takiego szybkiego i częstego pisania. Po napisaniu czegoś raczej wracam do innych spraw, żeby wrócić do tematu np. za parę godzin czy nawet dni. Gdyby ktoś z was nastawiał się na rozmowę bardziej skondensowaną w krótkim czasie, to nie chcę żeby się niepotrzebnie denerwował, czekając na moją odpowiedź.

Mam nadzieję, że rozmowy będą owocne :) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miło na pewno będzie przyjąć pomoc Twoją i innych forumowiczów. Nie opiszę jednak teraz szczegółowo mojej sytuacji - tutaj chciałbym bardziej "luźno" się przywitać, a szczegóły podam w odpowiednim miejscu i czasie ;)

Krótko więc napiszę, że u mnie występują różne problemy "po trochu", nie ma nic wyjątkowo przykrego.

  • W domu z rodziną mogłoby być trochę lepiej, ale w sumie dajemy radę
  • Pracy nie mam, ale jestem ogólnie w takiej sytuacji, że aktualnie mogę nie mieć
  • W codzienności pojawia się ogólnie coś takiego, że na niektóre sytuacje mam takie nieadekwatne reakcje emocjonalne. Dzieje się coś, a ja reaguję emocjami, jakby działo się coś bardzo przykrego. Potem zawsze biorę to "na rozum" - tłumaczę sobie, że nic takiego się nie stało, że emocje były trochę niewłaściwe
  • Zdarzają mi się też bóle głowy i fizyczne takie napięcia

Może jeszcze znalazłyby się jakieś problemy, ale tak jak mówiłem, na razie opisuję tylko trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym krotkim okresleniu wnioskuje, ze chyba nalezysz do osob wysoko wrazliwych, albo jestes aktualnie rozbity emocjonalnie. Tutaj proponowalalbym popracowac nad wiara w sienie i odpornoscia psychiczna.(byc moze stalo sie cos kiedys takiego, ze zaczales tak reagowac?). Natomiast jesli chodzi o napiecia fizyczne i bole glowy, prawdopodobnie sa ta objawy psychosomatycze. 

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mam nic przeciwko, żebyśmy kontynuowali tutaj, choć pewnie dla porządku lepiej będzie pisać w odpowiednim dziale.

Natomiast tak, też myślę że jestem wysoko wrażliwy, i też to możliwe, że jestem rozbity emocjonalnie, bo mam za sobą kilka nieciekawych lat. Około 20-stki zdiagnozowano u mnie chorobę psychiczną - schizofrenię paranoidalną. Objawy, które miałem, to w skrócie silne, negatywne emocje w różnych sytuacjach, utrudniające załatwianie różnych spraw. Po tych kilku latach terapii czuję się nareszcie lepiej. Biorę cały czas leki. Niemniej jednak pewna niestabilność emocjonalna niestety pozostała.

Cytat

(byc moze stalo sie cos kiedys takiego, ze zaczales tak reagowac?)

Gdy byłem dzieckiem, to miało miejsce w sumie dużo wydarzeń, które były dla mnie przykre. Pewnie one wytworzyły u mnie takie reakcje i mogły przyczynić się do powstania choroby. Nie uważam, żeby któreś z tych wydarzeń było jakoś traumatyczne, ale było ich sporo. Może opowiem później o jakimś "silniejszym" wspomnieniu. Co prawda to już przeszłość, ale być może porozmawianie o tym pomoże mi lepiej się poczuć dzisiaj.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czu uczeszczasz w dalszym.ciagu na psychoterapie? Jesli nie, mozesz sprobowac ponownie. Badz tez sam nad soba mozesz pracowac:). Nie jestem.psychiatra i nie za bardzo sie znam na tych chorobach, jednak skoro juz jest dobrze to gratuluje i ciesze sie razem z Toba. 

Hm, jesli.czujesz potrzebe, pisz smialo. Jesli tylko.to Ci.moze.pomoc to prosze bardzo. Nie przeroboles tych problemow jako 20latek z psychoterapeuta? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie chodzę raz w tygodniu na taką "grupę wsparcia" i też raz w tygodniu rozmawiam indywidualnie z psychologiem. Te rozmowy indywidualne mają cechy terapii, ale też mają za zadanie podtrzymywać mój dobry stan.

W sumie z terapeutą przerabiałem wiele problemów. Omawialiśmy też czasem wspomnienia z dzieciństwa. Wygląda jednak na to, że od dłuższego czasu nie rozmawiałem z nikim o takich wspomnieniach (na tych aktualnych zajęciach koncentrujemy się na tym, co dzieje się teraz) i dlatego pomyślałem, żeby znaleźć na to przestrzeń na tym forum ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie zastanowiłem się trochę i myślę, że jednak nie mam potrzeby, żeby zacząć opowiadać o moich wspomnieniach. One rzeczywiście mają dla mnie pewne znaczenie, są trochę smutne i pewnie rozmawianie o nich sprawiłoby, że trochę bym się wzruszył, że spotkało mnie to czy tamto. To wzruszenie nie jest jednak jakieś niezbędne, a też nie są to wspomnienia, które by mi dzisiaj nie dawały spokoju - generalnie rzeczywiście je przerobiłem. Może czasem w rozmowie można o nie zahaczyć, ale nie, jako główny temat nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.