Skocz do zawartości

Nie daję rady


Polecane posty

Hej mam 20 lat od roku mieszkam ze swoim narzeczonym on ma młodszą siostrę jego siostra ma 14 lat i niszczy mnie psychicznie jak by specjalnie chciała sie mnie pozbyć z domu miedzy nami są wszelkie kłótnie próbowałam się nawet do niej nie odzywać ale to nie pomogło ostatnio nawet dopuściła sie tego że grzebała mi w telefonie i czytała moje prywatne wiadomości po czym zrobiła zdjęcie tych wiadomości i pokazała je mojemu narzeczonemu boje się do czego ona jest jeszcze zdolna probowalismy nie raz załagodzić takie sytułacje ale nic nie pomogło  ja mam już po prostu tego wszystkiego dość jeszcze manipuluje swoją rodziną a najbardziej babcia i ciocia nawet dostałam od nich pytanie czy gdyby ona się zabiła czuła bym się winna nie wiem co mam dalej z tym robić nic już nie pomaga a  ja coraz bardzej się zalamuję ponieważ ona nie ponosi zadnych konsekwencji swoich czynów a to ja jestem ta zła na sam jej widok mam ochotę zniszczyć jej życie tak jak ona mi żeby poczuła się tak samo jak ja 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Z niewielkimi zmianami skopiowałaś swoją wiadomość sprzed dwóch lat. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło. Pewnie próbowałaś się dowiedzieć dlaczego ta nastoletnia przyszła szwagierka tak Cię traktuje, co odpowiadała? Dlaczego jest dla Ciebie taka niedobra? Nie macie możliwości zmienić miejsca zamieszkania, żeby się od niej uwolnić? Jeśli nie, to jakoś będziecie musiały się dogadać. Twój partner musiał rozmawiać z siostrą o jej niechęci do Ciebie, co z tego wynikało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadne próby dogadania się nie przynoszą skutków nawet już nie mieszamy ze sobą a i tak traktuje mnie jak wroga głupie docinki w moją stronę a mój facet każe mi ja przeprosić nawet nie wiem za co oczywiście jest bardziej po mojej stronie niż jej nawet oni się nie dogadują ale dalej nie wiem co jest na rzeczy ponieważ kiedyś się dogadywałyśmy nie wiem czy głupia jest chęć zemsty ale chce żeby poczuła się tak jak ja gdy jej rodzina przyszła do mnie i mówiąc jaka to ja nie jestem i że to wszystko moja wina 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chęć zemsty nie jest głupia. Pojawia się naturalnie w sytuacjach zagrożenia, a natura nie jest głupia. Mścimy się, gdy ktoś nam zrobi krzywdę. Chcemy się bronić i odstraszyć napastnika. Można więc to nazwać odruchem samoobrony, który jest całkowicie zdrowy. Niezdrowe i głupie może być zrealizowanie jakiejś bezmyślnej i przesadzonej zemsty.

Dziewczyny nie zmienisz, ale możesz zmienić swoje podejście do niej. Możesz się nią w ogóle nie przejmować. Wszystko jest do nauczenia się. Jeśli lubisz się uczyć nowych rzeczy i jako tako Ci to wychodzi, pójdzie w miarę sprawnie. A jeśli zdobywanie nowych umiejętności sprawia Ci trudność, to zapewne i tutaj, w naprawianiu relacji z siostrą brata będziesz się męczyła. Tak czy inaczej najlepiej by było, gdybyś skonsultowała to z psychologiem. Na forum ciężko się dogadać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.