Jump to content

Nie daję rady


Recommended Posts

Hej mam 20 lat od roku mieszkam ze swoim narzeczonym on ma młodszą siostrę jego siostra ma 14 lat i niszczy mnie psychicznie jak by specjalnie chciała sie mnie pozbyć z domu miedzy nami są wszelkie kłótnie próbowałam się nawet do niej nie odzywać ale to nie pomogło ostatnio nawet dopuściła sie tego że grzebała mi w telefonie i czytała moje prywatne wiadomości po czym zrobiła zdjęcie tych wiadomości i pokazała je mojemu narzeczonemu boje się do czego ona jest jeszcze zdolna probowalismy nie raz załagodzić takie sytułacje ale nic nie pomogło  ja mam już po prostu tego wszystkiego dość jeszcze manipuluje swoją rodziną a najbardziej babcia i ciocia nawet dostałam od nich pytanie czy gdyby ona się zabiła czuła bym się winna nie wiem co mam dalej z tym robić nic już nie pomaga a  ja coraz bardzej się zalamuję ponieważ ona nie ponosi zadnych konsekwencji swoich czynów a to ja jestem ta zła na sam jej widok mam ochotę zniszczyć jej życie tak jak ona mi żeby poczuła się tak samo jak ja 

 

Link to comment
Share on other sites

Hej. Z niewielkimi zmianami skopiowałaś swoją wiadomość sprzed dwóch lat. Wygląda na to, że nic się nie zmieniło. Pewnie próbowałaś się dowiedzieć dlaczego ta nastoletnia przyszła szwagierka tak Cię traktuje, co odpowiadała? Dlaczego jest dla Ciebie taka niedobra? Nie macie możliwości zmienić miejsca zamieszkania, żeby się od niej uwolnić? Jeśli nie, to jakoś będziecie musiały się dogadać. Twój partner musiał rozmawiać z siostrą o jej niechęci do Ciebie, co z tego wynikało?

Link to comment
Share on other sites

Niestety żadne próby dogadania się nie przynoszą skutków nawet już nie mieszamy ze sobą a i tak traktuje mnie jak wroga głupie docinki w moją stronę a mój facet każe mi ja przeprosić nawet nie wiem za co oczywiście jest bardziej po mojej stronie niż jej nawet oni się nie dogadują ale dalej nie wiem co jest na rzeczy ponieważ kiedyś się dogadywałyśmy nie wiem czy głupia jest chęć zemsty ale chce żeby poczuła się tak jak ja gdy jej rodzina przyszła do mnie i mówiąc jaka to ja nie jestem i że to wszystko moja wina 

Link to comment
Share on other sites

Chęć zemsty nie jest głupia. Pojawia się naturalnie w sytuacjach zagrożenia, a natura nie jest głupia. Mścimy się, gdy ktoś nam zrobi krzywdę. Chcemy się bronić i odstraszyć napastnika. Można więc to nazwać odruchem samoobrony, który jest całkowicie zdrowy. Niezdrowe i głupie może być zrealizowanie jakiejś bezmyślnej i przesadzonej zemsty.

Dziewczyny nie zmienisz, ale możesz zmienić swoje podejście do niej. Możesz się nią w ogóle nie przejmować. Wszystko jest do nauczenia się. Jeśli lubisz się uczyć nowych rzeczy i jako tako Ci to wychodzi, pójdzie w miarę sprawnie. A jeśli zdobywanie nowych umiejętności sprawia Ci trudność, to zapewne i tutaj, w naprawianiu relacji z siostrą brata będziesz się męczyła. Tak czy inaczej najlepiej by było, gdybyś skonsultowała to z psychologiem. Na forum ciężko się dogadać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.