Jump to content

Dziecko partnerki mnie nie akceptuje


Recommended Posts

Witam,

Od pół roku mieszkam ze swoją partnerką razem ze swoim 10 letnim synem którego sam wychowuje. Partnerka ma także syna 9 letniego. Mój syn bardzo lubi moja partnerkę i dobrze się dogadują. Niestety relacja moja z synem partnerki nie jest już taka dobra. Zaczęło się od ogromnej zazdrości syna partnerki o mamę . Nie mogliśmy się przytulić czy broń boże pocałować. Robił się agresywny , wyzywał mnie a nawet podnosił na mnie rękę. Bywało, że wpadał w taki szał, że groził że wyskoczy przez okno. Ustaliliśmy, że słowo każdego z nas ma być respektowane przez każde dziecko i mój syn słucha się mojej partnerki.  Jej syn zupełnie mnie nie słucha, mówi że nie jestem jego ojcem i ogólnie ignoruje wszystko co mówię i o co proszę. Wszystko o co poproszę jest przekręcane tak ,że ja się czepiam , że żartuje z niego i że on jest agresywny właśnie przeze mnie. Najgorsze jest to, że tak samo agresywny i wulgarny jest do swojej matki nie tylko w stosunku do mnie. Wyzywa ją od najgorszych potrafi uderzyć i nie słucha się jej wcale. Sytuacja jest trudna bo partnerce nie za bardzo pasuje jak stanowczo i ostro zwracam jej synowi uwagę, że się źle zachowuje i powinien odnosić się do nas z szacunkiem. Uważa że za ostro reaguje chociaż sama wydziera się na niego niemiłosiernie aż skóra cierpnie i też go wyzywa. Partnerka uważa, że to głównie moja wina , że syn się tak zachowuje i że za mało się staram żeby budować z nim relację.  Ale ja nie mam pojęcia jak to w takiej sytuacji robić będąc ciągle wyzywanym , obrażanym.    Ona uważa, że to ja potrzebuje psychologa żeby powiedział mi jak budować relacje z dzieckiem. Sam wychowuje mojego syna i uważam, że jest dobrze wychowany więc chyba potrafię budować relacje z dziećmi. Straciłem ostatnio cierpliwość usłyszałem jak syn partnerki moralizował mojemu synowi że on śmiał postawić się jego dziadkowi w jakiejś sytuacji w momencie kiedy on traktuje mnie jak śmiecia. Powiedział mu że jesteś zbyt  gowniarzem żeby nie słuchać się mojego dziadka a sam nie słucha się nikogo. Mój syn jest spokojny i nie potrafi z nim polemizować na takim agresywnym poziomie . Czasem jest przez niego wyzywany od debili i mimo że ogólnie bardzo lubi partnerkę i niby czasem dzieci się dobrze dogadują to mam wrażenie i mój syn jest dręczony psychicznie przez syna partnerki. Mój syn boi się go przeraźliwie. Nie wiem co mam robić i jak postępować . Na związku mi bardzo zależy i kocham moją partnerkę.   Z góry dziękuje za pomoc

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.