Jump to content

Strach przed popełnieniem zdrady.


Guest

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Potrzebuję pomocy, jestem w bardzo złym stanie psychicznym. W październiku 2021 stwierdzono u mnie VPH (wirus papiloma humano/ brodawczak ludzki) i jestem zdruzgotana. Niczego nie rozumiem, nie potrafię sobie tego wytłumaczyć. Od 3,5 roku jestem w związku i nie zdradziłam chłopaka. Z tego co powiedzieli mi lekarze, od zarażenia do pojawienia się objawów mija od kilku tygodni do kilku miesięcy. Mam w głowie jedną wielką paranoje. Myślę o każdej imprezie, na której więcej wypiłam, gdzie mam jakieś luki w pamięci itp, ale takiej imprezy nie było od 2019 roku...chłopak mnie wspiera i mówi, że mi ufa i pewnie to jakaś stara infekcja, która się "obudziła" . Ja czuję się przez to jeszcze gorzej i myślę, że pewnie to wszystko moja wina a on jeszcze jest dla mnie taki pomocny i daje mi wsparcie. Nie biorę pod uwagę żeby on mógł mnie zaradzić, jakoś sobie tego nie wyobrażam. Boje się, że coś się wydarzyło na jakiejś imprezie bo wiem, że kiedyś (w 2018 roku miałam "ryzykowne" relacje. Wtedy jeszcze nie znałam mojego chłopaka, ale mam teraz wrażenie, że jak wtedy coś takiego zrobiłam to może się to powtórzyło i nawet o tym nie wiem. Z drugiej strony myślę, że to absurdalne, jak mogłabym nie pamiętać seksu z kimś jeśli nigdy u nikogo nie nocowałam, nie obudziłam się z nikim w łóżku ani nic w tym stylu. Myślę, że tego typu rzeczy się pamięta. Nie było sytuacji, w których mogłbym myśleć, że coś takiego się wydarzyło. Jedynie ten alkohol itp., który gdzieś tam był i sprawia, że myślę, że po prostu nie pamiętam. Moi znajomi twierdzą, że nigdy niczego głupiego nie zrobiłam. Nie wiem co myśleć, czuję się okropnie, mam wyrzuty sumienia,myślę, że jeśli coś złego zrobiłam to w takim razie nie umiem samej siebie kontrolować. Boje się też, że jestem w stanie zrobić coś złego w przyszłości. Nie wiem dlaczego mam ten lęk. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.