Jump to content

Podjęcie trudnej decyzji życiowej


Klaudia 111

Recommended Posts

Witam , mam 22 lata  i bardzo poważny  problem, czuję  że  jestem w sytuacji  bez wyjścia  i to mnie dobija. Mam mamę która mieszka sama i nie ma kto jej pomóc  jeśli  chodzi o pracę w domu itp. Narzeczony  który  mieszka w Warszawie  nie chce  zamieszkać  na wsi . Mama nie chce  zmieniać  miejsca zamieszkania  ... A ja jestem między  mamą  A miłością  życia  ... naprawdę  można  zwariować... Mam wrażenie  że  jak nie wybiorę  tak  zranie tę  drugą stronę  ...  wróciłam  do mamy bo jest mi jej żal  ale wpadłam  w depresję  bo naprawdę  kocham narzeczonego i nie umiem bez niego sobie poradzić...Co ja mam robić ? 

Link to comment
Share on other sites

Witam ;)

Rozumiem, że nie masz rodzeństwa ani bliskich, którzy mogliby zaopiekować się mamą? Bo właściwie, to mi się wydaje, że jeżeli mama jest chora i niedołężna to powinna zgodzić się na przeprowadzkę. Wiadomo, starych drzew się nie przesadza i takie tam, ale powinna zrozumieć, że to dla jej dobra. A jeżeli stać Cię na to pod względem materialnym (a może i sumienia) to mogłabyś wynająć mamie opiekunkę. 

Druga sprawa: twój narzeczony nie zgadza się na przeprowadzkę na wieś, co wcale zaskakujace nie jest, bo to jednak ogranicza. Ale jeżeli jest dobrym człowiekiem powinien Cię wspierać, rozumieć i pomoc znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji. A jeśli nie, to może wcale nie jest to miłość życia? Absolutnie nie chcę tu nic insynuować, sama zweryfikuj fakty i zdecyduj. :D

I pamiętaj, nie ma sytuacji bez wyjścia!!! 

Pozdrawiam i życzę siły, takiej wewnętrznej! 

Edited by anomalia
Błąd
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.